Categories
Uncategorized

Ojenin Daha Hızlı Kurumasına Yardımcı Olacak 7 İpucu

Yavaş kuruyan oje, her güzellik aşığının varlığının belasıdır. Dünyadaki en kötü duygulardan biri, yeni uygulanan manikürünüzü mahvediyor çünkü tamamen kurumasını beklemek için yeterli zamanınız olmadı. Modern bir telaşlı programı olan çoğu insanın, günlerine devam etmeden önce ojelerinin kuruması için yarım saat veya daha fazla bekleme zamanı yoktur. Neyse ki, yavaş kuruyan ojenin sefaletini sona erdirmenin kolay yolları var. Yedi ipucu keşfetmek için okumaya devam edin. ojenin daha hızlı kurumasına yardım et manikürünüzün kuruma sürecini hızlandırmak ve tırnaklarınızın kurumasını bekleyerek zaman kaybetmemek için.

1. Tırnaklarınızı Buzlu Suya Daldırın

Ojenin Daha Hızlı Kurumasına Yardımcı Olacak 7 İpucu

üzerinden

Ojenizi sürdükten hemen sonra parmak uçlarınızı bir kase buzlu suya batırırsanız, soğuk su ojenizin sıkılaşmasına ve neredeyse anında kurumasına yardımcı olacaktır.

Soğuk suyu ojeye emmesi ve yeterince kurutması için tırnaklarınızı en az beş dakika buzlu suya daldırın. Çivilerinizi kabın dibine vurmadan ve potansiyel olarak onları mahvetmeden, her iki elinizle de suya tamamen batırmanıza izin verecek kadar derin bir kase kullandığınızdan emin olun.

2. Bir Fön makinesi kullanın

Her güzellik severin banyosunda bir fön makinesi vardır. Saçınızı kurutmadığınız zamanlarda fön makineniz için harika bir kullanım tırnaklarınızı kurutmaktır!

Ojenizi sürdükten hemen sonra, bir saç kurutma makinesini tırnaklarınıza gevşetin ve ojenizi manikürünüz tamamen kuruyana kadar 1-2 dakika havayla üfleyin. Cildinizin yanmasını veya cilanızın erimesini önlemek için fön makinesini soğuk ayarında tutun. Ayrıca, cilanızın kurumadan her iki taraftan da sıyrılmasını önlemek için kurutucuyu kullanırken dikkatli hareket edin.

3. Hızlı Kuru Sprey deneyin

Ojenin Daha Hızlı Kurumasına Yardımcı Olacak 7 İpucu

üzerinden

Ojenizin kuruma sürecini hızlandırdığını iddia eden birçok sprey ürünü vardır. Bu spreylerin birçoğu oldukça etkisiz olsa da, sevilen oje şirketi OPI’nin Drip Dry Drops spreyi aslında gerçekten iyi çalışıyor.

Cilalamayı bitirdikten sonra Drip Dry Drops ürününden bol miktarda doğrudan tırnaklarınıza püskürtün ve yaklaşık altmış saniye kurumasını bekleyin. Spreyin tırnaklarınızı hemen kurutmasını beklemeyin. Bununla birlikte, sprey, tırnaklarınıza kuruyken çizilmeleri ve lekeleri önleyen ve daha çabuk kurumalarına yardımcı olan kaygan, ince bir tabaka oluşturur.

4. İnce Katmanlar halinde Boya

Ojenin Daha Hızlı Kurumasına Yardımcı Olacak 7 İpucu

üzerinden

Ojeyi birden çok kalın kat halinde uygularsanız, kuruması sonsuza kadar sürecektir. Artı, çok daha hızlı ve kolay bir şekilde soyulacaktır.

Bunun yerine, birkaç çok ince cila tabakası kullanarak tırnaklarınızı boyayın. Her katmanın kuruması sadece bir veya iki dakika sürecektir. İlk kat veya iki cilanın tamamen opak görünmemesi durumunda endişelenmeyin. Cila istediğiniz opaklık seviyesine ulaşana kadar daha fazla (çok ince) katman eklemeye devam edin.

5. Tırnaklarınızı Bebek Yağı ile Islatın

Ojenin Daha Hızlı Kurumasına Yardımcı Olacak 7 İpucu

üzerinden

Evinizde bebek yağı varsa, cilanızı hızlıca kurutmak, cildinizi nemlendirmek ve bakımını yapmak için bu yöntemi deneyin.

Ojenizi uyguladıktan sonra, bir kaseye bebek yağı doldurun ve ellerinizi içine batırın, tırnaklarınızın tamamen yağa battığından emin olun. Parmaklarınızı en az iki dakika yağda tutun. Onları çıkardığınızda, ojeniz kuruyacak ve ellerinizdeki cilt bir bebeğinki kadar yumuşak hissedecek.

6. Tırnaklarınıza Yemeklik Yağ Püskürtün

Ojenin Daha Hızlı Kurumasına Yardımcı Olacak 7 İpucu

üzerinden

Tırnaklarınız için çabuk kuruyan bir düzeltme istiyorsanız, tırnaklarınıza yemeklik yağ püskürtmeniz yeterlidir. Aerosol sprey formülü olduğu sürece zeytinyağı, kanola yağı ve hatta hindistancevizi yağı kullanabilirsiniz.

Tırnaklarınıza şeffaf bir üst kat uyguladıktan sonra, onlara bol miktarda yapışmaz yemeklik yağ püskürtün. Yağı yaklaşık iki dakika tırnaklarınızın üzerinde bekletin. Ardından yıkayın ve çabuk kuruyan taze tırnaklarınızın tadını çıkarın.

7. Ayrı Bir Üst Kat uygulayın

Ojenin Daha Hızlı Kurumasına Yardımcı Olacak 7 İpucu

üzerinden

Ertesi gün uyumadan önce oje uygularsanız, muhtemelen cilanızda açıklayıcı tabaka izleri ve eziklerle uyanacaksınız.

Bu sorunu çözmenin harika bir yolu, ertesi gün işe veya özel bir etkinliğe gitmeden önce ayrı bir şeffaf üst kat uygulamaktır. Cila renginizi bir gece önce uygulayın ve gece boyunca çarşaflarınızın cilayı kapatıp çizmediği konusunda endişelenmeyin. Sabahları şeffaf bir üst katın üzerine kaydırırsanız, kimse bunu söyleyemez.

Ojeniz çok yavaş kurursa endişelenmeyin. Nasıl yapılacağını öğrenmek için bu gönderideki ipuçlarını kullanın ojenin daha hızlı kurumasına yardım et Yeni sürülmüş cilanızdaki kötü lekelerin ve lekelerin zorluğunu kesin olarak ortadan kaldırmak için.

Ojenin Daha Hızlı Kurumasına Yardımcı Olacak 7 İpucu

Ojenin Daha Hızlı Kurumasına Yardımcı Olacak 7 İpucuOjenin Daha Hızlı Kurumasına Yardımcı Olacak 7 İpucuOjenin Daha Hızlı Kurumasına Yardımcı Olacak 7 İpucuOjenin Daha Hızlı Kurumasına Yardımcı Olacak 7 İpucuOjenin Daha Hızlı Kurumasına Yardımcı Olacak 7 İpucuOjenin Daha Hızlı Kurumasına Yardımcı Olacak 7 İpucuOjenin Daha Hızlı Kurumasına Yardımcı Olacak 7 İpucuOjenin Daha Hızlı Kurumasına Yardımcı Olacak 7 İpucuOjenin Daha Hızlı Kurumasına Yardımcı Olacak 7 İpucuOjenin Daha Hızlı Kurumasına Yardımcı Olacak 7 İpucuOjenin Daha Hızlı Kurumasına Yardımcı Olacak 7 İpucu

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *