Categories
Uncategorized

Kolajen Tozu Cildinizi Gerçekten Daha Genç Yapabilir mi?

Cildinizin ne kadar hızlı ve şiddetli bir şekilde yaşlanacağı da dahil olmak üzere diyetinizin cildinizin görünümünde ağır bir etkisi olduğuna şüphe yok. Örneğin, yüksek şekerli bir diyet, daha hızlı yaşlanan cilde güvenilir bir şekilde bağlıdır (tatlılardan uzaklaşmak için daha fazla motivasyona ihtiyacınız olması durumunda).

Yine de, ters etki ne olacak? Yaşlanma görünümünü azaltacak ve cildimize taze bir ışıltı verecek şeyler tüketebilir miyiz? Kolajen tozu tartışmanın merkezinde yer alıyor, bu yüzden cildinizi nasıl etkilediği hakkında bildiklerimiz burada.

Kollajen ABC’leri
Kolajen tozunun neden yaşlanma karşıtı bir takviye olarak düşünüldüğü hakkında biraz bilgi sahibi olmaya yardımcı olur. Muhtemelen cildimizin çoğunlukla kolajenden oluştuğunu zaten biliyorsunuzdur. Bu kolajenin parçalanması (ki bu, 20’li yaşlarda başlar) cildin yaşlanmasına neden olur. Buradaki mantık temel olarak, eğer vücudumuz onu kaybederken kolajen tüketirsek, kaybedileni yenileyebilir ve daha genç görünen bir cilt elde edebiliriz. Şimdi, bu iddianın karanlık tarafı burada.

Ama Çalışıyor mu?
Teoride, evet – kolajen tozu (hidrolize kollajen veya kolajen peptitler olarak da bilinir) oldukça sindirilebilirdir, bu nedenle vücudumuz hemen kullanmaya başlar. Buradaki sorun, devam edecek teoriden fazlasına sahip olmadığımızdır. Çoğu çalışma güvenilir olamayacak kadar küçüktür. Bir kolajen tozu ürünü yapan aynı şirketler tarafından finanse ediliyorlar ve bu da doğruluğunu oldukça şüpheli hale getiriyor.

Bununla birlikte, parıldayan bir umut çalışması var. Bir çift ​​kör, plasebo kontrollü çalışma (aka, son derece güçlü standartlar), cilt elastikiyetini ve kolajen yoğunluğunu artırmanın bir yolu olarak kolajen tüketimini destekleyen sonuçlar verdi. Yine de çoğu dermatolog, ne kadar etkili olduğu konusunda hala şüphelidir.

Karar
Gerçek şu ki, diyetinizi bazen yüksek fiyat etiketinin yanı sıra kolajen tozu ile desteklemenin şu anda belgelenmiş bir dezavantajı yoktur. Belgelenmiş çok az sayıda olumlu yön olsa da, cildimizin genç elastikiyetini ve ışıltısını korumasına yardımcı olma olasılığı bizim için yeterli bir motivasyon kaynağıdır.

Kolajen seviyenizi yükseltmek için hazırsanız, favorimizi deneyin, Meiji Amino Kollajen tozu, Japonya’dan selamlar. Kolajen tozları, Japon güzellik rutinlerinin temelini oluşturur. Kahvenize, çayınıza veya smoothie’nize bir çay kaşığı koyabilirsiniz. Vegan bir seçenek mi arıyorsunuz? Mary Ruth’un Vegan Kolajen Arttırıcı Sakızları tozu geride bırakın ve nefis sakızlarda sonuç alın!

Yine de, daha da önemlisi ve onu duymaktan nefret ettiğinizi bilsek de mükemmel, genç bir cilt elde etmenin en iyi yolu, cildinize en iyi olması için ihtiyaç duyduğu şeyi verecek ekstra sağlıklı bir diyet yemektir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *