Categories
Uncategorized

Nemli Havalarda Saç Bakımı İçin 10 İpucu

Her yerdeki milyonlarca kadın, kişisel deneyimlerinden, saçların olduğu günlerde saçla uğraşmanın ne kadar sinir bozucu olduğunu biliyor. havada yüksek nem. Evden çıktıklarında saçlarının nasıl göründüğünü ve gidecekleri yere vardıklarında nasıl görüneceğini bilmek son derece sinir bozucu.

Neyse ki herkes için, bugünlerde yüksek nemli bir günde hile yapabilecek çok çeşitli ürünler var. Bazılarına bir göz atalım:

1. Doğru Şampuan ve Saç Kremi ile başlayın

Saçınız kıvrılmaya eğilimliyse, duşta gidermeye başlayın. Pürüzsüzleştirici bir şampuan ve saç kremi alın. Nemli günlerde saç kremi de sürün.

2. Duştan Çıkmadan Önce Kabarma Önleyici Uygulayın

Islak saça uygulamadan önce duştan ayrılmayın. Serum veya krema alın.

3. Sağ Havluda Savurma

Kaba veya kıvırcık saçlar bol miktarda su tutacaktır. İyi bir havlu saçınızdaki nemi almanıza yardımcı olur. İyi bir saç havlusu ile saçı nazikçe sıkın. Kabalaştırmaktan kaçının, daha fazla kıvrılma yaratabilir veya bölünmelere neden olabilirsiniz.

4. Her Gün Yıkamayın

Yıkamalar arasında saçınızın dinlenmesine izin vermek, saçınızın beslenmesini sağlamanın bir yolu olacaktır. Saçınız, tellerinizi nemli tutan doğal yağlar üretir. Şampuanlarınızı dağıtın.

5. Saçınızı Takın

Özellikle elektriklenmeye yatkınsanız, basitçe koy. Yu, bir üst düğüm veya sevimli bir örgü seçebilir ve saçınızı kapalı tutabilir ve elektriklenmeye daha az meyilli olabilir.

6. Yağlara Güvenin

Shea yağı veya hindistancevizi yağı özellikle nemli havalarda faydalıdır. Ayrıca saçınızın sağlığı için de iyidirler. Çok besleyicidirler ve küçük bir miktarı uzun bir yol kat eder.

7. Dokunuzla Savaşmayın

Nemli günlerde, doğal dokunuzu kucaklayan ve hatta güçlendiren bir saç modeli seçin. Saçınız dalgalıysa, nemli bir günde saçınızı düz bir şekilde takmaya çalışmayın, tersi de geçerlidir. Şekillendirmeyi bitirdikten sonra, neme dayanıklı bir saç spreyi için gidin.

8. Bitirici Serum uygulayın

Serum uçları kapatacak ve nemle mücadele etmelerine yardımcı olun. Saçınızın en dıştaki katmanının düz kalmasına yardımcı olacak, ancak görünümünüzü söndürmeyecek bir tane bulun.

9. Kıvırcık Saçlarda Jel Kullanın

İster havada kurumaya bırakın, ister saçınızı kendi kendine kurumaya bırakın, jel yalnızca nemle savaşmanıza yardımcı olmaz, saçınızın daha pürüzsüz görünmesini sağlar. Jelin üzerinde ne kadar tutmaya ihtiyacınız olduğunu görmek için deney yapın.

10. Daha Uzun Süreli Sonuçlar İçin Keratin Tedavisi Yapın

Profesyonel bir keratin tedavisine yatırım yaparak, nemli günlerle uğraşmak söz konusu olduğunda tüm dertlerinizi unutabilirsiniz. Saçınızı haftalarca kıvrılmadan ve parlak tutacak ve ayrıca şekillendirmeye ayırdığınız zamanı azaltmaya hizmet edecektir. Bol miktarda ürün denediyseniz ve hiçbir şeyden memnun değilseniz, bu harika bir seçenektir.

Profesyonel kuaförünüzle keratin tedavisi veya Brezilya fönü hakkında konuşun. Saç uzmanları Danny Jelaca Salon ve Spa nemli günlerde en inatçı kıvrımlarla bile başa çıkmak için birçok ipucu var.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *