Categories
Uncategorized

Mutlu Chandara Noel Güncellemesi – Kuaförlük Eğitimi Kutlaması · MHD

Kamboçya’daki Mutlu Chandara Mesleki Eğitim Merkezi, ücretsiz kuaförlük eğitimi vererek 17-25 yaşları arasındaki yoksul kadınların hayatlarını değiştiriyor – ve 2019 boyunca öğretmenlere ve öğrencilere ücretsiz MHD lisansları sağlayarak onları destekliyoruz.

İlham veren Happy Chandara ekibi, öğrenciler için fırsatlar yaratmak için tüm yıl boyunca çok çalışıyor. Ve bu bağış ve iyi niyet sezonunda, başarılarını kutlamak ve inanılmaz derecede önemli çalışmaları hakkında bilgi yaymak istedik. İşte bu yıl yaptıkları şey.

5 Ekim’de 32 öğrenci mezuniyet gününü kutladı

5 Ekim'de 32 öğrenci mezuniyet gününü kutladı

Happy Chandara programının mezunları, NVQ 1. ve 2. seviyelere eşdeğer C1 veya C2 devlet diploması alırlar. Geçen yılın 32 mezununun tümü, 5 Ekim 2019’da mezuniyetlerini kutlamak için Happy Chandara okuluna ve salona döndü – ve saçlarının tadını çıkarın şov mevcut öğrenciler tarafından sergileniyor.

Yönetmen Charya Sam mezuniyet töreni konusunda heyecanlı: Happy Chandara’nın kurucusu Tina Kieffer’in bizimle birlikte olmak için Paris’ten uçarak gelmesiyle daha da özel hale gelen muhteşem bir akşamdı. Konuklar, profesyonelleri, Chandara Concept Salon’un müşterilerini ve öğrencilerin staj süresi ve istihdamı için işbirliği yaptığımız salon sahiplerini içeriyordu. ‘

Ve şimdiye kadar mezunlar neler yapıyor? 32 kişiden 28’inin büyük çoğunluğu salonlarda çalışıyor ve hatta biri ablası, başka bir Happy Chandara mezunu ile kendi salonunu açtı. Diğerleri şu anda yeni doğan çocuklarına bakarken çalışmıyorlar ki bu çok güzel bir haber. “Bu harika sonuçlar, programın başarısının bir kanıtıdır,” diyor Charya.

Mevcut birçok öğrencinin zaten iş teklifi var – ve yeni bir grup zaten ailenin bir parçası

Mevcut birçok öğrencinin zaten iş teklifi var

Happy Chandara eğitim programı, Phnom Penh veya Siem Reap salonunda 3 aylık staj dahil olmak üzere 16 ay sürer. Şu anda programda 26 öğrenci var. Şu anda sınıfın dışında Happy Chandara’nın ortak salonlarında stajlara katılıyorlar. “Ama sınava girmek için Şubat ayında geri dönecekler” diyor Charya. “Ve birçoğunun staj yaptıkları salondan zaten bir iş teklifi var ki bu harika bir sonuç.”

Charya, Kasım ayının başında yeni bir öğrenci grubunu ağırlamaktan da heyecan duydu: ‘Motivasyon dolu, programa çoktan bağlı ve birbirleriyle iyi ilgilenen 19 yeni öğrencimiz var.’

Öğrenciler sadece kuaförlük teorisi ve pratiğini incelemiyorlar. İngilizce, matematik, etik, bilgi işlem ve satış ve pazarlama dersleri var. Dahası, kendileri ve yakınları için ücretsiz sağlık hizmetinden yararlanıyorlar. En son acemilerin de gösterdiği gibi, hızla Mutlu Chandara ailesinin bir parçası oluyorlar.

2014 mezunu Channy PHIN eğitimciler ekibine katıldı

Channy PHIN

Mutlu Chandara ekibi, 2014 yılında eğitim programına katılan Channy PHIN’in öğretim asistanlığından eğitmenliğe terfi etmesinden çok memnun.

Channy, programdan 3 mezun öğrencinin çalıştığı kendi salonunu da açtı. ‘ diyor Charya.

Bir öğretmen ve salon sahibi olarak Channy, programın başarısının parlak bir örneğidir ve mevcut öğrenciler için bir ilham kaynağıdır. Onun başarısından çok gurur duyuyoruz, Charya’yı coşturuyor.

Konser piyanisti Miwako Fujiwara, Happy Chandara için bağış toplamak üzere Sofitel’de performans sergiledi

Konser piyanisti Miwako Fujiwara, Happy Chandara için bağış toplamak üzere Sofitel'de performans sergiledi

Son olarak, öğrenciler de dahil olmak üzere tüm ekip, 30 Kasım’da Phnom Penh’deki Sofitel’de muhteşem bir yardım konserine katılmaktan heyecan duydu. Konser piyanisti (ve Happy Chandara müşterisi) Miwako Fujiwara, Happy Chandara’ya toplanan fonlarla klasik ve çağdaş şarkıları sunmak için diğer bazı inanılmaz müzisyenlere katıldı.

Miwako diyor, Musica Felice ile böylesine önemli bir amaç için tekrar performans sergilemekten daha mutlu olamazdım. Mutlu Chandara Okulu ve Phum Pleng okulundan insanlarla uzun yıllardır çalışıyorum; son derece iyi ve motivasyonları çok yüksek. ‘

İnanılmaz çalışmaya devam edin Mutlu Chandara – ve Mutlu Noeller!

MHD'den Mutlu Noeller

Bu inanılmaz projenin bir parçası olmak hem mütevazı hem de ilham verici. Mutlu Chandara’nın, genç Kamboçyalıları yaratıcılıklarını ifade etme, iş becerilerini geliştirme ve hayatlarının akışını değiştirme becerisi ve özgüveniyle güçlendirme çalışmalarına devam edebilmesini istiyoruz – tabii ki kuaförlükle!

MHD’den Mutlu Chandara’ya – Mutlu Noeller!

Happy Chandara hakkında daha fazla bilgi edinin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *