Categories
Uncategorized

Quiff – Kesin Bir Kılavuz

1950’lerden kalma klasik film afişlerinde görebilirsiniz. James Dean ve Elvis Presley, aynı on yılda imza saç stillerini yaptılar ve The Smiths solisti Morrissey’nin yeniden havalı görünmesini sağladığında 1980’lerde bir ara yeniden ortaya çıktı.

Neden bahsettiğimiz hakkında hiçbir fikriniz yoksa, kafanızdaki tembel ama harika görünen saç parçasından bahsediyoruz. Çok fazla saç olmayabilir, ancak stil ve görünüm söz konusu olduğunda kesinlikle bir yumruk atıyor. Bir saç kesimi, yerinde harika görünen bir dokunuşla çok daha ilginç ve şık hale gelir. Burada harika saç modeli ilhamlarını bulun ve bir favori seçin!

Quiff Saç Modeli İlhamı # 1

hızlı saç modeli (1)

İyi bir tılsım belirgindir ve genellikle saç kesiminde ilk fark ettiğiniz şeydir. Doğal olarak alnın üzerine dinlenir veya düşer ve tüm saç kesimine dramatik ve şık bir görünüm kazandırır. Kısa ve basit olabileceği gibi uzun ve dramatik de olabilir. Ayrıca bu şık saç modeli gibi katmanlı ve dikenli bile olabilir.

Bir saç stili şekillendirmek zor değildir, ancak çalışmak için iyi bir saç uzunluğuna sahip olmanız gerekir. Ayrıca, saçı mükemmel bir şekilde tamamlayacak iyi bir saç kesimine ihtiyacınız var.

Bunun için iyi bir saç kesimi yanlarda kısa ama üstte uzun. Stilistinizden veya kuaförünüzden, şekillendirirken kalın ve sivri görünmesi için üst saçta iyi bir doku yapmasını isteyin. Tüyleriniz için maksimum hacmi elde etmek için, özellikle ince saçlarınız varsa, fönlemeden önce hacim veren bir sprey kullanın.

Quiff Saç Modeli İlhamı # 2

hızlı saç modeli (2)

Ayrıca, aynen bunun gibi kaygan ve yuvarlak görünmesini de sağlayabilirsiniz. O çok Rockabillyve ellili yıllardan bu tür saç stiliyle zaman yolculuğu yapmış gibi görüneceksiniz.

Bu tür bir titizlik için, ekstra parlaklık ve ekstra tutuşa ihtiyacınız olacak. Saçınızın ne kadar ince veya kalın olduğuna bağlı olarak, orta ila güçlü tutuşa sahip bir miktar pomat kullanmak isteyebilirsiniz. Ayrıca, tüylerin uzun ve her yerde yerinde kalmasını sağlamak için biraz saç spreyi kullanmanız gerekebilir. Yanları ve arkayı düzeltmek için ince dişli bir tarak kullanın.

Quiff Saç Modeli İlhamı # 3

hızlı saç modeli (3)

Saçınızın gözünüzün üzerinde asılı kalmasını istemiyorsanız, onu yüzünüzden uzakta olacak ve başınızın üstünde uzun ve sivri görünecek şekilde de şekillendirebilirsiniz. Bu tür bir tüy almak için, üstteki tüm saçlarınızı toplamanız ve bol miktarda pomad sürmeniz gerekir. Yine de ıslak ve yağlı görünecek kadar değil.

Saçınızın her yerine uygulayın ve ardından ince dişli bir tarakla şekillendirmeye başlayın. İpliği istediğiniz kadar uzun yapın ve ucun sivri ve çarpıcı görünmesini sağlayın. Ekstra tutuşlu biraz saç spreyi ile stili yerinde sabitleyin.

Quiff Saç Modeli İlhamı # 4

hızlı saç modeli (4)

Evet, uzun ve kıvırcık saçlı erkekler bile hızlı spor yapabilir! Ve görünüşü harika değil mi? Kıvırcık saçlar zaten yeterince şekillendirilmiş, bu yüzden daha seksi ve daha güzel görünmesi için biraz daha şekillendirmeniz gerekiyor. Ayrıca, yanlarda ve arkada kısa, ancak sahip olduğu saç kesimi gibi üstte daha uzun bir saç kesimi yaparsanız, şekillendirmeyi kolaylaştıracaktır.

Doğru miktarda parlaklık ile buklelerin yumuşak ve ipeksi görünmesini istersiniz. Tutuş ve parlaklık için biraz pomad ve daha sonra ekstra tutuş için biraz saç spreyi kullanın.

Quiff Saç Modeli İlhamı # 5

hızlı saç modeli (5)

Bir quiff’in her zaman düşük ve sarkık görünmesi gerekmez. Aynen böyle uzun ve dalgalı görünebilir. Bu tür bir saçmalık elde edebilmek için yanlarda kısa ve üstte uzun bir saç kesimine ihtiyacınız var. En üstteki saçı daha uzun tutun, böylece şekillendirme için daha fazla saçınız olur.

Ayrıca size doğru miktarda parlaklık ve doğru tutuş sağlayacak bir pomad kullanın. Çok fazla pomad saçın çok telli, çok yağlı veya çok ağır görünmesine neden olur. Saçınızın doğal ve kuru bir mat yüzeyle hafif ve ipeksi görünmesini istediğinizi unutmayın.

Quiff Saç Modeli İlhamı # 6

hızlı saç modeli (6)

Muhtemelen mükemmel bir tarza sahip ve kusursuz bir şekilde pürüzsüz olan tuhaflıklar görmeye çok alışmışsınızdır. Aynen bunun gibi bu kadar gevşek ve dağınık bir tanesini görmek sizi şaşırtabilir. Evet, bir tuhaflık da buruşuk ve darmadağınık görünebilir ve düşündüğünüz kadar zahmetsiz değildir.

Tam bir karmaşa ya da gerçek bir karmaşa gibi görünmeyecek doğru dağınıklık seviyesine ulaşmanız gerekir. Yataktan yeni çıkmışsınız ve böyle muhteşem görünüyormuşsunuz gibi sadece gevşek ve rahat görünmesi gerekiyor.

İyi bir pomad veya saç şekillendirme jeli tam da ihtiyacınız olan şeydir. İstediğiniz buruşuk görünümü elde edene kadar parmaklarınızla üst saçınızı şekillendirin. Yanları ve arkayı da şekillendirmeyi unutmayın.

Quiff Saç Modeli İlhamı # 7

hızlı saç modeli (7)

Quiff dediğinizde, dolu, kalın ve dramatik görünen bir tane giymek istersiniz. Tıpkı 50’lerde giydikleri gibi, düzgün bir saçmalık gibi görünen bir şey istiyorsun. Bu o kadar tuhaf. Ve bu tür harika bir saçmalık elde etmek için, bu şekilde şekillendirebileceğiniz uzun üst saçlara sahip olmalısınız.

Bu şık saç stilinden en iyi şekilde yararlanmak için yanları ve arkayı güzel tutun solmuş veya traşlı. Bu, espriyi daha da dramatik hale getirecek. Saçı şekillendirmek için yuvarlak hacimli bir fırça kullanın ve ardından stilin yerinde kalmasını sağlamak için fazladan tutacak bir saç spreyi sürün.

Bir quiff her zaman eğlenceli ve modadır, bu yüzden bir tane giyme şansınız olduğunda, sadece onun için gidin! Basit bir saç kesiminin daha da ilginç ve tuhaf görünmesini sağlamanın güzel bir yolu ve saç kesimini şekillendirmek için çok fazla çaba sarf etmiyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *