Categories
Uncategorized

Yaz Saç Bakımı İçin Takip Etmeniz Gereken İpuçları

Yaz saç bakımı ipuçlarına mı ihtiyacınız var? Artık hepimiz dışarıda daha fazla zaman geçireceğimize göre, kesinlikle en iyi şekilde, özellikle de saçlarımıza bakabilmek istiyoruz. İşte yaz boyunca saçlarınızın sağlıklı ve akıcı olması için bazı ipuçları.

1. Yaz şapkaları

Şapkalar bu yaz yeni en iyi arkadaşın olabilir. Yaz aylarında güneş ışınlarının daha canlı ve güçlü hale gelmesiyle, saçınızı şimdi her zamankinden daha fazla korumak isteyeceksiniz. Neyse ki, her zaman şık görünmenizi sağlayacak birçok yazlık şapka var. Daha geniş ağızlı şapkalara kesinlikle gitmelisiniz ki başınız tümüyle örtülür, yani saçınız sürekli gölgede kalır. Elbette, özellikle güneş tamamen parlamıyorsa, her zaman bir tane giymek zorunda değilsiniz. Bu, en pratik yaz saç bakımı ipuçlarından biridir, ancak saçınızı kesinlikle koruyacak ve güneşten zarar görme olasılığını azaltacak. Ayrıca, sadece saçınızı değil, kulak uçlarındaki ve kafa derisini de koruyacaksınız. Yaz boyunca harika görünmek için saçınızı bir yaz şapkası ile aşağıya indirin veya bir beyzbol şapkası ile bağlayın. Yaz Saç Bakımı İçin Takip Etmeniz Gereken İpuçları

2. Saçınızı yıkayın!

Bu, tüm yıl boyunca işe yarayan yaz saç bakımı ipuçlarından biridir. Güçlü ve sağlıklı kalması için saçınızı düzenli olarak yıkadığınızdan emin olun. Piyasada bol miktarda saç bakım ürünü var, bu yüzden saçınızın ihtiyaçları için ideal olduğunu bildiklerinizi seçtiğinizden emin olun. Evet, saçınızın ihtiyaçları vardır ve ihtiyacı olan her şeyi dinlemek en iyisidir. Özel saç dokunuz için gerekli olan saç bakımı ipuçlarını hatırlamak da önemlidir. Düz saçların kesinlikle kıvırcıktan farklı ihtiyaçları vardır, bu yüzden saçınız için en iyisini yapın. Ayrıca en iyisi her gün değil, her gün daha fazla yıkamaktır. Saçlarımızın kesinlikle harika görünmesini sağlamak istediğimizden, çok sık yıkayarak aşırıya kaçmak istemiyoruz. Saçınızı düzenli olarak yıkamak da kıvırcık saçlara karşı korumaya yardımcı olur. Yaz, nem demektir ve kabarmayı minimumda tutmaya çalışmak can sıkıcı olabilir. Yine de bazen yine de olur. Sadece elimizden gelenin en iyisini yapabiliriz.

3. Bu kloru çıkarın

Yaz, havuza dalma zamanı olduğundan, yazın ne sıklıkta yüzdüğünüze bağlı olarak biraz zarar verebilir. Havuzlarda çok zaman geçirenler için klor saçları kırılgan ve kurumuş bırakabilir. Bahsetmiyorum bile, koku bir süre oyalanabilir. Suda tutulması gerekli bir kimyasal olduğu için gerçekten yapabileceğimiz hiçbir şey yok. Yine de saçımızı korumak için yapabileceğimiz şeyler var. Sudan çıktıktan sonra, daima ya soyunma odalarında ya da eve varır varmaz duş alın. Klorun saçınıza verebileceği zarar konusunda endişeleriniz varsa, onu saçınızdan çıkaracak şampuanları deneyin. Bu şampuanlar, saçınızın sert veya kaba olmaktan ziyade doğal dokusuna dönmesini sağlamak için doğal yağları yenilemek üzere tasarlanmıştır. Bu yaz havuzda yüzerek olabildiğince çok vakit geçirmek isteyeceğinizi biliyorsanız bu şampuanları saç bakım rutininize eklemeye değer olabilir. Aynı şey sudaki tuz miktarı ile sahilde yüzmek için de söylenebilir. Temel olarak, saçınızın mümkün olduğunca nemlendirildiğinden emin olun!

4. Düzleştiriciyi atlayın

Yaz aylarında, saçınıza daha fazla eklemenize gerek kalmayacak kadar çok ısı vardır. Isı kullanan saç maşası ve düz ütü gibi diğer aletlerin yanı sıra düzleştiriciler muhtemelen yaz mevsiminde minimumda tutulmalıdır. Özel günler için kullanılmadığı sürece bir veya iki gün saçınızı düzeltmeden gitmeyi deneyin. Aynı şey, işi yapmak için sıcak hava kullanan saç kurutma makineleri için de geçerlidir ve bu, sık sık yapılırsa hasara yol açabilir. Bunun yerine saçınızı yalnız bırakmayı deneyin ve kurudukça doğal halini yapmasına izin verin. Yatmadan önceki gece saçınızı bir topuz veya at kuyruğuna koyarak uyandığınızda saçlarınız güzel bir doğal dalgada kalacaktır. Yaz Saç Bakımı İçin Takip Etmeniz Gereken İpuçları

5. Güneş kremi

Evet, güneş kremi cildinizin kendinizi bol miktarda UV ışınlarından koruması için gerekli bir şeydir. Aynı şey saçınız için de geçerli. Bahsedildiği gibi, güneş ışınları yaz aylarında daha yoğun hale gelir ve dışarıda zaman geçirme olasılığınız daha yüksektir. Bununla birlikte, güneş kremi veya bir çeşit güneş koruması içeren saçınıza gelince mutlaka önlem alınmalıdır. Bu tür saç bakım ürünleri buğu veya jel formunda olabilir, bu nedenle kapıdan çıkmadan önce saçınıza uyguladığınızdan emin olun. Saçınıza güneş kremi uygulayarak, aynı zamanda korunması gerektiğini düşünmediğiniz ama hala var olan saç derinizin cildini de korursunuz. Sonuçta bu cilt.

Ayrıca bakınız

6. Yaz trim

Yaz geldiğinde, saçınızı kestirerek kesinlikle doğru ruh haline geçebilirsiniz. Başta saçınız daha az olursa saçınız daha az hasar görür, değil mi? Süslemek canlandırıcı olabilir ve iç mekanda uzun süren bir kıştan sonra kesinlikle yeni bir tür başlangıcına işaret edebilir. Bu size halihazırda zarar görmüş olabilecek veya rahatsız edici bölünmüş uçlardan kurtulma şansı verir. Birkaç inç kırpmak veya sevimli bir yaz bob almak isteyip istemediğiniz, yaz öncesi süslemenizin uzunluğu size kalmış. Her iki durumda da, saçlar yazın ve kışın ölümünden sonra ilkbaharın sonlarında daha hızlı uzar. Yaz aylarında saçınızla her şeyi taze tutmak istiyorsanız bu harika bir şey. Yaz Saç Bakımı İçin Takip Etmeniz Gereken İpuçları

Saçınızın yazın harika görünmesini sağlamak için hangi ipuçlarınız var? Yorumlarda saç bakımı sırlarınızı bize bildirin!

Pinterest üzerinden öne çıkan görüntü

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *