Categories
Uncategorized

Yüz Şeklinize En İyi Saç Modeli Nasıl Elde Edilir

Görünüşümüz ilk olarak yüzümüzün bakışıyla değerlendirilir. Bilmeyebileceğiniz bir şey, saçınızın yüzünüzün çekiciliğini ortaya çıkarmasıdır!

Yüzler kalıcı olduğundan görünümünüzü iyileştirmek için saçla ilgili bir şeyler yapabilirsiniz. Aşağıda, beğenmeyebileceğiniz yüz özelliklerini maskelemek için kullanabileceğiniz yaygın yüz şekillerinin ve farklı saç stillerinin bir listesi bulunmaktadır. Bu sizi modaya uygun hale getirecek ve başınız yüksekte yürümek için size güven verecektir.

Yuvarlak yüz

Çeneniz çoğu insandan başa daha yakınsa, saçınızı düz ve uzun kullanarak yuvarlak yüzünüzün görünümünü en aza indirmeniz gerekir. Bu yüzünüzün daha uzun ve sıkı görünmesini sağlayacaktır. Kısa saçı tercih ediyorsanız, yanaklarınıza gevşek bir şekilde düştüğünden emin olun.

Ön kafayı uzatan saç stilleri kullanışlı olacaktır. Masum ve dengeli bir yüze sahip olmak için saçınızı önden geriye doğru taradığınızdan emin olun. Yanak bölgenize dikkat çekecek stillerden kaçının.

Oval yüz

Tüm yüz şekilleri arasında oval yüz en iyisidir. Neredeyse tüm saç stilleriyle iyi gidiyor gibi görünüyor. Seçtiğiniz herhangi bir stile ihtişam katmak için uzun ve dalgalı saçlar giymeyi düşünün. Hangi stili seçerseniz seçin, aşırıya kaçmayın ve saçınızı yüzün her iki tarafında da dengelediğinizden emin olun.

Uzamış Yüz

Bu uzun oval bir yüz. Ön kafa ile çene arasındaki mesafe çok büyük görünüyor. Çeneye veya taç kısmına dikkat çeken tüm saç modellerinden kaçınmalısınız. İhtiyacınız olan şey, yüzünüze yuvarlaklık katan bir stil. Deneyebileceğiniz standart stil ‘kumsal ‘ özellikle uzun saç hayranıysanız dalgalar. Odak alanı taçtan yanaklara doğru saptığı sürece farklı stilleri deneyebilirsiniz.

Orta boy saçtan hoşlananlar için omuz uzunluğundaki gür saçlar harika görünecek. Kısa saçı ne kadar severseniz sevin, daima saçınızın çene bölgenizden daha uzun olduğundan emin olun. Sara Jessica gibi ünlülerin uzun yüzleri var ve salonları sayesinde harika görünüyorlar.

Kare yüz

Bu yüzde uzunluk, mesafe olarak genişliğe eşit görünüyor. Asya kökenli insanlarda çok yaygındır. Belirgin bir çene hattı ile karakterizedirler. Bu senin yüzünse, dikkati çene çizgisinden uzaklaştıran saç stilleri kullanın. Saçınızın çene hattının yanında içe doğru taranmasını sağlayarak bunu kolaylıkla yapabilirsiniz.

Bu basit teknik sizi daha az köşeli gösterecektir. Buna iltifat etmek için saçınızın daima alnınızın ortasında olduğundan emin olun. Kapoor Khan’ın kare yüzleri var ve kabul etmelisiniz, gerçekten güzeller.

Dikdörtgen Yüz

Bu tür bir yüze sahip kişilerde, yüzlerinin uzunluğu genişlik için daha uzun görünür. Çene ve ön kafa orantılı kalır. Çıkıntılı çene çizgileri, kısa yüz genişlikleri sayesinde daha az çarpıcı hale getirilir. Yüzünüz böyleyse, uzun saçtan kaçının çünkü yüzün uzunluğunu ortaya çıkarır.

Ayrıca, kabarık bukleler takarak, yüzünüzün uzunluğuna dikkatinizi çekebilirsiniz. Elmacık kemiklerinin ötesine de katmanlar ekleyebilirsiniz. Bunlarla Meryl Streep gibi çarpıcı olacaksınız.

Elmas Şekilli Yüz

Ön kafa ve çene orantılıdır ancak sivri görünür. Bu, belirgin ve biraz çıkıntılı olan yanak bölgesinden farklıdır. Böylece yüz, merkezde daha geniş görünür. Bukleler çenenin keskinliğini maskelediği ve yüksek yanak kemiklerinin etkilerini azalttığı için sizin için olmazsa olmazdır. Bunu taklit et ve yüzün Jennifer Lopez kadar güzel olacak.

Yüzünüzün şekli hakkında yapabileceğiniz pek bir şey yok ama kendinizi rahatsız hissettiğiniz belirgin özelliklerin görünümünü azaltabilirsiniz. Yüz şeklinizi tamamlayacak büyüleyici bir saç modeli ile dikkatleri bu özelliklerden kaydırabilir, aynı zamanda sizi öne çıkaran alanlara dikkat çekebilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *