Categories
Uncategorized

Uzayan Bir Sınır Çizgisi ile Başa Çıkmak

Bir uzaklaşan saç çizgisi kaçınılmaz, ama dünyanın sonu değil. Sırf saklamak için en saçma saç stillerini takmak anlamına gelmez. Bu ipuçlarından bazılarını aklınızda tutarak uzaklaşan bir saç çizgisinin sizin için çalışmasını sağlayabilirsiniz.

Uzayan Bir Saç Çizgisi İle Başa Çıkmak 1. İpucu: Kısa bir saç kesimi yapın.

uzaklaşan saç çizgileri (1)

Popüler inanışın aksine, saçınızı uzun süre kullanmak, uzaklaşan bir saç çizgisini daha az fark edilir yapmaz. Aslında, daha belirgin görünmesini sağlıyor.

Uzaklaşan saç çizginizi daha az dikkat çekici hale getirmek istiyorsanız, saçınızı kısa kesmeniz gerekir. Sadece işi yapacak iyi bir saç kesimi Sezar saç kesimi.

Yakından kırpılmış ve dokuludur ve genellikle ileriye doğru taranır, bu da geniş alınları ve inceltme çizgilerini daha az fark edilir hale getirebilir. Bu saç kesimi aynı zamanda saça hoş ve dengeli bir görünüm kazandırır. Şık ve doğal görünüyor ve bir şeyi örtbas ediyor gibi görünmüyor.

Uzayan Bir İnce Çizgi ile Başa Çıkmak 2. İpucu: Hepsini tıraş edin.

uzaklaşan ince çizgiler (2)

Gerekirse önleyici grev deyin, ancak vızıltılı kafa kesinlikle çok çabalayan uzun saçlardan daha iyi görünüyor ya da sadece saçma görünen saç stillerini tarayın. Uzaklaşan bir saç çizgimiz olsaydı, kesinlikle sadece tıraş ederiz ve kel görünümünü gurur ve stille sallayacağız.

Bu görünümü elde etmek için ihtiyacınız olan tek şey bir dizi makas, büyük bir ayna ve bir çift sabit el. Saç kesme makinesinin ayarlarını, kafanızın ne kadar heyecanlı olmasını istediğinize bağlı olarak ayarlayın ve sonra tıraş olun! Kolay, hızlı ve kesinlikle çok daha ucuz.

Uzayan Bir Saç Çizgisi ile Başa Çıkma 3. İpucu: Üstteki saçları uzun süre uzatın.

uzaklaşan saç çizgileri (3)

Hâlâ sahip olduğunuz iyi ve sağlıklı saçlarınıza tutunmakta yanlış bir şey yok. Hepsini tıraş etmeye hazır değilseniz, üstte uzatabilirsiniz, böylece farklı saç stilleri ile çalışabilir ve uzaklaşan saç çizgisini daha az belirgin hale getirebilirsiniz. Üstteki saçları uzun ve meşgul tutun, ancak yanları kısa ve ince tutun.

Uzayan Bir Saç Çizgisini Ele Alma 4. İpucu: Saçınızı boyayın.

Saçınızı daha koyu bir tonla boyamak, saçınızın daha ince ve daha dolgun görünmesine de yardımcı olabilir. Doğal bir renk seçin, tercihen doğal saç renginizden daha koyu olan bir gölge. Koyu saçlıyken sarı saçlı olmayı seçmek sadece sert görünmekle kalmaz, aynı zamanda size doğal olmayan veya aşağılayıcı görünebilir.

Uzayan Bir Saç Çizgisi İle Başa Çıkmak 5. İpucu: Bir sakal uzatın.

uzaklaşan ince çizgiler (4)

Kafanızdaki saç savaşını kaybediyorsanız, bunun yerine sakala kaydırabilirsiniz. Odağı uzaklaşan saç çizgisinden uzaklaştırın ve insanlara hakkında konuşacakları bir sakal verin.

Bu, sizi erkeklerin en erkeksi gibi hissettirecek etkileyici bir sakaldır. Uzun ve kalın. Mükemmel şekillendirilmiş ve aynı derecede etkileyici bıyığa kadar düzgün bir şekilde kesilmiş. Sizi vahşi bir dağ adamı gibi göstermez, ancak kesinlikle sizi güçlü, seksi ve entelektüel bir adam gibi gösterir. Garip bir tarakla bu etkileyici sakalın arasında, sakalı her zaman alacağız!

Uzayan Bir Saç Çizgisi İle Başa Çıkma İpucu # 6: Tüylü bir saç kesimi yapın.

uzaklaşan saç çizgileri (5)

Tüylü bir saç kesimi, saç çizgisi azalmış erkekler için harika bir saç kesimidir. Garip veya doğal görünmüyor, ancak saç çizgileri boyunca sorunlu bölgelere etkili bir şekilde yardımcı olur ve bunları gizler. Havalı ve şık göründüğünden bahsetmiyorum bile. İnce veya kalın, düz, dalgalı veya kıvırcık saç tiplerinin çoğunda da işe yarar.

Kaygan bir saç modeli istiyorsanız, biraz pomad veya saç şekillendirici balmumu sürebilirsiniz. Yine de ne kadar koyduğuna dikkat et. Çok fazla saç şekillendirme ürünü saçın yağlı, telli ve ağır görünmesine neden olabilir. Saçın gerçekte olduğundan daha ince görünmesini sağlarlar.

Uzayan Bir İnce Çizgiyi Ele Alma 7. İpucu: Dokulu ve dik tutun.

uzaklaşan saç çizgileri (6)

Uzun ve dikenli bir saç modeli, uzaklaşan saç çizgilerini daha az fark edilir hale getirebilir. Yükseklik ve sivri uçlar, gözleri rahatsız etmenin ve onları saç çizgisinden uzak tutmanın iyi bir yoludur. Bu saç stilini, üstteki saçların uzun uzamasına izin vererek ve ardından yanları ve arkayı kısa ve düzgün keserek elde edebilirsiniz.

Saçın üst kısmına biraz pomad veya saç şekillendirme mumu kullanın ve ardından daha fazla yükseklik ve doku oluşturmak için yuvarlak hacimli bir fırçayla saçı şekillendirmeye başlayın. Biraz saç spreyi uygulayarak stili kilitleyin.

Uzayan Bir Saç Çizgisini Ele Alma 8. İpucu: Saçınızı çok fazla yıkamayın.

Saçınızı çok fazla şampuanla yıkamaktan kaçının. Saçınızı daha yumuşak ve yönetilebilir hale getirmek için doğal yağlara ihtiyacınız var. Sık şampuanlama, saçı doğal yağlarından çıkarabilir ve saçın daha fazla zarar görmesine neden olabilir.

Düzenli olarak şampuanlamadığınızda meydana gelebilecek yağlanma ile mücadele etmek için günlük olarak bir saç kremi kullanın. Saçınızın parlak ve yağlı görünmesini önlemek istersiniz çünkü bu, saçınızın düzensiz ve topak görünmesine neden olabilir. Şampuanı haftada iki veya üç kez ile sınırlandırmaya çalışın.

Uzayan Bir İnce Çizgi ile Başa Çıkma İpucu # 9: Çok fazla şekillendirme ürünü kullanmayın.

İncelen saçlar veya azalan saç çizgileri üzerinde çok fazla şekillendirme ürünleri saçın daha da ağır ve daha ince görünmesine neden olabilir. Doğal ve kuru bir saç modeli takabiliyorsanız, öyle yapın. Bu aynı zamanda saçın çok fazla şekillendirme ürünü tarafından tartılmadan nefes almasını ve gevşemesini sağlayacaktır.

Uzayan Bir İnce Çizgi ile Başa Çıkma İpucu # 10: Şapkayı atın.

Uzaklaşan saç çizginizle uğraşmak istemediğinizde, her seferinde bir şapka ile örtmeyin. Bu sadece tembellik değil, aynı zamanda bir şapka tarzınızı ciddi şekilde bozabilir. Ayrıca hepsini şapkanın altına hapsederek saçınıza zarar verebilir. Saçınızın gevşemesine ve nefes almasına izin vermelisiniz.

Uzaklaşan bir saç çizgisinin böyle bir sorun olması veya henüz ona sahip olmayanlar için korkunç bir düşünce olması gerekmez. Sizi daha da iyi gösterecek bir şey olabilir. Size gurur duyması için onu göstermenin doğru yolunu bilmeniz yeterlidir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *