Categories
Uncategorized

Karantina Sırasında Doğal Saçınıza Nasıl Bakmalısınız?

Saçınız kıvırcık mı, çok uzun mu yoksa yumuşak dokunuşunu mu kaybediyor? Eh, yalnız değilsin! Karantinadaki çoğu kız aynı ikilemi yaşıyor. Kuaförünüzü göremiyorsanız veya en sevdiğiniz saç ürünlerini satın alamıyorsanız saç rutininize ayak uydurmak zor olabilir. Karantina sırasında her gün kötü bir saç gününe sahip olmanıza gerek yok! Bu süre zarfında saçınızı sağlıklı tutmak için yapabileceğiniz birçok şey var. İçeride sıkışıp kaldığınızda ilgilenmenize yardımcı olması için bu ipuçlarını kullanın!

Saç maskesi

Saç maskeleri, pek çok kızın katıldığı yeni ve popüler bir rutindir. Saç maskeleri, doğal saçınızı sağlıklı tutmak için mükemmeldir! Saçınızı nemlendirebilir, saç derinizi rahatlatabilir, hasar görmüş saçlara yardımcı olabilir ve saç büyümesini tetikleyebilirler. Online olarak bir saç maskesi sipariş edebilir veya yaratıcı olup kendi maskenizi yapabilirsiniz! Evde yapmayı denemek için kolay biri, yalnızca 3 basit malzeme kullanır: Hindistan cevizi yağı, bal ve yoğurt. Bunları saçına koymayı hiç düşünmemiş olabilirsin ama güven bana, işe yarayacak!

Karantina Sırasında Doğal Saçınıza Nasıl Bakmalısınız?

Uçları Kes

Saçınız çok uzuyorsa ve uçları en iyi şekilde görünmüyorsa, onları düzeltin! Saçınızın uçlarını kırpmak, kırık uçlardan kurtulabilir ve ayrıca saçınızın uzamasına yardımcı olabilir. Bunu yapmak için profesyonel bir saç stilisti olmanıza gerek yok, tek ihtiyacınız olan saçınızı kesmek için biraz makas ve saç tokası. Genel olarak eşit bir düzeltme elde etmek için saçınızı ince bölümlere ayırmak isteyeceksiniz. Doğal saçınız daha temiz görünecek ve tüm bu kırık uçlar için endişelenmenize gerek kalmayacak!

Karantina Sırasında Doğal Saçınıza Nasıl Bakmalısınız?

Nemlendirici Şampuan / Saç Kremi Kullanın

Doğal saçlarınız kuru ve kıvırcık olabilir ki bu çok yaygındır. Nemlendirici bir şampuan veya saç kremi kullanmak işe yarayabilir! Saçınıza en uygun olanı bulmak için farklı marka ve tipte şampuanları denemeniz gerekebilir. Şampuanlar ve koşullar saçınızda en büyük farkı yaratabilir. Duşta birkaç dakika saçınızda oturmalarına izin verdikten sonra, saçınızın kurumasını bekleyin ve harika sonuçları görün. Saçınız bundan sonra pürüzsüz ve tazelenmiş hissedecek. Şahsen benim favorim olan hindistancevizi yağı ile şampuan veya saç kremi almayı deneyebilirsiniz. Bu, kullandıktan sonra size anında sonuç verecektir. Saçınız için doğru ürünün ne olduğunu bulamıyorsanız endişelenmeyin, her zaman kuaförünüze ve hatta bir arkadaşınıza ne kullandıklarını sorabilirsiniz.

Karantina Sırasında Doğal Saçınıza Nasıl Bakmalısınız?

Isısız Çalışın

Doğal saçınız kucaklanacak bir şey olmalı! Çok fazla bukleniz varsa, işlerini yapmalarına izin verin! Herkesin doğal saçı kendine göre güzeldir ve doğru şekilde bakılmalıdır. Isı saçınıza zarar verebilir ve birçok insan saçlarına her gün ne kadar ısı yaydığını fark etmeyebilir. Sadece birkaç gün saçınızı düzeltmemeye veya kıvırmamaya çalışın. Ayrıca saç kurutma makinesi kullanmamaya çalışın ve doğal olarak kurumasını bekleyin. Birkaç gün sonra saçlarınızın daha sağlıklı görüneceğini göreceksiniz. Isı hasarını önlemek için, saçınız için bariyer görevi görecek bir ısı koruyucu ürün de deneyebilirsiniz. Saçınıza yine ısı uyguluyor olacaksınız ancak böyle bir ürünle daha az hasar olacaktır.

Karantina Sırasında Doğal Saçınıza Nasıl Bakmalısınız?

Kuru Şampuan Kullanın

Pek çok kız sağlıklı kalması için saçlarını yıkamadan birkaç gün geçiriyor. Kuru şampuan kullanmak, doğal saçınızın gün boyunca temiz ve sağlıklı görünmesini sağlamanın harika bir yoludur. Saçınızın üst kısmına ve kenarlarına doğru sıkarsanız daha az parlak veya yağlı görünmesine neden olabilir. Karantina sırasında evde kalıyorsanız ve her gün yıkamaya gerek duymuyorsanız bu mükemmeldir. Kuru şampuan, saçınız için ürünü kullanmanın ve sağlıklı ve taze görünmesini sağlamanın başka bir yoludur. Hiç kimse saçları iğrenç ve yıkanmamış hissederek ortalıkta uyanmak istemez. Kuru şampuan, saçınızın harika görünmesini sağlamak için şu anda gitmenin yoludur!

Ayrıca bakınız

Karantina Sırasında Doğal Saçınıza Nasıl Bakmalısınız?

Durulanmayan Saç Kremi

Eğer duş alan biriyseniz, o zaman saçlarını taramaya gidiyorsa, ancak bu karışık bir durumsa, o zaman saç kremi bırakarak yeni en iyi arkadaşınız olacaktır. Doğal saçınız bazen karışabilir ve başa çıkmak için ağırlaşabilir. Saç kremi, saçınızı sağlıklı tutmak için kullanmak için mükemmel bir üründür. Bu bir çözücü olarak çalışır ve aynı zamanda saçınızı ipeksi bir şekilde pürüzsüz hale getirir. Saçınızı taramadan önce bunu takın ve sonra hepsini fırçalamanın ne kadar kolay olduğunu göreceksiniz! Saç kreminde bırak kullandıktan sonra saçlarınızda büyük bir fark olacaktır. Plaja giderseniz ve yüzdükten sonra saçınızı fırçalamanız gerekirse bu ürün de mükemmeldir. Bunu çevrimiçi olarak çok ucuza kolayca alabilirsiniz. Kesinlikle satın almaya değer!

Karantina Sırasında Doğal Saçınıza Nasıl Bakmalısınız?

Sert Kimyasallar İçeren Ürünleri Önleyin

Yapmak isteyeceğiniz son şey saçınıza daha fazla zarar vermek. Satın aldığınız bazı ürünler, siz farkında bile olmadan saçınıza zarar veriyor olabilir. Kullanmadan önce ürünlerinizdeki malzemeleri kontrol edin. Tamamen doğal olan ürünleri kullanmayı deneyin. Saçınızı sağlıklı tutmak için bu daha iyi olacaktır. Bazen saçınıza harika şeyler yapması için ürünlerin reklamı yapılır, ancak yakından bakarsanız, içinde kullanılan kimyasallar çok zararlı olabilir. Bu kimyasallar saçınızı eritebilir, hatta sonunda kırabilir. Test etmeden önce satın aldığınız ürünlerle ilgili incelemelere bakın. Bu sizi doğal saçınıza zarar vermekten kurtaracak!

Karantina Sırasında Doğal Saçınıza Nasıl Bakmalısınız?

Karantina sırasında doğal saçınızı sağlıklı tutmak için bu ipuçlarını denediyseniz, yorumlarda ne düşündüğünüzü bize bildirin!

Özellikli resim: https://www.pinterest.com/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *