Categories
Uncategorized

Nasıl Bir Daha Kötü Saçlar Günü Olmaz!

Çok az şey uyanmak ve saçınızın bir karmaşa olduğunu fark etmek kadar rahatsız edici ve onu düzeltmek için yeterli zamanınız yok. Çalışmak zorunda olduğunuz şeyden en iyi şekilde yararlanan bir görünüm yaratmak için çabalarken, bu küçük saç felaketinden kaçınmanın birçok yolu olduğunu bilmelisiniz.

Kötü bir saç gününü nasıl önleyeceğinizi öğrenin ve saç probleminizi düzeltmek için çok fazla zaman harcamadan kahvaltınızın tadını çıkarabilir ve doğru zamanda gidebilirsiniz. İşte karışıklıktan kaçınmanıza yardımcı olacak ipuçları.

1. Nemli Saçla Uyumayın

Yatmadan önce duş almak birçok insan için gitmenin yoludur, ancak yatağa girmeden önce her zaman saçının tamamen kuruduğundan emin olmalısın. Saçlarınız düzgün bir şekilde kurutulmadıysa ve bir gecelik saç modeli kullanmıyorsanız, saçlarınız sabahları size çok fazla soruna neden olabilir. Hafif nemli saçla uyumanın tek sebebi …

2. Uyurken Koşullar

İster normal bir saç kremi ister derin bir bakım tedavisi olsun, şunları yapabilirsiniz: bir gecede bırak saçınızın uygun şekilde nemlendirildiğinden ve bakıldığından emin olmak için. Bir gece öncesinden şartlandırarak kötü bir saç gününü önleyebilirsiniz, ancak sabah atmanız gereken son bir adım daha var. Şampuanlama ama saçını çok iyi durula. Yeterli olduğunu düşünseniz bile, biraz daha durulayın ve saçınızın ağırlaşması riskini azaltacaksınız.

Bukleler İçin Gece Boyunca Kıvrılma Düzeltmesi

3. Buklelerinizi Kontrol Altında Tutun

Bukleleriniz kontrolden çıkıyorsa ve sabahları elektriklenmek büyük bir problemse, kötü bir saç gününde hayatta kalmak için biraz el kremi ile kolayca evcilleştirebilirsiniz. Ancak kıvırcık bukleleri önlemenin en iyi yolu saçınızı yıkadıktan sonra onlara iyi davranmaktır. Nemli günler için üç parça elektriklenme önleyici krem ​​ve bir ölçek serum veya başka bir kokteyl kullanın: bir ölçek orta düzeyde tutma jeli, bir ölçek serum ve bir ölçek durulanmayan saç kremi.

Örgülü Top Knot Kötü Saç Günleri

4. İpek veya Saten Yastık Kılıfı üzerinde uyuyun

Sürtünme her gece saçınızın düşmanıdır ve pamuklu bir yastık kılıfı sadece kabarmaya neden olmaz, aynı zamanda nemi emerek saçınızı kurutur. Kötü bir saç gününü önlemek ve bu sorunu unutmak istiyorsanız ipek veya saten yastık kılıflarına yatırım yapın. Çok daha az emicidirler ve kıvrılma konusunda endişelenerek uyanmazsınız.

Kötü Saç Günleri İçin Örgülü Kabarık Saç Modeli

5. İnce Saçlar İçin Kuru Şampuan Kullanın

Ne zaman istersen ince saçları kalınlaştırmakkuru şampuan, sabahları biraz hacim kazanmaya yardımcı olabilir. Basitçe köklere uygulayın ve ardından fırçalayın ve ekstra hacim elde etmek için saçınızı sıkın. Her gün şampuanlar ve ekstra hacim için saçınıza köpük kullanırsanız, köklerine yapıştırın, daima hızlı bir şekilde fön ile kurutun. Hava kurumasına izin vermek düzlüğe yol açacaktır.

Yarım Top Knot Kötü Saç Günleri

6. Ürünü Kolaylaştırın

Kötü bir saç gününü önlemenin en iyi yollarından biri, saçınıza biriken ve ağırlık veren ürünlerle aşırı yüklenmemektir. Saç bakımı rutininizi yeniden düşünün ve şekillendirme ürünlerini daha az, daha çok yaklaşımla kullanın. Serumlar, kramplar ve tekstüre edici sprey gibi bazı ürünler köklere ait değildir.

Kötü Saç Günleri İçin Kabarık Saç Modeli

7. Hindistan Cevizi Yağını Deneyin

Fas’tan argan yağı da dahil olmak üzere saçınız için harikalar yaratabilecek birçok yağ var, ancak hindistancevizi yağı ucuz ve gerçekten sunuyor. En ufak miktarı kullanın, parmaklarınızın arasında ısıtın ve uçuşmaları düzeltmek, elektriklenmeyi yönetmek ve hatta parlaklık eklemek için uygulayın. Ayrıca bir gece tedavisi olarak da kullanabilirsiniz, ancak sabahları iyice durulamanız gerekecektir.

Bandana ile Gecelik Bukleler

8. Gecelik Bukleler, Dalgalar

Saçınızın her zaman bir dokuya sahip olmasını istediğinizde, örgüler içinde uyumak yardım edebilir. Önceki gece biraz zaman geçirerek ve ardından gece boyunca kurumaya bırakarak kötü bir saç gününü önleyin. Aceleniz varsa, bunları geri almadan önce serin ortamda fön makinesiyle kurutmalısınız.

Gecelik Örgü

9. Güneş Kremi Atlamayın

Saçınız ve saç deriniz de UV ışınlarından çok zarar görebilir. Bir şapka ile örtmek istemiyorsanız, saçınızın kurumasını ve rengini kaybetmesini önlemek için iyi bir güneş koruyucu serum veya sprey kullanın.

Üçlü Topsy Kuyruk

10. Koşuşturan Sabahlar İçin Bir Plan Yapın

Hiçbir şey yardımcı olmuyorsa, zaten bir yedekleme planınız olmalıdır. Şık bir at kuyruğundan en iyi düğüme veya alay edilen topuzlara kadar, basit bir saç modeli, kötü bir saç gününü engelleyemeyen diğer her şey olduğunda size yardımcı olabilir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *