Categories
Uncategorized

Perde Saç Modelleri: Neden Çalışıyor ve Hangi Tarz Size Uygun?

Her on yılda bir özel saç kesimi vardır. 50’lerin düzgün bir kısa, arka ve yanlaryetmişlerde uzun saç ve favoriler, seksenlerde kefal vardı. Doksanlarda her şey perdelerle ilgiliydi. ‘Dan herkes tarafından giyildi David Beckham ve Brad Pitt’ten sayısız erkek grubu üyesine ve şu adama Dawson’s CreekBu, kalp çarpıntısının tarzıydı ve tımar etme fikriyle gittikçe daha rahatlayan bir nesil erkek.

Perdelerin saç modeli – özlemiş ya da unutmuş olsaydınız – başın üst kısmındaki saçların bir saçak halinde büyüdüğü ve merkez boyunca güçlü bir orta ayırma ile tanımlandığı bir stildir. Diskettir, oldukça yüksek bakım gerektirir ve çok geri döndü.

Herhangi bir sayıda markanın bahar koleksiyonlarına hızlı bir bakış, doksanlarda moda canlanma hala güçleniyor ve bununla birlikte on yılı tanımlayan saç kesimi de var. Ancak bu ilk geri dönüş olmayacak çünkü perdelerin tarihi bu yüzyılın başından çok daha eskilere dayanıyor.

Sassoon Akademisi müdürü Josh Gibson, “19. yüzyılın sonunda erkekler arasında oldukça popüler bir saç kesimi oldu,” diyor, “yazar Oscar Wilde ve görünüşü spor yapan sanatçı Aubrey Beardsley gibi ünlü ikonlar. Bu eğilim, işçi sınıfı erkekleri arasında 1920’lerin sonuna kadar devam ediyor ve ardından 1960’larda Amerika’dan hippi kültürü yayıldığında kısa bir süre sonra geri dönüyor. “

1990’ların canlanması, grunge ve yerli indie grupların yükselişiyle geldi. Mutlu Pazartesi solisti Shaun Ryder, Placebo şarkıcısı Brian Molko ve Blur basçısı Alex James önemli perde şampiyonlarıydı. Sonra oğlan grupları devraldı; Onları (hala garip evresinde olan Gary dışında) ve Westlife’ı, her genç TV yıldızıyla birlikte (bkz.Jared Leto, doğrudan test tüpünden Sözde Hayatım) ve görünüm daha sonra gençlere ve ötesine süzüldü.

Bugün Perdeler Nasıl Giyilir

Doksanlarda, bu kesim en iyi poker düz ince saçlı insanlarda görünüyordu. Bu saç türü, görünümü tanımlayan güçlü ayrılığı vurgular, ancak herkes doğru tür saça veya kesime sahip değildi (bkz. Olly Murs). Bu onları durdurmadı, sizi de durdurmamalı çünkü modern perdeler gelişti. Aslında, sert bir ayırma ile o sarkık görünüm gerçekten kimseye bir iyilik yapmadı ve şimdi, biraz doku arkadaşınız.

Gibson, “Görünüm, sizin için daha kişiselleştirilerek güncellenebilir” diyor. “Daha dar, çocuksu yüz şekillerine uyma eğilimindedir, ancak yüzünde daha ince görünmesi için alttan kesilebilir. Esasen, bu saç kesimi en çok doğal ortası veya kayması olan kişilerde işe yarar. ” Son aşk ilişkimizin gizli bonusu hızlı saç kesimi bazılarımızın muhtemelen üstte biraz uzunluğu kaldığı anlamına gelir. Basitçe geri kaydırmayı bırakın ve bırakın ve dağılmasına izin verin – perdelerin temellerine sahipsiniz.

Ne sormalı

Öncelikle, en sevdiğiniz perde rol modelini belirleyin (aşağıya bakın) ve kendinize benzer olup olmadığını sorun. saç tipleri. Saçınız için işe yaramazsa bir stil benimsemenin pek bir anlamı yoktur. Bu sadece onu şekillendirmek için harcanan daha fazla güçlük ve zaman anlamına gelir (şimdiye kadar imkansız görünümlere ulaşılabilen alttan kesme veya kalıcı rahatlatıcı tedavi gibi daha radikal bir seçeneği benimsemek istemiyorsanız)

Gibson, “Saçınız kıvırcık veya dalgalıysa, gerçekten sazdan bir görünüm elde etmekten kaçınmak için biraz daha uzun bir versiyona gitmek daha iyi olabilir” diyor Gibson. Bahsettiği saz, çok kalın saç altına bir kama şekli verilmiş veya üstte uygun şekilde şekillendirilmemiş. Görünümü istiyorsanız, alt kesim için bir durum var ama saçınız süper kalın.

Gibson, “Daha düz saçlarla, stilistinizden elmacık kemiklerindeki uzunluğu korumasını istemeniz muhtemelen en iyisidir, çünkü bu yüzü çerçeveleyecektir” diyor. Uzun ve katmanlı olarak arkada bırakabilir ya da uzunluklarını kulakların hemen üstüne kadar alıp yanlarda sıkı tutarak klasik bir görünüm elde edebilirsiniz.

Nasıl Stil Verilir

Şu anda kıvırcık saz benzeri perdelerin anısına titreyen herkes için, bugünün şekillendirme ürünlerinin o zamanlar olduğundan milyonlarca kat daha iyi olduğu gerçeğinden cesaret alın. tuz spreyleri, mat ağda, saç yağları ve düzleştirici ütüler yoktu. Aslında doksanlı yıllarda ıslak görünümlü jel, gevrek köpük ve hareket halindeyken saç spreyi dışında pek bir şey yoktu.

Özellikle kıvırcık saçlı erkekler sertleşti, diyor Gibson ” kıvırcık ve dalgalı saç doğal olarak kurutmak ve o eski, canlı görünümü elde etmek için bol miktarda Sassoon Professional’dan Aydınlatıcı Yağ veya Sassoon Curl Form kullanmak. ” Daha önce birlikte yıkama hakkında konuştuk (şampuanı her gün bunun yerine saç kremi ile yıkamaktan vazgeçtik) ve bu, kıvrımı azaltmaya ve bukleleri tanımlamaya yardımcı olabilir.

Düz saçlar için en kolayı cilalı almaktır: Gibson, “Daha az ürün kullanın ve folikülleri düz tutmak ve dalgalanan tüyleri durdurmak için bir havalandırma fırçası kullanarak aşağı ve ileriye doğru kurutun” diyor. Berberinizi büyütseniz bile normalde yaptığınız sıklıkta ziyaret edin. Ve asla, asla jel kullanmayın – ya da Peter Andre gibi görünme riskini göze almayın.

En İyi Ünlü Perde Saç Modelleri

Alex James

İnanması zor, ancak peynir, Cotswolds ve Muhafazakar Parti’yi keşfetmeden önce Blur’dan Alex James havalıydı. Damon Albarn sahnede daha fazla var olabilirdi, ancak doksanların en büyük gruplarından birinin basçısı olarak – ve güzel görünümüne dikkat çeken kıskanılacak derecede esnek saçlarıyla – bu kadar çok hayranının olması şaşırtıcı değil.

Kurt Cobain

Vaftiz babası grunge aynı zamanda yatak başının kralıdır. Nirvana solisti Cobain, üstünde kirli görünen köklerle yakasının etrafında dolaşan uzun, ağartılmış perdeler giymişti. Gerçek bir perde adanmışından çok bir Batı Yakası sörf serseri gibi, yıkanmamış, çirkin saçları havalı bir örnek yaptı.

Shaun Ryder

Bazen tutarsız bir şekilde gevezelik edebilirdi ama Shaun Ryder Happy Mondays ve Black Grape ile dahi müzik yaptı. Zirve Happy Mondays Pills ‘n’ Thrills and Bellyaches anı sırasında, Ryder güçlü bir merkez bölmeye sahip yuvarlak bir mod kasesi kullandı.

Phoenix Nehri

River Phoenix 1993’te erken öldüğünde dünya inanılmaz bir oyunculuk yeteneğini kaybetti; aynı zamanda ince bir saçı da kaybetti. Phoenix, spot ışığında kısa ama göz kamaştırıcı zamanı boyunca, uzun dağınık perdelerin mükemmel bir örneği de dahil olmak üzere, çeşitli görünümlerde asla bir folikülü yanlış koymadı.

Keanu Reeves

Reeves, yıllar boyunca farklı uzunluklarla uğraştı, ancak nihai perde anı, Ted Bill ve Ted’in Sahte Yolculuğu. Saçları, doksanların perdelerinin mükemmel bir örneğini oluşturacak optimum kalınlığa ve dokuya sahip.

Charles Melton

Onu günümüze geri getirmek, Charles Melton, Amerikan Riverdale aktör, (hayır, biz de hiç görmedik) son zamanlarda dedikodu sitesi tarafından ‘şişman-utandırma’ (asla iyi olmadı) gibi bir şey tarafından yakalandık. Giydiği mükemmel, kısa kıvırcık perdeler yüzünden bunu affetmeyi öğrenebiliriz.

Timothée Chalamet

Modern perdelerin en güzel örneği, aynı zamanda yılın saç kesimi. Timothée Chalamet’in saçı şimdi efsane konusu, bir zamanlar tartışmalı olan bu tarzın zamana uygun olduğuna dair ihtiyacınız olan tüm kanıtlar. TC, doğal dokusu ile ofset bir ayrımı tercih ediyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *