Categories
Uncategorized

Şu Anda Dünyanın En İyi Sneaker Markaları

Çok uzun olmayan bir zaman önce, bir çift spor ayakkabı ile özel bir etkinliğe katılmak, kendinizi pırıl pırıl pırıl pırıl akranlarınıza terzilik parya olarak işaretlemenin kesin bir yoluydu. Bununla birlikte, tutumlar öngörülemeyen şekillerde değişti ve bir zamanlar dağınık olan şey, şimdi ayakkabı altın standardı.

Koşu parkurundan piste geçiş yavaş ve kademeli olmuştur, ancak son yıllarda bir doruk noktasına ulaşmıştır. Süresiz olarak parlamaya ayarlanmış bir kreşendo.

Bu, ayakkabıyı akla gelebilecek her yönde sınırlarını zorlayan bir dizi önemli tasarımcı ve spor ayakkabı markasına teşekkür ediyor.

Bazıları terzilikle evde tam anlamıyla görünen beyaz deri tekmeler yarattı. Diğerleri, Alan 51’deki bir laboratuvardan çıkmış olabilecek (veya sadece Geleceğe Dönüş). Bu arada, sneaker’ı faydacı köklerinden bugün olduğu yüksek modanın mutlak zirvesine yükseltenler var.

Burada şu anda dünyanın en etkili spor ayakkabı markalarına ve dünyanın en sevilen ayakkabısını yapmaya yardımcı olmak için neler yaptıklarına bir göz atacağız.

Nike

Hype’ın Tartışmasız Ustaları

Evet, 2016’da Nike gerçekten geleceğe gitti ve Marty McFly’nin kendi kendine bağlayan spor ayakkabılarını üretti. Ancak bu, markanın görünüşte uzay-zamanda bir gözyaşı ile ulaştığı ve bize doğrudan gelecekten bir şey getirdiği, onu spor ayakkabılarda en büyük trend belirleyici ve köşede olanlar için güvenilir bir barometre haline getirdiği durumlardan sadece bir tanesi.

Marka, teknolojik yeniliklerin (Flyknit üst kısımları ve son on yılda NikeID kişiselleştirmesi) yanı sıra dünya lideri performans ayakkabılarında uzun bir geçmişe sahiptir. Bundan daha fazlası, Nike hatırı sayılır aldatmacalarını karşılayan ürünleri nasıl yaratacağını biliyor. Arka kataloğunda diğer spor ayakkabı markalarından daha fazla simge var. Air Max, Hava Kuvvetleri 1 ve Air Jordan hepsi kendi başlarına sneaker hanedanlarıdır ve daha da ileri giderseniz daha da klasik bulacaksınız retro spor ayakkabılar Cortez ve Blazer gibi.

Hala en tanınabilir olanı. Hala en çok aranan. Hala yenilecekler.

Adidas

Spor Ayakkabısını Bilime Dönüştüren Marka

Dünyanın spor giyiminde büyük isimler arasında devam eden teknolojik silahlanma yarışı, ayakkabılarda en cesur yeniliklerden bazılarını üretti. Neyse ki bizim için herhangi bir pes etme belirtisi göstermiyor.

Sokaktaki herhangi bir spor ayakkabısına pol pozisyonunda olana sorun, size Nike olduğunu söyleyecekler. Bununla birlikte, tüy kadar hafif malzemeler ve akıllara durgunluk veren taban teknolojisi ile, eski güzel üç şeridin bir sollama için manevra yaptığı kolayca tartışılabilir.

Evet, çok sevilen klasikler var – Superstar, Stan Smith ve Gazelle hepsi akla geliyor – ve gitmiyorlar, ancak son yıllarda markanın Ar-Ge laboratuvarı sneaker dünyasının Q şubesi haline geldi. Yeezy işbirliğini unutun, oyunu değiştiren Ultra Boost’du ve son zamanlarda, Alman spor devi çığır açan perdeli taban üniteleri için bir üretim yöntemi olarak 3D baskıyı deniyor. Bir saniye gözlerini onlardan ayırma.

Converse

100 Yıllık Tasarım İkonu

Son 100 yılda dünyanın ne kadar geliştiğini düşünmek inanılmaz (ve biraz da korkutucu). Ticari uçuş, televizyon, cep telefonları ve internet, yaşam şeklimizde devrim yaratan icatlardan sadece birkaçı.

Bunu akılda tutarak, bir asır önce tanıtılan bir şey bugün hala küresel olarak kullanılıyorsa, bu gerçek bir tasarım zaferidir.

Converse’in ünlü üst düzeyChuck Taylor All Star böyle bir şey. 1917’de doğan ikonik basketbol ayakkabısı, yüzde 99,9 oranında değişmeden kaldı ve şu anda ABD, İngiltere ve çok ötesinde en çok satan ayakkabı. Evet, markanın başka mükemmel ayakkabıları var, ancak bu muhtemelen şimdiye kadar yapılmış en ikonik spor ayakkabı. Ve dahası, bu herkes için.

Ortak Projeler

Minimalizmi Harika Yapan Lüks Trend Belirleyici

Lüks New York spor ayakkabı markası Common Projects, Achilles Low modelini 2004 yılında ilk kez piyasaya sürdüğünde, erkek giyim dünyası bunun için çıldırdı. Ama neden? Yenilikçi miydi? Hayır. Sonraki seviye rahat mıydı? Zorlukla. İndirimli fiyatlarla mı geldi? Tam tersi.

Bu ayakkabı sade, deri bir spor ayakkabıdan başka bir şey değildi. Ancak, moda çantasının bu konuda yaltaklandığı şey minimalist eğitmen her küçük detayın en ince ayrıntısına kadar titizlikle uygulanmasıydı. Bu bir spor ayakkabısıydı. Oxford ayakkabı Northamptonshire’da el yapımı.

Tereyağlı İtalyan derisi, zarif aerodinamik şekil ve zamansız giyilebilirlik, her bir çifti takımdan şortlara kadar her şey için mükemmel bir eşlik haline getiriyor. Muhtemelen bugünün gelişen lüks spor ayakkabı pazarına başladı ve tüm bunlar, şu anda Balenciaga böcek kırıcılarının hakim olduğu bir dünyada, hafife alınmamalıdır.

Balenciaga

Çirkin Eğitmenleri Olmaz Hale Getirme

Balenciaga’nın Gürcü moda ustası Demna Gvasalia’nın rehberliğindeki üretimi, Marmite veya Björk’ün terzilik eşdeğeri olabilir, ancak çalışmaları hakkında ne düşünürseniz düşünün, modanın çehresini değiştirdiğini inkar edemezsiniz, her seferinde bir ayak bileği kırılır.

Şık, minimalist hız çorabı, markanın başında Gvasalia bulunan ilk göze çarpan sneaker’dı, ancak işleri gerçekten yeni bir yöne götüren, artık kaçınılmaz olan Triple S idi.

Bu bir ayakkabı canavarı, moda ayakkabı manzarasını tek başına yeniden şekillendirdi ve büyük, tıknaz silüetleri yeni altın standardı haline getirdi. Minimalizm yerini maksimalizme bırakıyor ve bu İspanyol moda evi her şeyin merkezinde yer alıyor.

Yeni denge

Hala Püristin Seçimi

Zaman geçtikçe, kaliteli zanaatkarlık adına finansal bir mermi almaya istekli ve ev çimlerinde üretilen ürünleri yaptırmaya istekli olan marka sayısı giderek azalmaktadır. Spor ayakkabı şirketlerinden bahsederken rakamlar daha da düşük.

New Balance’ı oyundaki en iyilerden biri yapan da budur. Bostonlu firma sadece en rahat ve en ikonik bazılarından sorumlu değil koşu ayakkabısı şimdiye kadar yapılmış, ancak aynı zamanda yüksek eğitimli zanaatkârlarla çalışan fabrikalarda birinci sınıf serisinin yarısını ABD’de ve yarısını İngiltere’nin Göller Bölgesi’nde üretiyor.

New Balance’ın sporcular, spor ayakkabısı meraklıları ve sadece sıradan insanlar arasında parlayan bir üne sahip olması, bu üretim yaklaşımından dolayı, FashionBeans Onur listesi.

Puma

Emektar Sessizce Yeni Bir Çığır Açıyor

Bazı çağdaşları kadar gürültü yapmayabilir, ancak hepsi bir sonraki büyük şeyi bulmaya çalışırken onunla mücadele ederken, Puma sessizce arka planda çalışarak klasikleri mükemmelleştiriyor. Ve birkaç yenisini de icat etmek.

Bunun en iyi örneği, markanın tıknaz spor ayakkabı trendi. Puma bu bakışı aldı, üzerine kendi damgasını koydu ve cüzdanları bir aylık kiraya mal olan bir çift Balenciaga’nın yarattığı zorluğa dayanamayacak olanların erişimine açtı.

Hacimli ama atletik bir şekil ve cesur doksanlı yıllara özgü renkli patlamalar için Thunder Electric modeline veya kalın yastıklı bir orta tabanın üzerinde daha çizgili bir ağ ve neopren karışımı için covetable Tsugi serisine dönün.

En İyi Puma Spor Ayakkabıları

Kamyonetler

Ayakkabıların Eski Güvenilirliği

LA banliyösündeki boş havuzlardan, Warped Tour’da sahneye atlamaya kadar. Vans, alternatif yaşam tarzları için tercih edilen ayakkabı markası olarak yıllar içinde hak ettiği bir ün kazandı.

Çekiciliği, basit stili, zamansız görünümü, mütevazı fiyatlar ve elbette tasarımlarının sunduğu bol renk seçeneklerinden kaynaklanmaktadır. Old Skool, Classic ve Authentic, temelde ihtiyaç duymadıkları için onlarca yıldır değişmeyen, anında tanınan tasarımlardır.

Değişen şey, insanların onları nasıl giydiğidir. Eskiden sadece çocuklar ve patenciler için bir ayakkabı, şimdi rock yıldızları ve hip-hop ikonlarında, kot pantolon veya gündelik kıyafetlerle aynı derecede rahat. 1960’ların ortalarından bugüne kadar, Vans insanlara her zaman, bir kıyafeti paraya zorlamadan renk ve karizma katmanın bir yolunu sundu. Yıllar boyunca ürünlerinin geçerliliğini sürdürdüğünü gören bir şey, geçtiğine bakılmaksızın spor ayakkabı trendleri.

Air Jordan

Sektördeki En Güçlü Ortak Çalışma Oyunu

Gardırobunuz Jordans ile dolu değilse, kendinize güvenle sneakerhead diyebilir misiniz? Belki de değil.

Teknik olarak bir Nike eseri ama aynı zamanda başlı başına bir marka olan hikaye, spor pazarlamasının tarihteki en başarılı örneklerinden biridir. İlk Air Jordans’ı sadece basketbol efsanesi için tasarladıktan sonra, Nike’ın prodüksiyona başlaması ve 1984’te yeni yaratımını kitlelere sunması çok uzun sürmedi. İnsanlar bunun için çıldırdı ve ABD’de bir suç dalgasına yol açtı. insanlar spor ayakkabılarından çalınıyordu.

Bazıları için ayakkabıların ana çekilişlerinden biri, çok sayıda özel sürüm ve ortak çalışmaların ciddi şekilde sınırlı sayıda piyasaya sürüldüğü koleksiyon öğesi. Son zamanlarda ortaya çıkan bazı ortaklıklar arasında Supreme, Off-White, Levi’s ve Kaws yer aldı ve bu da yutturmaca kesinlikle inanmanız gereken bir örnek haline geldi.

Reebok

Retro Geri Getirmek

Tamam, yani ayakkabı teklifleriyle geleceği tam olarak şekillendirmiyor, ama klasikleri (ve Klasikleri) bu kadar iyi yaptığınızda neden buna ihtiyacınız olsun?

Şimdi Adidas’ın bir yan kuruluşu olan İngiltere doğumlu şirket, İngiltere’nin en eski spor ayakkabı markalarından biridir. Retro silüetlerine baktığınızda belirgin olan bir şey.

Onun en iyi spor ayakkabılarClub, Classic ve Workout gibi, ikonik olmaktan başka bir şey değil ve hepimizin çok sevdiğimiz o gerileme cazibesini bolca sızdırıyor. Örme örgüden yapılmayabilirler ve 3D baskılı olabilirler, ancak harika görünüyorlar, inkar edilemez derecede rahatlar ve asla modası geçmeyecekler.

Gucci

Lüks Sneaker Kıyaslamasını Belirlemek

Gucci’nin spor ayakkabı oyunu, yaratıcı yönetmen Alessandro Michele’den küçük bir parça TLC sayesinde son birkaç yılda büyük bir sıçrama yaptı.

Aslına bakılırsa, As’ın temiz hatları ve göz alıcı işlemeleri ile İtalyan evinin sunduğu tekliflerin lüks spor ayakkabılar için yeni bir standart belirlediği ve onu moda elitlerinin yeni favori beyaz spor ayakkabısı haline getirdiği iddia edilebilir.

Ve Gucci’nin elini çevirdiği sadece klasik tarzlar değil. Marka aynı zamanda, büyük boy Gucci markasını yanına taşıyan tıknaz Rhyton eğitmeniyle anın en önemli trendlerinden ikisini birleştirdi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *