Categories
Uncategorized

Hayatta Neşe Bulmak | Ev ve Yaşam Tarzı

Her zaman birkaç dakikanızı ayırabilir, oturabilir ve gözlerinizi kapatabilir, zihninizde saf, katıksız bir neşenin resmini getirebilirsiniz. Yüzünüzde güneş, burada ve orada vücudunuza hafifçe dokunan rüzgar, en yakın insanlarınızın etrafta olduğunun farkına varılması. Sizi faaliyete sokacak hiçbir şeyin olmadığını biliyorsunuz, özgür ve kolaysınız.

Doğru, neşe nadir bir misafir olabilir – ancak anılarınızı yaşatabilir ve istediğiniz zaman geri getirebilirsiniz.

Sevinç ve mutluluk aynı şeyler gibi görünse de, öyle değildir – kesinlikle birbirleriyle ilişkilidir ve oldukça sık birlikte olurlar. Mutluluk daha yoğun ve heyecan vericidir, derin bir tatmin duygusu getirir. Çabuk yıpranabilir. Sevinç, gönül rahatlığı ve memnuniyet getiren daha kalıcı bir durumdur.

Dahası, mutluluk ve / veya neşe hissetmek, aynı zamanda sağlık yararları da elde edersiniz. Bilim adamları, mutlu ya da neşeli hissetmenin tansiyonu düşürdüğünü, kalp atış hızını stabilize ettiğini, bağışıklık sistemini güçlendirdiğini savunuyorlar. Duyguları genellikle parlak olan insanlar daha nadiren hastalanır ve buna yerel ve hafif ağrıları da dahildir. Söylemeye gerek yok, mutluluk ve memnuniyet yaşamı uzatır. Journal of Happiness Studies’de yapılan bir araştırma, alışkanlıkla memnun olanların% 53 oranında daha uzun bir yaşam sürdüğünü ortaya koyuyor.

Daha mutlu olmak istiyorsan, bunu hemen nasıl yapabileceğine bir bak.

Dikkatli hobileri veya diğer etkinlikleri tanıtın

Bu, özellikle sürekli hareket halinde olan kişiler için işe yarar. Yavaşlamak ve huzur ve sükunet sizi sarmak için bir an bulmaya özen gösteriyor musunuz? Pasif olarak, meditasyon yoluyla ya da aktif olarak – yürümek, okumak, bahçede küçük işler yapmak – gevşemek için harika bir fırsat yaratacaktır. Tüm bu küçük şeyleri yavaşça, sessiz bir yerde, iç benliğinizle sohbet etmenize izin verirseniz, mükemmel bir şekilde dinleniyor ve kendinizi sakinlikle dolduruyorsunuz.

Konfor bölgenizin ötesine geçin ve uygun bir hedef bulun

Diğerleri gibi başka bir günü yaşamaktan yorulursanız, heyecan aramanız gerekir. Paraşütle atlama gibi, daha önce yapmadığınız, anlamlı ve faydalı olacak yeni bir girişim düşünün. Bir değişim, aceleyle yeni bir deneyim olacak, tartışmak için heyecan verici bir olay olacak; neşe senin olacak ve kendini kötü hissettiğinde zevkle hatırlanacak bir şey olacak.

Burada kal ve şimdi

Kaybetme ve üzüntü duyguları genellikle geçmişten gelir, kuşkular ise gelecekten gelir. Şimdiki zamanda kalırsanız ve her geçen gün hayat alırsanız, sorunlar daha az akut ve uzak görünebilirken biz de şu anda gerçekten nasıl hissettiğimize konsantre olabiliriz.

Şimdiki ana yakınlaşmayı, yoga yapmaya odaklanmayı, bir arkadaşınızla sohbet etmeyi veya en sevdiğiniz şarkı listesini dinlemeyi öğrendiğinizde, hayatınızı daha karanlık duyguları ortadan kaldıran küçük eğlencelerle dolu hissedersiniz. Şu anda yaptığınız her şeye ne kadar odaklanırsanız, dikkatinizi ve çabanızı gerektirmeyen sorunları o kadar dışlarsınız ve sadece ufukta belirirsiniz.

Kendinizi çeki düzenleyin

Makyajınızı uygularken bile canlanmış ve tazelenmiş hissedebilirsiniz; Görünüşünüze yeni dokunuşlar getirseniz nasıl hissederdiniz? Daha iyi? Öyleyse, günlük bakımınızı daha fazla konsantrasyonla yapın ve ilerledikçe dışa vurun. Bu şekilde daha iyi bir görünüm ve gün için daha canlı bir ruh hali elde edersiniz. Görünüşünüzle ilgili olması gerekmiyor – sadece tırnaklarınız için şanslı bir fikir harika bir sonuç getirebilir!

Tutku getirin

Çalışma sorumlulukları çok az tutku taşır – bu sizin durumunuzsa, tutkularınızı ortaya çıkaran yaşam aktivitelerinize nasıl yeniden kurabileceğinizi düşünün, herhangi biri işe yarar. İlginizi uyandıran herhangi bir şeyin çeyrek saati, tatsız bir güne bir sürü amaç ve neşe katar ve aklınızı en sevdiğiniz mesleğe çevirebileceğiniz zamanı öngörmek, günlük işlerinizi ve görevlerinizi daha katlanılabilir ve hatta daha zevkli hale getirebilir. .

İçinizdeki çocuğun dışarı çıkmasına izin verin ve biraz aptalca gitmekten korkmayın

Büyüyen yıllarla birlikte, alaycı olmaya başladıkça içimizdeki çocuğumuzla teması yavaş yavaş kaybediyoruz; saf eğlence ve masum aptallık yeteneklerimizi zayıflatır. Yine de neşe, çocukluğumuz ve gençliğin canlılığıyla yakından bağlantılıdır. Eski güzel çocukluk günlerinizden bazı alışkanlıklarınızı geri getirmek isteyip istemediğinize bakın – belki bir ağaca tırmanabilir veya bir kelebeğin peşinden koşabilirsiniz. Hız trenleri size eğlenceli günlerinizi hatırlatabilir. Yılların arkanızdan kaydığını ve onlarla birlikte neşe yoluna çıkan sertlik ve sıkıntıları hissedebilirsiniz.

Minnettar olalım

Bir şey bizi tedirgin ediyor ve hemen her şeyin kontrolden çıktığı ve aşağı doğru sarmalandığı sonucuna varıyoruz. Gerçekliği sağlam bir şekilde kavramanın ve şüphesiz sahip olduğunuz nimetleri saymanın zamanıdır. Hayatınızı değiştirmenize yardımcı olabilirler. Ne de olsa bir şükran defteri o kadar da kötü bir fikir değildi.

Nimetlerinizi her gün zihninizde sayabilirsiniz, özellikle de duşta dururken veya toplu taşıma araçlarını kullanırken bunun için bir zaman belirlerseniz. Hayatınızdaki iyi olan her şeyi deneyin ve hissedin ve minnettarlıkla neşe dolu hale geri dönebilirsiniz.

Kendinize küçük ikramlar verin

Alışverişe gitmek aynı zamanda boşuna perakende tedavisi olarak da bilinmemektedir. Tabii ki bununla banka hesabınızın tükenmesine kadar aşırıya kaçmak zorunda değilsiniz, ancak – zaman zaman – bir restoranda egzotik bir şeyler sipariş edebilir, yeni bir kıyafet satın alabilir, bu sonbaharda hatırlamak için bir hatıra alabilirsiniz. . Periyodik olarak yapmak istediğiniz şeyi yapmak için özen gösterin. Zaman zor olabilir, ama neden kendinize nezaket göstermeyi bırakasınız?

Gerçek benliğinize yaklaşın

Başkalarını memnun etmek ve ilgisini çekmek için davranma alışkanlığı kazanmak için sosyal medya sitelerinde performans sergileyenler. Onları gerçek benliklerinden uzaklaştırır. Belli bir neşe getirse de, kendimizle çok az ilgisi olduğu için bu sevinç hızla buharlaşır. Sosyal medyanın eğlencesinin dışında gerçek memnuniyet aranmalıdır.

Sosyal hizmet için gönüllülük

Tek bir iyi nedenden ötürü sık sık ekilen öğüt: veren olmak gerçekten daha iyidir. Başkalarına vermek ve onlara hizmet etmek, kişinin zihinsel durumunu güçlü bir şekilde artırabilir. Bilimsel olarak kanıtlanmış bir gerçektir – bir araştırmadan ortaya çıktığı gibi, bir grup gönüllüde bir ay nazik ve sosyal davranışlar ve ikinci gruptaki benmerkezci davranışlar kesin sonuçlar verdi: nezaket ve ilgi daha olumlu duygular üretir ve daha iyi sonuçlara yol açar. psikolojik sağlık.

Açıkta daha fazla kalın

Tabiat Ana’nın kucağında kendimizi daha iyi hissediyoruz. Göz için mucizeler, kulağa senfoniler, cildi okşamalar ve havada özgürlük hissi var. Dışarıda sadece bir yürüyüş ruh halinizi değiştirebilir ve daha uzun bir aktivite daha da kalıcı bir izlenim yaratır. Bir yürüyüş, kamp gezisi veya bisiklete binme, size herhangi bir kötü duyguyu gölgede bırakabilecek ezici hisler sağlayacaktır ve dünyanın ihtişamı, gelecekte sizinle kalacaktır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *