Categories
Uncategorized

Erkekler İçin En İyi 23 Butch Cut Saç Kesimi (2020 Rehberi)

Muhtemelen askerlerin ve sporcuların kasaplarını görmüşsünüzdür. Kısa bir fırça kesimi veya uzun çapak kesimi olarak da bilinen butch saç kesimi, bir tür üç numara saç kesimi saçların kısa ve başın her tarafında aynı uzunlukta kırpıldığı. Bu erkek saç kesimi geleneksel olarak ordu için ayrılmış olsa da, kasap saç stilleri kolay ve basit bir stil isteyen erkekler için popüler hale geldi. Bazıları yanlarda ve arkada solma veya kesik olur ve sadece üstte kısa saç ister, ancak aynı zamanda uzaklaşan bir saç çizgisini gizlemek, kel noktaları düzeltmek ve saç dökülmesini örtmek için de tasarlanabilir. Size fikirler ve stillerle ilham vermek için, erkeklerin hemen alabileceği en iyi butch kesim saç kesimlerini derledik!

Butch Saç Kesimi

Butch Cut Nedir?

Bir kasap kesimi, başın her tarafında kısa bir üniform kesim gerektiren, az bakım gerektiren bir erkek saç kesimidir. Askeri tarzda bir saç kesimi olarak, erkekler için çok kısa bir saç modeli olup, solmak veya alttan kesme yanlarda ve arkada. Çapak, fırça, vızıltı gibi stilin birçok çeşidi vardır. asker traşı.

Butch Cut

Saç uzunluğu 1/4 inç ile 3/4 inç arasında değişir. Üstte çeyrek inçten daha kısa kesilmiş bir butch genellikle çapak kesimi olarak adlandırılır. Bu arada, daha uzun bir butch kesimi, fırça kesimi olarak adlandırılabilir. Çoğu uğultulu stil gibi, erkekler genellikle berberlerinden biraz kontrast oluşturmak için yanlarda soluk bir saç kesimi ister. Sonuç, stil gerektirmeyen erkekler için şık bir erkeksi saç modelidir.

Erkek Butch Cut Saç Kesimi

Butch Cut vs Crew Cut

Kasap kesimi, mürettebat kesimine benzer, ancak temel fark, mürettebat saç kesimi ön tarafta ekstra uzunluk ile baştan aşağı daha uzundur. Butch saç kesimi gerçekten kısadır ve herhangi bir şekillendirme veya ürüne ihtiyaç duymaz. Bu arada, mürettebat kesiminin saçakları, bölünmüş bir stil için genellikle yana doğru süpürülür.

Evde sadece makaslarınızı kullanarak kasap kesimi yapmak da kolaydır, ancak bir mürettebat kesimi yaptırmak için bir berbere gitmenizi tavsiye ederiz. En iyi mürettebat kesim saç kesimi, üstte daha uzun, katmanlı saçlarla yanlarda ve arkada soluktur. Düzgün almak konik solmaya saç stilini çıkarmak için çok önemlidir.

Butch Cut vs Crew Cut

Kısa Butch Saç Kesimi

Çapak kesimi, butch saç kesiminin popüler bir versiyonudur ve tüm saç tiplerinde iyi görünebilir. Kısa bir butch olarak da bilinen çapak saç kesimi, orduda yeni acemilere verilen saç kesimi türü olan indüksiyon kesiminden biraz daha uzundur. İndüksiyon, saçın üzerinde hiçbir koruma olmadan tamamen vızıldayarak elde edilir. makas.

Çapak kesimi elde etmek için her yerde 1 veya 2 numaralı koruma kullanmak isteyeceksiniz. Saçlarınız çok kısa olacağı için yüz hatlarınız ön plana çıkacaktır. Sağlam, erkeksi bir görünüm için, tam bir sakal uzatın ve saçınızı tamamlayacak şekilde yanlarda bir soluk alın. kısa saç.

Kısa Butch Saç Kesimi

Burr Kesim

Uzun Butch Cuts

Bir kasık kesimi size hitap ediyorsa ancak saçınızın çok kısa olacağından endişeleniyorsanız, kısa bir fırça kesimi yapabilirsiniz. Uzun bir kasık kesimi olarak da bilinen bu daha uzun saç kesimi, sinirli ve cesurdur. Fırçayla kesilmiş saç kesimi, dikilebilir, yana bölünebilir veya düz bir şekilde şekillendirilebilir.

Saçınız doğal olarak kıvırcıksa, kesim onu ​​göstermeye başlayacaktır. Bu saç kesimini yaptıran siyah erkekler dalgalar yarat sıkı bukleleriyle. Genel olarak, görünümünüzü şekillendirmeyi denemek istiyorsanız bu stil daha fazla seçenek sunar.

Fırça Kesimi

Uzun Butch Cuts

Butch Cut Fade

Butch cut fade, çok kısa saç isteyen erkekler için en popüler saç kesimlerinden biridir. Erkekler berberlerinden bir düşük, orta veya yüksek yanlar ve üst kısım arasındaki kontrast seviyesini belirlemek için sönük. Ayrıca bir Ustura, kel veya cilt solması bu, traşlı bir kesim için yanları inceltecek ve cilde geri dönecektir. Bu keskin kesim taze olduğunda şık görünüyor, ancak saç uzadıkça her iki haftada bir rötuş yapılması gerekecek.

Butch Cut Fade

Yüksek Ten Fade Saç Kesimi ile Butch Cut

Sakallı Butch Cut

Bir kasık kesimi ile ilgili en iyi şey, sakalla çarpıcı görünmesidir. Tom Hardy ve Nick Jonas gibi ünlüler, görünüşü sinirli ve seksi olduğu için saç kesimi ve sakalı eşleştirmeyi severler. Gözetilmeksizin sakal uzunluğu, kısa saç kesimi ile sakal sana erkeksi ve havalı bir tarz verecek. Bu combo, saçınız ince veya incelmişse de idealdir çünkü odağı saç çizgisinden ve yüzünüze çeker.

Sakallı Butch Cut

Çapak Kesim ve Sakal

Shaved Line ile Butch Cut

Kasık kesiminizin öne çıkmasını istiyorsanız, karışıma traşlı bir çizgi eklemeyi düşünün. Modaya uygun bir görünüm oluşturmak için solukluğunuza bir veya iki traşlı çizgi ekleyebilirsiniz. Çizgi, başınızın bir veya iki yanında olabilir.

Shaved Line ile Butch Cut

İki Tıraşlı Hat ile Butch Cut Fade

Butch Saç Modelleri

Saçınızın kısa olması onu şekillendiremeyeceğiniz anlamına gelmez ve şekillendirmeye değer birçok havalı kasap saç modeli vardır. Beğendiğiniz görünüme bağlı olarak güçlü bir saç ürünü kullanarak saçınızı dikmek veya düz bir şekilde sermek için kullanabilirsiniz. Kötü çocuktan cüretkar beyefendiye, kasap saç kesimi tarzınıza uyacak şekilde tasarlanabilir. Vızıldayan kafanızı bir sonraki seviyeye taşımak istiyorsanız, saçını sarı veya platin boya. Boyalı platin sarışın vızıltı kesimiyle kalabalığın arasından sıyrılın.

Sarışın Butch Cut Saç Modeli

Havalı Butch Saç Modelleri

Butch Saç Kesimi Nasıl Verilir

Butch cut, klasik bir saç modeli. yapması kolay. Eğer bir kasap kesimi yapıyorsan, tek ihtiyacın olan kaliteli saç kesme makineleri eksiksiz bir koruma seti ile. İstenilen uzunluğa bağlı olarak, bir butch saç kesimi kesmek için # 3, # 4 veya # 5 koruyucu eklemelisiniz.

Karar verdikten sonra doğru koruma boyutu, saç kesme makinesini başın her yerine gezdirin ve saçı vızıldayın. Tek tip bir stil elde etmek için başın tamamını kapladığınızdan emin olun. Başınızın arkasını kontrol etmek için üç yönlü bir ayna kullanın veya bir aile üyenizden veya arkadaşınızdan yardım isteyin.

Evde Butch Saç Kesimi Nasıl Yapılır

İndüksiyon, çapak veya fırça saç kesimi için aynı adım adım işlem gerekir, böylece bir dahaki sefere görünümünüzü her zaman değiştirebilirsiniz.

Bununla birlikte, yanlarda soluk bir cilt ile bir vızıltı veya kasap kesimi yapmak istiyorsanız, mükemmel bir görünüm elde etmenize yardımcı olacak bir berbere gitmek isteyebilirsiniz.

Butch Saç Kesimi Nasıl Verilir

Butch Cut Nasıl Taranır

Kasık kesimi elde etmesi kolay ve şekillendirmesi basittir. Aslında saçınızda şekillendirici ürün olmasa bile iyi görünüyor. Kısa saç stilinizi süslemek istiyorsanız, butch wax kullanarak saç kesiminizi şekillendirebilirsiniz. Bu güçlü ağda ürününü uygulamak, kısa saçlarınızı canlandırmanıza ve parlak bir görünüm elde etmenize olanak tanır. Daha uzun stillerden birini seçerseniz, daha dokulu bir görünüm elde etmek için butch wax kullanın.

Butch Cut Nasıl Taranır

Butch Wax Nedir?

Butch wax bir klasiktir erkekler için saç şekillendirme ürünü çok güçlü bir tutuşla. Bu pomad benzeri ürün onlarca yıldır piyasada, ilk olarak 50’lerin sonlarında ve 60’ların başında popüler hale geldi. O zamanlar vızıltı kesiği çok popülerdi ama berberler ön tarafta bir tutam saç bırakırdı. balmumu bu tüyleri fazladan bir doz panache için ayakta tutmak için kullanıldı. Balmumu ayrıca çok yanıcıydı, bu da onu daha çekici kılıyordu.

Günümüzde, kısa saçlarınızı şekillendirmek için butch wax kullanabilirsiniz. Kısa ya da çok kısa bir kesiminiz olsun, ağda uygulaması kolaydır ve güçlü bir tutuş sağlayarak saçınızın gün boyu mükemmel görünmesini sağlar.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *