Categories
Uncategorized

Kuaförlük Eğitimi Yeniden Tasarlandı – Covid-19 Etkisi

Tarihsel olarak, eğitim merkezleri – okullar, üniversiteler, kuaförlük kolejleri, eğitim salonları, adını siz koyun – değişmeye isteksiz geleneksel kurumlardır. Bu yıl, pandeminin uyguladığı kısıtlamalar sektörü hayatta kalmaya adapte olmaya zorladı.

Sonuç olarak, yepyeni bir işbirliğine dayalı çevrimiçi öğrenme dünyası doğdu – 10 yıl önce bile mümkün olmayan bir hareketin doğuşu. Teknoloji sayesinde eğitim merkezleri Zoom, Microsoft Teams ve Google Classroom’u öğrencilerinin günlük yaşamlarına entegre etti. Dizüstü bilgisayar artık bir sınıf ve dünyanın her yerindeki kuaförlük öğrencilerinin potansiyel faydaları çok büyük.

Bu yazıda, kuaförlük eğitim sektörünün nasıl geliştiğini keşfediyor ve MHD platformunun bu yeni modelin sunumunda sizi nasıl desteklediğini açıklıyoruz.

İşbirliğine dayalı çevrimiçi öğrenme yeni normaldir …

İşbirliğine dayalı çevrimiçi öğrenme

Covid-19’un hızla yayılması – ve ardından dünya çapında eğitim kurumlarının kapanması – okulların, kolejlerin ve üniversitelerin öğrenimi çevrimiçi ve hızlı bir şekilde almak zorunda kalması anlamına geldi. Microsoft Teams gibi işbirliğine dayalı platformların entegrasyonu yalnızca öğrencilerin öğrenmeye devam etmelerini sağlamakla kalmadı; öğrencilerin ilham verici öğretmenlere ve Covid öncesi günlerde erişemeyecekleri diğer çevrimiçi kaynaklara erişebildikleri yepyeni bir dünya açtı. .

Elbette, yüz yüze öğretmenin çevrimiçi olarak kazanılamayan avantajları vardır. Bununla birlikte, harmanlanmış bir yaklaşım (hem sanal hem de yüz yüze dersleri içeren) öğrencilere tüm dünyaların en iyisini sunma potansiyeline sahiptir. Ve bu eğilim, salgın geçmişte kaldığında da devam edecek.

… Ve kuaförlük eğitimi dünyası da uyum sağladı

Daha geniş eğitim dünyasındaki durum, kuaförlük ve berberlik dünyasına da yansımıştır. Kuaförlük ve berberlik eğitimcilerinin önemli bir kısmı olan (kolejlerde, akademilerde ve eğitim salonlarında) pandemi öncesi çalışma şemaları, ders planları ve öğrencilerin bireysel öğrenme gereksinimlerini içeren bir öğrenme platformu hazırlamaya zaman bulamamıştı. Ancak bunun hızla değişmesi gerekiyordu.

Şu anda, yüz yüze öğrenmeyle ilgili kısıtlamalar, yaşadığınız ülkeye, eyalete veya şehre bağlı olarak büyük ölçüde değişmektedir. Şu anda hangi kısıtlamalar altında çalışıyor olursanız olun, uzak ve harmanlanmış öğrenmenin bir kombinasyonunun artık gerçek olduğu açıktır.

MHD ile harmanlanmış öğrenmenizi uygulayın veya geliştirin

MHD ile harmanlanmış öğrenme

Burada, MHD’de, on yıldan fazla bir süredir dünya lideri çevrimiçi platformumuzun ince ayarını yapıyoruz ve pandemi sırasında artan sayıda kuaförlük eğitimi sağlayıcılarının uzaktan eğitim sağlamasına yardımcı olmaktan gurur duyuyoruz.

Mesafenizi veya harmanlayarak öğrenmenizi geliştirmek için MHD platformundan yararlanabileceğiniz 3 temel yol şunlardır:

  • Standartlaştırılmış MHD eğitimlerini canlı Zoom, Microsoft Teams veya Google Classroom oturumlarınıza dahil edin – Platformdaki 500’den fazla öğreticiyle, teori derslerimizin yanı sıra, temel düzeyden ileri düzeye kadar öğrenci becerilerini geliştirmeyi amaçlayan derslerimiz var. Ve her derse bir PDF eşlik ediyor. Sonuç olarak, müfredatınızın her bölümünü kapsayan kaliteli, standartlaştırılmış eğitimler sunmayı kolaylaştırıyoruz.
  • Modüller veya kişiselleştirilmiş öğrenim programları hazırlayın – eğitimcilerin eğitimlerimizi seçtiğiniz herhangi bir şekilde kullanmalarına yardımcı olmak için oynatma listesi teknolojimizi geliştirdik. Kişiselleştirilmiş çalma listeleri oluşturmak ve paylaşmak, bunları iş şemaları, ders planları veya bireysel öğrenme yollarıyla eşleştirmek kolaydır.
  • Raporlar özelliğimizi kullanarak ilerlemeyi izleyin – Yalnızca öğretmen lisansına sahip olanlar için, Raporlar özelliğimiz, tüm öğrencileriniz genelinde öğrenmeyi izlemeyi ve kanıtlamayı kolaylaştırır. Kapsamlı bir genel bakış veya bireysel döküm alın – Raporları dışa aktarabilir ve şirket içi izleme sisteminize yükleyebilirsiniz.

Üniversite içi eğitim programımızın harmanlanmış öğrenim koşullarınızı artırmanıza ve öğrenci sonuçlarını alt üst etmenize nasıl yardımcı olabileceği hakkında size daha fazla bilgi vermek isteriz.

Ücretsiz demonuzu ayırtın

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *