Categories
Uncategorized

Saçıma Nasıl Bakacağımı Sonunda Anladım

Bu yüzden bir itirafım var… Aslında bir ay öncesine kadar saçıma nasıl bakacağımı gerçekten bilmiyordum.

Kızım sayesinde Cherin Choi nın-nin Nova Sanat Salonu Downtown LA’de, gününü onunla birlikte salonunda geçirebildi ve sadece saçımı yapmakla kalmadı, aynı zamanda bana nasıl bakılacağını ve kendi başıma nasıl şekillendireceğimi öğretti. Genelde saçlarımı o kadar çok insan tarafından yaptırıyorum ki, benim için şekillendirmesi ve ona bakması için onlara gerçekten güveniyorum. Sonuç olarak, bunu kendim yapmayı asla öğrenmedim (ve hepiniz saçımın ne kadar huysuz olduğunu biliyorsunuz)!

Bir süredir beni takip ediyorsan, tipik düz Asyalı kız saçım olmadığını biliyorsun – saçım aslında gerçekten kaba ve kalın! Hacim yok, biraz dalgalı ama çoğunlukla düz ve her zaman kıvırcık görünüyor. Şaşırtıcı bir şekilde, Cherin aslında benimle aynı saç dokusuna sahip, bu yüzden saç rutinini adım adım ve ürün ürün ile bana göstermesini sağladım.

1. Yıkama Programı

Öncelikle her gün saçınızı yıkamanıza gerek yok. Saç dokumla haftada iki kez yıkamaktan kurtulabiliyorum ama bu benim için her zaman bir mücadele oldu. Ne olduğunu bilmiyorum ama ne zaman duşa girsem her şeyi yıkamak istiyorum ama Cherin bana özellikle saç dokum ve renkli saçımla bunun saçınız için iyi olmadığını söyledi! Fazla yıkamak saç derinizi kurutabilir ve saçınızın ihtiyacı olan doğal yağı soyabilir.

2. Duşta Saçınızı Fırçalayın

Her zaman saçınızı ıslakken fırçalamanın onu kıracağını düşünmüşümdür, ancak hepsinin kullandığınız fırçanın türüne bağlı olduğunu öğrendim. Bu Japon Saç Derisi Fırçası benim için saç fırçalama oyunumu tamamen değiştirdim. Duşta oturuyorum ve şampuanı ve saç kremini saçlarıma gerçekten uygulamak için kullanıyorum.

Saçımı haftada sadece 2-3 kez yıkamakta daha iyi olduğum için, bu gerçekten istenmeyen tüm yağ ve kalıntıları gidermeme yardımcı oluyor. Saçlarımı taze hissettiriyor ve saç stilim hafta boyunca daha uzun sürüyor. Duşta saçınızı fırçalamadan önce UNUTMAYIN – OLMALIDIR DOĞRU FIRÇA.

3. Yağ Ekleyin

Her zaman benim için çalışan saç yağlarını bulmakta zorlandım. İstediğim son şey saçlarımı dev bir yağ topu gibi göstermek, bu yüzden mükemmel yağı bulana kadar uzak durdum. Cherin beni tanıştırdı bu yağ burada ve çok hafif ve hoş hissettiriyor ve saçlarımın ağırlık hissetmeden parlak ve yumuşak kalmasına yardımcı olan besinler ile dolu.

4. Bitirme Kremi

Aklımda, bitirme kremi sadece şekillendirmeden sonra kullanılacaktı – ancak Cherin, ekledikten hemen sonra uygulamam gerektiğini söyledi. yağ. Ellerinde sadece kuruş büyüklüğünde bir miktara ihtiyacın var ve sonra saçına sür. Doğal olarak dalgalı saçlarım var ve süper düz saçların aksine onu küçük bir dalgayla nasıl kurutabildiğimi seviyorum.

5. Saçınızı Islatın

Yani bu ipucu saçıma bakış açımı tamamen değiştirdi. Geceleri duş almayı seviyorum çünkü çocuklar yattıktan sonra yalnız kaldığım zaman ve saçlarım havayla kurumayı sevdiğim için uyandığımda süper kıvırcık oluyor! Cherin, ürünü yeniden canlandırmak için saçıma biraz su eklememi ve hatta bazen onu gerçekten uyandırıp hayata döndürmek için biraz yağ eklememi söyledi!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *