Categories
Uncategorized

Erkek Saç Dökülmesine Karşı Etkili 5 Tedavi

gülen adam fotoğrafı 1408196

Bazı erkekler kelliğin güzel olduğunu söyler. Bazıları saç eksikliğini şapka ve tarakla telafi etmeye çalışır. Bununla birlikte, PRP saç tedavisi ve finasterid gibi yöntemler varken bir erkeğin saç dökülmesinden kaynaklanan utançtan muzdarip olması gerekmez.

İşte erkeklerin saç dökülmesi için arayabilecekleri 5 etkili tedavi.

Rogaine – Topikal Uygulama

Rogaine® markası 30 yıldan daha uzun bir süre önce ortaya çıktı ve saç dökülmesi için etkili bir çözüm olmaya devam ediyor. Şirket, ürünlerinin saç köklerini canlandırdığını ve saç yoğunluğunu artırdığını iddia ediyor. Johnson & Johnson, Inc. tarafından sağlanan istatistikler, klinik çalışmalarda gösterildiği gibi, Rogaine’in üç ay gibi kısa bir sürede yüzde 25 daha fazla saçı onarabileceğini belirtmektedir.

Rogaine ailesindeki ürünler, minoksidil olarak bilinen güçlü bir antihipertansif vazodilatör içerir. Bu bileşen saç büyümesini uyarır ve saç dökülmesini yavaşlatabilir. Bununla birlikte, azalan saç çizgilerini düzeltmede etkili değildir. Tipik olarak, 40 yaşın altında olanlar ve saçlarını yeni dökmeye başlayanlar, bu erkek saç dökülmesi tedavisinden en çok yararlananlardır.

Kalıcı bir çözüm değil. Rogaine almayı bırakırsanız, tedavi sırasında büyüttüğünüz saçları büyük olasılıkla kaybedeceksiniz.

Finasteride – Ağızdan İlaç

Finasteride, erkeklerin prostat büyümesi için daha yüksek dozlarda verildiğinde aldığı oral bir ilaçtır. Bununla birlikte, bir doktor onu bir miligram dozajda reçete ettiğinde, saç dökülmesini durdurabilir ve muhtemelen yeni büyümeyi teşvik edebilir. Vücudunuzun testosteronu dihidrotestosterona dönüştürmesini engelleyerek çalışır. Bunu yaparak, testosteron saç köklerini kapatamaz.

ABD Gıda ve İlaç Dairesi tarafından yürütülen bir araştırma, iki yıl boyunca finasterid alan erkeklerin yüzde 83’ünün saç dökülmelerinde olumlu bir değişiklik gördüğünü gösterdi. Ya saç dökülmesi durdu ya da yeni saç büyümesi başladı. Bazıları her ikisini de yaşadı.

Saç Ekimi – Kalıcı Sonuçlarla Cerrahi İşlem

Saç ekimi, daha invaziv saç dökülmesi tedavi yöntemlerinden biridir ve aynı zamanda en pahalıdır. Bununla birlikte, genellikle yüzde 95 ila 98 arasında yüksek bir başarı oranına sahiptir.

İlk olarak saç ekimi sırasında cerrah veya dermatolog bölgeyi uyuşturmak için lokal anestezi kullanır. Ardından, bir neşter kullanarak saçı başınızın yanından veya arkasından öne doğru hareket ettirir. Saçı uygulamak için cerrahınız foliküllere girmek için bir iğne veya bıçak kullanır. İşlem ortalama olarak yaklaşık dört saat sürer. Bazı insanlar tam sonuç elde etmek için üç ila dört seansa ihtiyaç duyar.

İlk iki ila üç hafta içinde ekilen saçların bir kısmının döküldüğünü fark edebilirsiniz. İnsanların çoğu saç ekiminden sekiz ila 12 ay sonra geri geldiğini fark eder.

PRP Hair Therapy – Doğal Saç Dökülmesine Karşı Çözüm

PRP saç terapisi, kanınızdan gelen trombositten zengin plazma (PRP) kullanır. Bir uzman, kanınızdaki plazmayı izole eder, çünkü bu kısım protein bakımından zengindir ve iyileşme ve büyümeyi desteklediği bilinmektedir. Bir uygulayıcı PRP’yi saç derinize enjekte ettiğinde, yeni büyümeyi teşvik eder ve iyileşmeyi destekler. Saç restorasyonu için kullanıldığında, daha fazlasının oluşmasını önlerken yeni saç büyümesini teşvik eder. Saç telleri daha güçlü ve kalın hale gelebilir, bu da saçınızın daha dolgun görünmesini sağlar.

Genel olarak, bu tedavinin size en az 900 dolara mal olmasını bekleyebilirsiniz ve çoğu insan birden fazla saç dökülmesi tedavisine ihtiyaç duyar. Gibi yerler Newport Saç Kliniği uygun fiyatlı PRP saç tedavisi çözümleri sunar.

LLT Terapisi (Düşük Seviyeli Işık) – İnvazif Olmayan Prosedür

LLT terapisi olarak da adlandırılan düşük seviyeli ışık terapisi, iyileşmeyi desteklemek ve işlevi eski haline getirmek için düşük seviyelerde lazer yayar. Bir uygulayıcı saç dökülmesi için kullandığında, saç köklerini yeni saç çıkarması için uyarır. Uzmanlar, bunun dört yoldan biriyle gerçekleştiğini düşünüyor. Bir hipotez, saç büyümesinde rol oynayan epidermal kök hücreleri uyarabileceğidir.

Düşük seviyede ışık yayan bir asa veya kask satın alabilirsiniz, ancak bunlar bir LLT saç dökülmesi tedavisi için bir uzmana gitmek kadar etkili değildir. Tipik olarak, bir farkı görmek için birden fazla tedaviye ihtiyacınız vardır.

Saç dökülmesi erkeği kendine güvenebilir. Günümüzde çeşitli yöntemler mevcuttur, bu nedenle sorun o kadar belirgin değildir. Bununla birlikte, etkinliği ve maliyeti açısından hangisinin sizin için en iyisi olduğunu belirlemek için denemeler yapmanız gerekebilir.

Senden duymak istiyoruz

Saç dökülmesi tedavisini düşündünüz mü? Hangisini denedin? Senin için çalıştı mı? Aşağıya yorum yapın ve sizin için neyin işe yaradığını bize bildirin.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *