Categories
Uncategorized

Saçınızı Nasıl Açarsınız?

Kimyasallara maruz kalmadan saçınızı beyazlatmak ister misiniz? Cevabınız evet ise bu makale tam size göre. Saç rengini veya kimyasalı kullanmadan saçınızı ağartmak istiyorsanız sizin için mükemmel çözüm bizde. İstediğiniz saç renklerini elde etmek için saçınızı ağartmanın en iyi yollarını paylaştık. Bu yöntemler güvenlidir ve saçınıza herhangi bir zarar vermez. Bu yüzden evde saçınızı beyazlatmak için bu yolları kullanmaktan çekinmeyin.

Saçınızı Beyazlatmanın En İyi Yolları

1.) Saçınızı Beyazlatmak İçin Limon

Limon ağartıcı özelliğe sahip olduğu için doğal olarak saçları hafiflettiği için. Limon suyunu saçınıza sürdüğünüzde otomatik olarak beyazlatma sürecini harekete geçirir ve doğal olarak saç rengini açar. Oldukça maliyetli olan ve size olumsuz etki yapan diğer ürünlere göre saçınızı beyazlatmak için limon yapabilirsiniz. Ferah bir koku içerir ve ayrıca saçınızı doğal olarak beyazlatma özelliğine sahiptir.

Bu yöntem için sadece iki limon alın ve suyunu çıkarın. 2 ölçü suyu 1 ölçü su ile karıştırın. Solüsyonu sprey şişesine koyun ve saçınıza serpin, ardından 3-4 saat güneşlenin. Hızlı çalıştığı için sonucu 1 haftada görüyorsunuz. Limon çok kuvvetli olduğundan işlemden sonra iyi nemlendirici saç kremi kullandığınızdan emin olun.

ağartıcı sarışın pixie dalgalı pixie kesimleri

2.) Saçınızı Aydınlatmak İçin Bal

Bal, çoğunlukla her evde bulunan bir malzemedir. Saçınızı ağartırken ve doğal olarak hafifletirken. Pek çok insan, ince kilitleri elde etmek için şampuan ve saç kremi içine bal ekler. Bal, ağartma sürecini harekete geçiren hidrojen oksitler ve demir içerdiğinden. Aydınlatma etkileri, saçınızın ne kadar bal emdiğine bağlıdır.

Bu yöntemi daha iyi denemek için 1 yemek kaşığı zeytinyağı ile bir bardak çiğ bal ve iki bardak sirke alın. Ayrıca bir çorba kaşığı öğütülmüş kakule ve tarçın alın. Tüm malzemeleri bir kasede karıştırın. Karışımı hızlı bir şekilde emebilmesi için ıslak saça uygulayın. Karışımı saça uygulamak için bir fırça kullanabilirsiniz. Saçta vurgular istiyorsanız, karışımı belirli bir alana uygulayın. Çamaşır suyunun kurumasını önlemek için duş bonesi veya plastik örtü kullanın. Gece boyunca bu şekilde bırakın, ardından ertesi sabah durulayın. Yıkamadan sonra harika sonuçlar göreceksiniz.

3.) Saç Rengini Soldurmak İçin Papatya Çayı

Saçınızı beyazlatmak için pek çok tedavi vardır, ancak hepsi etkili ve güvenli değildir. Papatyada bulunan açık renkli ve doğal madde, doğal olarak ağartmak için harika bir seçenek haline getirir. Her ikisinin de eşit ağartma özelliklerine sahip olması nedeniyle papatya yerine siyah çay da kullanabilirsiniz. Saçtaki pigmentlerinizi doğal olarak ağartır.

Bu yöntem için saç kremi ve papatya çayına ihtiyacınız var. Papatya çayını kaynamış su kabında yarım saat demleyin. Çay çok daha güçlü olduğundan, soğuması için uygun bir zaman verin. Daha sonra saç kreminize 6-7 yemek kaşığı papatya çayı ekleyin ve 10 dakika bekletin. Şampuanla her yıkamadan sonra saçınızı doğal olarak ağartmak için papatya kremi kullanın. Yavaş çalışır, bu yüzden sabırlı olmanız gerekir. 2 hafta sonra sonucu görün.

4.) Saç Rengini Açmak İçin Tarçın

Tarçın, saçınızı beyazlatmaya geldiğinde etkili bir şekilde çalışır. Yöntem daha koyu saçlar için en iyi sonucu verir. Mağazalarda bulunan diğer beyazlatma ürünleri gibi saçınıza herhangi bir zararı yoktur. Tarçın, saçınızı kurutmayan peroksit içerir. Saçları güzel bir koku ile ağartır. Bu malzemeyi mağazanın her yerinde ve evinizde de bulabilirsiniz.

Bu yöntem için saçınızı ıslatın ve saçınıza saç kremi uygulayın. Saç kremi, tarçının uzun süre saçta kalmasına yardımcı olur. Vurguları saçınıza yaymanıza yardımcı olacaktır. Kaseye tarçın ve su ekleyin ve iyice karıştırın. Macunu saçınıza sürün ve saçın her tarafının macunla kaplandığından emin olun. Saç fırçası kullanabilir veya saçı elinize alarak ovabilirsiniz. Daha sonra macunu saçınızın ne kadar açık tonuna bağlı olarak 4-8 ​​saat bırakın. Saçınızı plastik bir torba veya duş bonesi ile örtün. Macunu şampuanla durulayın.

5.) Saç Rengini Azaltmak İçin Kına Tozu

Kına tozu, saç boyama tekniğinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Saç rengini açıcı özelliklerinin yanı sıra mükemmel bir saç kremi olarak çalışır. Saçınızı beyazlatmak için kına tozu kullanabilirsiniz. Daha iyi ağartma işlemi için papatya tozu ve kaynar su ile kına kullanılır.

Bu yöntem için eşit miktarda 2 tozu karıştırın ve kalın bir macun oluşturun. Macunu kaynar suyla karıştırın ve soğumaya bırakın. Macunu ıslak saça uygulayın ve saçı tarayın, böylece karışım her saç teli uygun şekilde kaplanır. Karışımın kurumaması için plastik bir torba veya duş bonesi kullanın. Macunu yarım saat saçta bırakın, koyu doğal bir tonunuz varsa 2 saat bekletin. Saçınızı şampuanla durulayın ve yıkamadan sonra saç kremi kullanmayın çünkü kına saçınızı doğal bir şekilde iyileştirir.

6.) Elde Edilecek Sirke Daha Açık Saç Rengi

Sirke, saçınızı beyazlatmak için mükemmel bir çözümdür. Saçınızı sirke ile durulayın ve doğal olarak saçınızı hafifletin. Kırmızı vurgular istiyorsanız, çiğ elma sirkesi kullanabilirsiniz. Sirkenin ağartma özelliği saçınızı daha hafif ve canlı kılar. Bu yöntem için elma sirkesini eşit miktarda damıtılmış suda almanız gerekir. Saçınızı beyazlatmak için saça püskürtün. Saçınızda vurgular istiyorsanız, belirli bir tel üzerinde pamuk veya fırça kullanın. Çözeltiyi 30 dakika saç üzerinde bırakın, ardından saçları yıkayın.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *