Categories
Uncategorized

Her şeyin kötü olduğu bir gün nasıl düzeltilir

Hepimiz onlara sahiptik. Güzellik rutininizi ne kadar iyi sürdürürseniz sürdürün – ve bununla yüzleşelim, bazen işler düzensiz olabilir – hiç kimse tamamen yanlış anlardan veya kabarık gözlerden kaçamaz.

Ya da benim gibi olabilir ve ayda en az dört kez hepsine sahip olabilirsiniz! Cildim 10 yıl yaşar, makyajım sadece işleri daha da kötüleştirir ve dudaklarım Kuzey Kutbu’nda iki hafta geçirmişim gibi görünüyor… kötü saç günlerini unutun, kese kağıdı günler.

Neyse ki, görünüşte umutsuz bir durumu kurtarmak için yapabileceğiniz çok şey var. İşte her şey ters gittiğinde nasıl başa çıkılacağı.

Yorgun yüz

Uykudan mahrum mu? Yıkanmış mı arıyorsunuz? Makyajın tüm yüzünü atlayın. Yorgun olduğunuzda, ciğerler ve karaciğer gibi ana organları güçlendirmek için kan deriden uzağa dolaşır ve cildi macun gibi gösterir. Bu, her zamanki makyajınızın çok iyi oturmayacağı ve muhtemelen işleri daha da kötüleştireceği anlamına gelir. Bunun yerine nemlendirici, göz damlası, hafif bir yüz pudrası, dudak parlatıcısı ve mümkünse bir çift güneş gözlüğü kullanın.

Sarkık gözler

Hala dün gecenin bagajını taşıyor musun? Toksinleri temizlemek için bol su için. Ardından aloe vera jeli veya bir göz maskesi Kalan kirleri çıkarmak için bu kabarık bölgelerde. Ya da biraz cadı fındığı sürün – iki kat su ile seyreltilmiş – toksinleri yok etmede harikadır.

Panda gözleri

Küresel makyaj otoritesi Bobbi Brown’ın tedavisi var: Hassas göz altı cildini nemlendirmek ve kapatıcıyı sorunsuz bir şekilde devam ettirmek için her zaman kapatıcınızdan önce göz kreminizi uygulayın.

Ayrıca, fondöteninizden bir gölge daha açık olan bir kapatıcı seçmenizi önerir. Göz altı bölgesinden alt kirpik çizgisine ve en önemlisi en iç köşeye kadar çalışın. Bu, yüzün en girintili alanıdır ve bu nedenle en koyu görünür.

Akne krizi

Eğer gelişen bir nokta fark ettiniz, bir buz küpünü ince bir mendile sarın ve 10 saniye boyunca lekenin üzerine hafifçe masaj yapın. Şişliği azaltmak ve kızarıklığı azaltmak için her saat tekrarlayın. Ardından,% 2 salisilik asit içeren bir formülasyon ile yerinde kamuflaj için biraz kapatıcı sürün.

Öpülmeyen dudaklar

Zeytinyağı, özellikle dudak balsamınızı unuttuğunuzda, dudaklar için harika bir hızlı çözümdür. Müthiş bir nemlendiricidir ve hemen hemen her yerde bulabilirsiniz. Dudaklarınıza, dirseklerinize, ayaklarınıza veya biraz TLC gerektiren herhangi bir yere sürün.

Kötü saç günü

Kıvırcık kilitler? Elinize biraz saç kremi sürün ve uçlarına kadar uygulayın. Bu, uçuşan şeritleri evcilleştirecek. Bir tutamda, bir damla el kremi işe yarayacaktır.

Gevşek ve gevşek ipler? Saçları yüzden yukarı kaldıracak şekilde bir kafa bandı takın. Saça bir hacimlendirici ile püskürtün; 10 dakika bekleyin ve ardından ‘bandı çıkarın.

Yağlı saç? Antibakteriyel jeli ellerinize sürün, ardından fırçalamadan ve kurutmadan önce parmaklarınızı saçınızın arasından geçirin. Jelin yüksek alkol içeriği birikmeyi çözecektir.

Lekeli dişler

Kırmızı şarap ve kahve (veya sigara!) dişlerinizi lekelediyseniz, turuncu, sarı veya bej tonlu rujlardan kaçının. Dişlerin daha beyaz görünmesinin anahtarı kontrasttır. Bu nedenle, bunun yerine mavi tabanlı parlak kırmızıları veya kırmızıları seçin.

Çiviler çizilmez

Biraz karıştırın hindistancevizi yağı veya tuz ve kabartma tozu ile zeytinyağı. Bu karışımı ellerinizin her tarafına, avuç içlerine, bileklere kadar ve özellikle tırnaklara sürün. Yağ, nemlendirici görevi görür ve kabartma tozu, ince çizgileri dolgunlaştırmak ve dolaşımı artırmak için cilde oksijen verir. Bu arada tuz, ölü deriyi kırmak ve tırnak etlerini yumuşatmak için nazik bir peeling görevi görür.

Koklamak, aşınmış ayaklar

Bunun 3 parçalı bir çözüme ihtiyacı var:

Ayak parmaklarınızdaki yontulmuş cilayı çıkarmak ve yeniden başlamak yerine, daha koyu renkli bir kat ile maskeleyin.

Tamamen kırılmış ve çöp kutusu için hazır olan inci gibi bir göz farı varsa, onu daha da parçalayın ve biraz nemlendiriciyle karıştırın. Seksi bir parlaklığa sahip yumuşak bir cilt için karışık losyonu ayaklarınıza sürün.

Ayağınız kokarsa, taze nane bir kase ılık suda ezin. Ayaklarınızı bu karışımın içine daldırmak, hoş olmayan kokuları giderecektir.

Çizgili sahte bronzluk

Ah, bronzlaşmanın keyfi. İyi ve gerçekten tango yapmış olanlar için şu ipuçlarını deneyin:

Gerçekten felaketse, yüzmeye gidin. Yerel havuzlar, çok miktarda klor içermesiyle ünlüdür ve bu, bronzluğu ağartacaktır.

Daha koyu dizleriniz ve ayak bilekleriniz varsa, dairesel hareketlerle bölgeye biraz beyazlatıcı diş macunu sürün. Diş macunu nazikçe pul pul dökülür ve beyazlatıcı ajan rengi giderir.

Güzelliğinizin gizli çözümü nedir? Aşağıdaki yorum kutusunda bizimle paylaşın!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *