Categories
Uncategorized

Şampuan Gününden Önce Saçınızı Takmanın 10 Yolu

Şampuan gününü atladığınız zaman, muhtemelen saçınızı biraz şık görünen bir tarzda giymek isteyeceksiniz. Hem uzun hem de kısa saçın, sizi sıcak bir karmaşa gibi görünmekten en iyi halinize götürmesi için biraz TLC’ye ihtiyacı var! Biraz kuru şampuan ekleyin ve bu görünümlerle en iyisini umun!

1. Bükülmüş Üst Düğüm

Bu, klasik üst düğümdeki bir bükülmedir. Geleneksel bir üst düğüm normalde düzgün ve başa kadar sıkıdır. Bükülmüş üst düğüm, stile biraz hacim katarken şıklığı korur. Bir at kuyruğuna saçları (geriye fırçalanmış veya biraz dağınık) toplayarak başlayın. Daha sonra at kuyruğunu iki kısma ayırın ve sonuna kadar bükün. Uç parçayı tutarken, hacim için saçı hafifçe gevşetin. Ardından, normal bir düğüm gibi sarın ve saçı yerinde sabitlemek için iğne kullanın. Ta-da, şimdi çok fazla güçlük çekmeden şık ve sofistike görünüyorsun.

Şampuan Gününden Önce Saçınızı Takmanın 10 Yolu

2. Çekmeli Örgü

İçten çekmeli örgü, saçınızı yıkamalar arasında takmanın mükemmel bir yoludur ve yapması çok kolaydır. Bu gerçekten bir örgü değil ve görünümü oluşturmak için aslında lastikler kullanacaksınız! Tüm saçlarınızı tek parça halinde toplayarak başlayın ve bir elastik ile sabitleyin. Ardından, saçı iki bölüme ayırın, yukarı ve aşağı ve soldan sağa gidin. Sonra üst kısımda bir elastik kullanın ve ilkinden biraz daha aşağıya yerleştirin. Şimdi bir açıklık oluşturmak için saçı parmaklarınızın arasında sıkıştırın ve alt kısmı içinden çekin! Tüm saç örgüye girene kadar adımları tekrarlayın! Herhangi bir gevşek parçayı tutmak için pimleri kullanın ve artık hazırsınız.

Şampuan Gününden Önce Saçınızı Takmanın 10 Yolu

3. Hollandalı Pigtailler

Hollandalı at kuyrukları, bir arada dururken serin kalmanın harika bir yoludur! Saçı ortadan ayırın (göründüğü kadar kolay değil), böylece iki saç kısmına sahip olursunuz. Saç çizginizin etrafında duran Hollandalı bir örgü yaparak başlayın. Sonra bir elastik ile sabitleyin. Bandın etrafını sarmak için küçük bir saç parçası kullanın. Düz görünmesi için diğer tarafta tekrarlayın. O zaman ya örgülerinizi gevşetmek için çekebilir ya da sıkıca bırakabilirsiniz! Bu senin tercihin!

Şampuan Gününden Önce Saçınızı Takmanın 10 Yolu

4. Uzay Çörekler

Uzay çöreği, şampuan gününü atladığınızda saçınızı takmanın çok eğlenceli ve kullanışlı bir yoludur. Biraz kuru şampuan kullandığınızdan emin olun, böylece saçınız geri çekildiğinde yağlı görünmez. Saçları fırçalayın ve ense kadar geri çekin. Saçı iki parçaya ayırın ve bir elastik ile sabitleyin. Ardından, her bölümü bükmek ve çörekler oluşturmak için onları sarmak isteyeceksiniz! Düşmemeleri için sabitlemeye yardımcı olmak için pimler kullanın. Çerçevelemeye yardımcı olmak ve size kaprisli bir görünüm vermek için yüzünüzün etrafından birkaç parça saç çekin.

Şampuan Gününden Önce Saçınızı Takmanın 10 Yolu

5. Eşarplı Dağınık Topuz

Dağınık topuz, geç kaldığınızda veya işlerinizi yürütürken bakmanız gereken şeydir. Tarz vermek o kadar kolay ki çoğumuz bunu düşünmek zorunda değiliz, o kadar otomatik. İlk olarak, topuzun başınızın üstünde mi yoksa alt kısmında mı olmasını istediğinize karar verin. Topuzu sabitlemek ve şekli oluşturmaya başlamak için bir elastik kullanın. Ardından görünümü tamamlamak için etrafına bir fular sarın. Bu saç modeli ile şımarık ve şık hissedin. İpucu: Eşarbınız yoksa, daha kolay şekillendirme için artık bazı saç lastiğine bir şal takılmıştır.

Şampuan Gününden Önce Saçınızı Takmanın 10 Yolu

6. Parted Party Pony

Parti midilli ismini bir sebepten dolayı kazandı. Bölünmüş parti midilli ile görünüme biraz daha eğlence katıyorsunuz. Hangi parçaların bırakılacağını ayırmak için yüzün etrafındaki saçları parmakla tarayarak başlayın. Sonra, kalan saçı başınızın tepesine doğru çekin ve elastik bir şekilde sabitleyin. Elastiki sıkıca çekin, böylece saç güzel ve yüksekte oturacaktır. Saçınızı bu tarzda taktığınızda duş gününüzü atladığınızı bile kimse bilmeyecek!

Şampuan Gününden Önce Saçınızı Takmanın 10 Yolu

7. Ekstra Geniş Kafa Bantları

Ekstra geniş saç bantları, hala sevimli görünürken saç kusurlarını gizlemek için harika bir iş çıkarabilir. Saç biraz yağlı göründüğünde köklerinizi saklarlar. Bunları en iyi dağınık çörekler, kıvrımlı midilliler veya kalan dalgalarla eşleştirin. Saçınızı nasıl şekillendirmek istediğinize karar vermeden önce bunları saçınıza yerleştirin. Gerçekten bu kadar kolay! Bu tarzın tek zor yanı, hangi rengi veya desenli kafa bandını kullanmak isteyeceğinize karar vermektir.

Ayrıca bakınız

Şampuan Gününden Önce Saçınızı Takmanın 10 Yolu

8. Tokalarım, Tokalarım, Tokalarım

Bir tokanın saçınızı yıkamalar arasında nasıl kurtarabileceğini merak ediyorsanız, yalnız değilsiniz. Bu küçük aksesuar saçınız için büyük şeyler yapabilir. Saçınızı yüzünüzden aşağı çekip çıkarmak isteyip istemediğinize karar vererek başlayın (hangisi daha iyi görünüyorsa ona gidin). Daha sonra, stile saç tokası ekleyin ve boyuta bağlı olarak iki ila beş kişilik gruplar halinde yerleştirin. Normalde yanlara kulaklarla giderler. Voila, çok fazla iş yapmadan saç stiline stil ve yetenek kattın.

Şampuan Gününden Önce Saçınızı Takmanın 10 Yolu

9. Yarı Yukarı, Yarı Aşağı

Bu tarz size saçınızı nasıl giyeceğiniz konusunda çok yönlülük sağlar. Saçı iki parçaya ayırarak başlayın. Ardından üst kısmı bir elastik ile sabitleyin. Ardından at kuyruğunu olduğu gibi bırakabilir veya ona stil verebilirsiniz. Dağınık bir topuz oluşturabilir, hatta örebilir ve sabitleyebilirsiniz. Hangi seçeneği tercih ederseniz edin, saçları yüzünüzden uzak tutacaksınız!

Şampuan Gününden Önce Saçınızı Takmanın 10 Yolu

10. Tousled At Kuyruğu

Bu hiç akıllıca görünmeyebilir, ancak karışık at kuyruğu, yıkamalar arasında saç şekillendirmenin en kolay yoludur. Şekillendirmeden önce saçınıza biraz kuru şampuan püskürterek tazeleyin. Bunu yaptıktan sonra saçınızı yüksek veya alçak bir at kuyruğuna çekebilir ve bir elastik ile sabitleyebilirsiniz. Ardından at kuyruğunu hafifçe sallayın ve ona hacim ve dalgalı bir görünüm verin. At kuyruğunda ekstra yükseklik istiyorsanız pimleri elastik etrafındaki alana yerleştirin. Ardından, saçınızın mükemmel bir şekilde bir araya getirildiğini bilerek günle yüzleşmeye hazır olacaksınız.

Şampuan Gününden Önce Saçınızı Takmanın 10 Yolu

Bir dahaki sefere şampuan gününü atlarsan, saçını nasıl giyeceksin? Atlamadığınızda bile hangi stili giyiyorsunuz? Yorum yapın ve aşağıda bizimle paylaşın!

Öne Çıkan Görüntü Kaynağı: https://www.pinterest.com/pin/571394271456225976/

Kristen Skiera

Merhaba benim adım Kristen ve 26 yaşındayım. Central Michigan Üniversitesi’ne gittim (Cipsleri Ateşle!). Moda Mağazacılığından küçük bir öğrenciyle Bütünleştirici Halkla İlişkiler bölümünde okudum. Mezun olduktan sonra Macy’s için çeşitli pozisyonlarda çalıştım. Düşene kadar alışveriş yapmayı seviyorum ve bunu kardiyom olarak kabul ediyorum! Biraz seyahat edecek kadar şanslıydım ve gelecekte daha fazlasını yapmayı umuyorum. Ben ailesini (köpeğini), arkadaşlarını ve donutlarını seven, enerjik, şımarık ve eğlenceli, sevgi dolu bir insanım!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *