Categories
Uncategorized

Şampuanınız Saç Dökülmesine Neden Oluyor?

Az miktarda saç dökülmesi normaldir, özellikle mevsimler değiştikçe ve hormonlar vardiya. Bununla birlikte, ortalamanın üzerinde bir saç dökülmesiyle mücadele ediyorsanız ve doktorunuz sağlık endişelerinizi dışladıysa, saç bakım ürünlerinize bakmak isteyebilirsiniz. Şampuan saç dökülmesine neden olabilir mi? Tüm şampuanlar saç dökülmesine neden olmaz ve çoğu zaman ürünün yanlış kullanımına veya saç tipinize göre yanlış şampuan kullanılmasına katkıda bulunabilir.

Zararlı Kimyasallar Saç Dökülmesine Neden Olabilir

Saç ürünlerinizdeki içerik etiketine bakmıyorsanız, bu şişelerin içinde neyin gizlendiğine şaşırabilirsiniz. Zararlı kimyasallar yalnızca hormon bozukluğuna neden olma potansiyeline sahip olmakla kalmaz, aynı zamanda saç dökülmesine de neden olabilir.

Sodyum lauril sülfat

Sülfatlar yaygın olarak endüstriyel yağ gidericilerde bulunur. Ne yazık ki, bu temizlik maddeleri saç ve vücut bakım ürünlerimize girdi. Şampuanlardaki sülfatlar saç yağlarını kesmeye ve hepimizin sevdiği köpüğü oluşturmaya yardımcı olurken, saç dökülmesinden de sorumlu olabilirler.

Sentetik Koku

Mükemmel kokuyu bulmak için saç bakım koridorunda farklı şampuan şişelerini açmaktan hepimiz suçlu değil miyiz? Maalesef bu kokuların çoğu sentetik. Sentetik kokular birçok sağlık sorununa neden olma veya katkıda bulunma potansiyeline sahiptir ve bunlardan biri saç dökülmesidir. Tarafından bir makale Güvenli Kozmetik Kampanyası eyaletler Uluslararası Koku Derneği (IFRA) koku bileşiklerinde kullanıldığı bildirilen 3.059 malzemeyi listeler. Bu 3.059 bileşenden bazıları, bunları kanser, üreme toksisitesi, alerji ve hassasiyet gibi sağlık etkileriyle ilişkilendiren kanıtlara sahip. “

Başka bir deyişle, güzel parfümleri atlayın veya doğal koku içeren ürünler bulun. Bu, kötü kimyasallardan kaçınmada uzun bir yol kat edecektir.

Parabenler

Çoğu şampuan ve vücut ürünü paraben içerir. Genellikle koruyucu olarak kullanılırlar ve endokrin sistemi bozma yeteneğine sahip. Bu bozulma hormonal değişiklikler nedeniyle saç dökülmesine neden olabilir. ABD’li yetişkinlerden alınan neredeyse tüm idrar örneklerinde parabenler bulunur ve cilde nüfuz edebilir, bu da ürünler sıklıkla kullanıldığında tekrar tekrar maruz kalmanın muhtemel olduğu anlamına gelir.

Etiketleri dikkatlice okuyun ve Ethylparaben, butylparaben, methylparaben, propylparaben, isobutylparaben ve isopropylparaben’i arayın.

doğru şampuanı seçmek

2’si 1 Arada Şampuan ve Saç Kremi Kullanmak Saç Büyümesini Engelleyebilir

Şampuan saçı temizlemeli ve geride hiçbir kalıntı bırakmamalıdır. Şampuan ve saç kremi combo ürünleri film oluşturan bileşenler içerir. Bu film folikül etrafında birikebilir ve yeni saç büyümesini gerçekten engelleyebilir. Dolayısıyla, bu mutlaka saç dökülmesine neden olmasa da, yeni saç büyümesini geciktirmek bir endişe kaynağıdır çünkü normal saç dökülmesi meydana geldikçe, bu saç kaybının yerini alacak yeni bir büyüme yoktur.

Saç tipinize uygun şampuan ve saç kremi ürünlerini ayırın.

Kuru Şampuan Saç Dökülmesine Neden Olur mu?

Kuru şampuan bugünlerde çok popüler ve haklı olarak. Hızlı bir düzeltmeyi kim sevmez? Sorun şu ki, bu kullanışlı ürünü aşırı kullanma eğilimi var. Sadeliğe alışırız ve bilmeden önce günlük olarak kullanırız.

Kuru şampuan aslında şampuan hiç. Yağları alkol veya nişasta ile absorbe ederek temiz saçlara sahip olma görünümü verir. Bu saç bırakır bakma temizleyici. Kuru şampuan aslında kiri gizler. Aşırı kullanım, ürün birikmesine ve saç derisinin kurumasına neden olabilir. Bu kırılmaya neden olabilir ve potansiyel olarak yeni saç büyümesini engelleyebilir.

Kuru şampuanı tamamen bırakmayın, sadece günlük olarak ona güvenmeyin. Sadece çok yoğun bir günde veya bir tutam kullanın.

Sonuç olarak, zararlı kimyasallardan kaçınmak, 2’si 1 arada ürünleri değiştirmek ve kuru şampuan kullanımını azaltmak, sağlıklı saç uzamasına ulaşmanıza ve istenmeyen saç dökülmesini azaltmanıza yardımcı olabilir.

Şampuanınızın saç dökülmesine neden olabileceğinin en önemli 3 nedenini anlamak, bu basit hataları düzeltmenize ve yaşadığınız saç dökülmesini tersine çevirmenize yardımcı olabilir.

Saç kremi hakkında konuşalım ve bakalım. gri saçlar için en iyi saç kremleri.

Bu makaleyi beğendin mi? Kaydolun (ücretsiz!) Ve size her hafta bunun gibi harika makaleler göndereceğiz. Buradan ücretsiz abone olun.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *