Categories
Uncategorized

Saç Ürünleri Nasıl Doğru Kullanılır

Saç bakımı ve şekillendirme rutininizi bir bilime indirgediğinizi düşünseniz bile, kuru şampuan ve saç spreyinden saça kadar tercih ettiğiniz saç ürünleriyle en iyi sonuçları almanın en iyi yolları hakkında birkaç profesyonel ipucundan yararlanabilirsiniz. krema ve deniz tuzu spreyi.

Saç ürünlerini nasıl kullanacağınıza dair birkaç profesyonel ipucunu keşfedin ve saçınızı işlemiş veya doğal dokunuza ve renginize bağlı kalsanız da şekillendirme potansiyelinizi bir sonraki seviyeye taşıyın.

Kuru şampuan

Saçınıza şampuanlama arasında ara vermek için mükemmel bir çözümdür, ancak bu ürün her gün kullanırsanız harikalar yaratamaz. En iyi şekilde yararlanmanın sırrı kuru şampuan köklere odaklanmaktır. Şampuanlama yaparken yaptığınız gibi, uygulamadan sonra da saç derinize masaj yapmalısınız. Üzerinde çalıştıktan sonra, geride herhangi bir kalıntı bırakmamak için sabırla fırçalayın.

Saç spreyi

Saç ürünlerini kullanırken en iyi profesyonel ipuçlarından biri, saç spreyi kutusunu ne kadar uzakta tutmanız gerektiğini bilmektir. Çoğu kullanıcı onu çok yakın tutar ve ardından hoş olmayan bir birikim oluşturur. Kutuyu uygularken 12 inçten daha yakın olmamalıdır. Ekstra tutuşa sahip bir ürün kullansanız bile, daha sonra saçınızı yine de fırçalayabildiğinizden emin olmalısınız.

Saç Şekillendirici Ürün Pro Hileleri

Saç köpüğü

Saç köpüğü söz konusu olduğunda yaygın bir hata, çok fazla uygulamak ve her şeyi yapmaktır. Ekstra kaldırma için sadece köklere odaklandığınızda köpük ile en etkileyici sonuçları elde edersiniz. Çok fazla kullanırsanız, saçınıza ağırlık verir ve ayrıca parlaklığı da kaybedersiniz. Uygulamada ping pong topu büyüklüğünde bir miktar yapıştırarak donuk görünümden ve yapışkan oluşumdan kaçının.

Isı Koruyucu

Çoğu saç ürünü, yanlış uygulandığında sadece görünüşünüzü etkilerken, ısı koruyucu, doğru şekilde uygulamadığınızda saç telinizi savunmasız bırakabilir. Saç ürünlerini nasıl kullanacağınıza dair en iyi profesyonel ipuçlarından biri, derinlemesine koşullandırdıktan sonra ıslak saça ısı koruyucu uygulamaktır. Bu şekilde, ister düzleştirmeyi ister kıvırmayı planlıyor olun, doğru bir şekilde emilecek ve saçınızı ısıdan gerçekten koruyacaktır.

Yağ tedavisi

İyi bir yağ uygulaması saçınızın yağlı görünmesine neden olmaz. Yağ söz konusu olduğunda daha azdır ve her zaman ıslak saça uygulanmalıdır. Sıcak olanlar gibi bazı yağ tedavileri yıkanmadan bırakılmak üzere tasarlanmamıştır, bu nedenle en iyi sonuçlar için bu tür bir tedaviden sonra iki kez şampuan yaptığınızdan emin olun.

Saç Ürünlerini Kullanmanın En İyi Yolları

Saç serumu

Saçınızı fön ile kurutduğunuzda veya ısıyla şekillendirme araçlarını kullandığınızda, bir serum saçınızın sonunda parlaklığın geri kazanılmasına yardımcı olabilir. Sorun şu ki, çoğu kadın bunu nasıl doğru uygulayacağını bilmiyor. Serumlar saçınızın ucunda en iyi sonucu verir. Saç ürünlerini nasıl kullanacağınızı anlarken, en önemli profesyonel ipuçlarından biri serumu köklerinizden uzak tutmaktır çünkü bu saçınızı ağırlaştırır ve hacmi azaltır.

Ayrıca bakınız: Patlamaları Arttırmanın En İyi Yolları

Saç kremi

Kıvrımla saç kremi ile mücadele etmek harika bir fikirdir, ancak bu ürünü aşırı kullanmamanız çok önemlidir. Çeyrek büyüklüğünde tutun ve köklerden kaçının. Yağlı bir görünümle sonuçlanmadan donmayı azaltmada daha iyi sonuçlar alırsınız.

Deniz Tuzu Spreyi

Deniz tuzu spreyi ile ekstra doku eklemek, muhteşem bir yaz görünümü oluşturmanın harika bir yoludur, ancak uygularken saç ürünlerini nasıl kullanacağınızı da iki kez düşünmelisiniz. Deniz tuzu ve diğer plaj spreyleri, şekillendirmeyi bitirdikten sonra saçınıza her zaman en son sürmelidir. Yağlı bir görünümden kaçınmak için en önemli saç uzmanlarından birini deneyin ve köklerden tamamen kaçının.

Saç Ürünleri En İyi Kullanım

Her Mevsim Saç Rutininizi Değiştirin

Saç ürünlerinizi alırken hava durumuna dikkat ettiğinizden emin olun. Kışın derinlemesine bakım ve düzenli nemlendirme daha önemlidir ve nemin yüksek olduğu sıcak aylarda doğru ürünlerle elektriklenmeyle mücadele şarttır.

Daha: Saç Curling Hataları ve Bunun Yerine Ne Yapmalı

Aynı Ürünlere Bağlı Kalmayın

Saçınızın belirli saç ürünlerine “alıştığı” gerçeği yoktur, ancak yine de yeni şeyler denemelisiniz. Saç ürünlerini nasıl kullanacağınıza hakim olsanız bile, sonsuza kadar dramatik sonuçlar beklemeyin. Donukluk veya kuruluk gibi bir sorunu düzelttikten sonra, saçınızın farklı ihtiyaçları için yeni ürünler deneyebilirsiniz.

fotoğraflar: Schwarzkopf

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *