Categories
Uncategorized

Peaky Blinders Saç Modeli: Ne İstenmeli ve Nasıl Stil Verilir?

Tom Hardy ve Cillian Murphy gibilerinin art arda izleme performansları, jilet gibi keskin takım elbiseler ve panoda kanlı güzel saç kesimleriyle BBC draması Peaky Blinders bizi en başından beri tuttu. Birinci Dünya Savaşı’nın hemen ardından Birmingham’da suç işleyen bir gangster ailesinin hikayesini anlatıyor. 2013’ten beri TV’deki en şık şeylerden biri ama görünüşe göre, saç ve makyaj tasarımcısı Laura Schiavo’nun aklındaki bakışla herkes gemide değildi.

Oyuncu kadrosunu şimdi ikonik, dönem tarzı saç kesimi için saçlarını kesmeye ikna etmek yaklaşık bir hafta sürdü. Iddo Goldberg (Freddie Thorne’u canlandırıyor) ilk önce usturanın altına girdiğini iddia ediyor – bu da ‘Peakies’i onu kopyalamaya teşvik etti. Görünüşün ana referans noktalarından biri, Peter Doyle’un Crooks Like Us kitabından geldi: 1920’lerde Sidney polisinin suçlu portrelerinin bir derlemesi, ancak stil de kısmen ilham alıyor. askeri saç kesimi ve daha önceki dönemlere selam veriyor.

Oysa Peaky Blinders kıyafetler – tüm balıksırtı paltolar ve fırıncı erkek şapkaları – ekran dışında anlaşılır bir şekilde popüler hale geldi, Schiavo saç stilinin popülaritesi karşısında hâlâ şaşkına dönüyor: “Bu tuhaf, ilk yaptığımda çocuklar onu saklamak için şapka takmak istiyordu ama şimdi herkesin giydiği için buna gerek yok. “

Ekranın dışındaki çekicilik, sert sırt ve yanların kemik yapınızı (veya sakalınızı) göstermesi ve başınızın üstündeki stil arasındaki yüksek kontrastın garantili bir baş döndürücü olmasıdır. Artı, alttan kesilmiş saç modelleri ve soluk kesikler Peaky Blinders başlamadan önce çeşitli türler berberlerin favorisi olmuştur.

Peaky Blinders Saç Kesimi Nedir?

Mafya patronu Thomas Shelby (Cillian Murphy) ile ilk tanıştığımızda, siperlerin cehenneminden Birmingham’a döndü. Schiavo, saçlarının “çok kısa ve keskin olan bağlantısız, harmanlanmamış bir tarzda giyildiğini” söylüyor. Ayrıca, 1890’ların sonlarından itibaren ‘sloganlar’ veya holiganlar tarafından giyilen stillerden de yararlanıyor.

Unsplash üzerinde Hannah Skelly fotoğrafı

Karakterlerin çoğunun sırtları ve yanları sert bir şekilde traş edilmiş olsa da, üstteki stil değişir. Bazıları Peaky Blinders saç kesimini basit bir yan ayrılık, bazılarında dokulu Fransız mahsulü, bazılarında hızlı ve bazıları geri kaymış saçlı. Bu çok yönlülük, muhtemelen IRL’nin popüler hale gelmesinin bir diğer nedenidir.

Schiavo şöyle açıklıyor: “Savaş sonrası dönemde ‘Peaky dünya’ kurulduğunda, bitler yüzünden başlarını tıraş ederlerdi.” Evet, bu yenilikçi dostu saç kesimi, bitlerin askerler arasında ve evdeki yoksulluktan muzdarip nüfus içinde yayılmasını önlemeye yardımcı olmak gibi çok pratik, oldukça acımasız bir işleve sahipti.

“Ama serinin kesimini tasarlarken aradığım görünüm, yani tenini sadece oğlanlar şapka takarken görüyordun” diyor. “Bu, o karakteri yalnızca şapkasını çıkardığında gerçekten görmeniz için.” Muhtemelen bu etki, eğer olayda yakalanırsa tanıkların bir gangsterin kimliğini tespit etmesini zorlaştırırdı.

Ne sormalı

Oyuncu kadrosunu gözlemlemek, size hangi görünümün sizin için en iyi sonucu vereceğine dair bir fikir vermelidir. saç tipi. Dizi o kadar popüler ki, berberiniz muhtemelen görünüşe aşina olacak, ancak özünde, bir bağlantısı kesilmiş alttan kesme solmaz.

“Gerçekten gitme konusunda kendinizden emin olmanız gerekir. arkada ve yanlarda kısa“,” Diyor. Sassoon Akademisi Londrada. “Saçınızı yüzden uzağa mı yoksa başa daha yakın olacak şekilde ve ileriye doğru uzatmak isteyip istemediğinize karar verin.”

Unsplash üzerinde Chris Knight tarafından fotoğraf

Çoğu zaman en şiddetli karakter olan Arthur Shelby (Paul Anderson), buna en çok uyan en uç noktaya sahiptir. İdeal olarak, bunu yapmak için üstte uzun bir bölüm bırakarak düz ve ince saçlara ihtiyacınız var. geri kaymış. “Meşru” bir işletmenin saygın yüzü olmaya çalışan Tommy, onu yüzünün üzerinden öne doğru itilen ve bir tarafa süpürülen biraz daha yumuşak bir mahsulle giyiyor. Küçük erkek kardeşi John Shelby (Joe Cole) kısa, kaygan perdeler.

Şekillendirme İpuçları

Düz bir başlığın altına saklamayacağınızı varsayan Gibson, saç tipinize göre onu şekillendirmenin en iyi yolunu söylüyor: “Daha düz bir saç dokunuz varsa, saçı yüzden uzak bir şekilde giydirmek daha iyi olabilir. Pomat veya balmumu yapın ve ekstra şıklık için tarak izlerini önlemek için bir Dolaşan Çaydanlık kullanın. ” Kıvırcık saç tipleri, parlaklığını korumak için Sassoon Professional’ın Aydınlatıcı Yağı gibi hafif bir yağdan faydalanacaktır.

Gibson ayrıca sarı, ince veya Seyrelen saç. Bunun gibi şık bir görünümle, daha ağır ürünlerin kullanılmasını önlemek için Nioxin Cleanser 2 kullanılmasını da önerir. “Arthur” ve “John”, hem yüksek parlaklık hem de tutuş katan bir şekillendirme pomadı gerektirir ve “Tommy”, mat yüzeyli doku gerektirir.

Anahtar Ürünler

Tancho Tique Çubuk

Resmi Peaky Blinders kitini kullanarak saçınızı şekillendirmek ister misiniz? Schiavo, serinin çoğunda lavanta kokan belirsiz bir saç şekillendirici balmumu olan Tancho High Grade Tique’i kullandı. Muhtemelen yumuşak koku, modern saç iksirlerinden daha 1920’lerin başlarına uygundur (yöntem aktörleri bu tür ayrıntıları not eder). Bir itme çubuğuyla gelir ve çok fazla parlaklık eklemeden dalgalı tüylerle başa çıkmaya yardımcı olur.

Şimdi Satın Al: £ 26,99

Çubuk, Tancho Tique (3.52 Oz)

Sachajuan Parlatıcı Serum

Sette Schiavo, Arthur ve John’un spor yaptığı ıslak görünümü elde etmek için Tancho’yu bir saç serumu ile karıştırdı. Saça yüksek parlaklık veren ve aynı zamanda koruyan Sachajuan’ın Shine Serum’unu seviyoruz.

Şimdi Satın Al: £ 22.00

Sachajuan Parlatıcı Serum 30ml

Reuzel Pomadı

Beşinci seri için Schiavo, tercihinize bağlı olarak, ağır tutuşu ve yüksek parlaklığı mat bir cilaya çeviren bir avuç formülle gelen Reuzel pomadına geçerek onu salladı.

Şimdi Satın Al: £ 16,79

Reuzel Fiber Pomat

Kent Tarak

John’a göre gerçekten keskin bir ayırma elde etmek için, saçları ıslakken, Kent’in bu el yapımı örneği gibi hassas bir tarakla şekillendirmeniz gerekir.

Şimdi Satın Al: £ 5,89

Kent El Yapımı Erkek İçin Kaba ve İnce Dişli Cep Tarak

Dolaşan Teezer

Ayırdıktan sonra, Joshua Gibson tarafından önerildiği gibi tarak izlerini düzeltmek için bir Tangle Teezer kullanın.

Şimdi Satın Al: £ 12.00

Orijinal PANTHER BLACK

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *