Categories
Uncategorized

En İyi Saçınız İçin Uzman Kış Saç Bakımı İpuçları

Kapımızın önündeki kış ve başımızı çevreleyen nem nedeniyle, saçlarımızın nemli, parlak ve statik olmamasını sağlamak için uygun adımları attığımızdan emin olmak önemlidir. Bu nedenle, ister kışlık saç ürünleri için alışveriş yapıyor olun, ister sadece bu korkunç kuru, statik saç tellerini yenmek için biraz tavsiyeye ihtiyacınız olsun, uzman kış saç bakımı ipuçlarını okumaya devam edin.

Kışlık Saç Bakım İpuçları

Statik Saç Nasıl Yenilir

Statik dolu saçlarla dışarı çıkmak çukurlar olabilir. Emin olun ve paltolarınız, eşarplarınız, vb. İçin ipek, kaşmir ve yün kumaşları tercih edin. Sentetik elyaflar ve kumaşlar, bir ton saç statikleşmesine neden olur. İşte kışın tüyleri statik hale getirmenin başka yolları:

  • Plastik tarakları atlayın ve bunun yerine metal bir tarak kullanın. Plastik statik elektriği çekebilir.
  • Yatmadan önce yastığınıza kurutucu bir çarşaf sürün. Bazı insanlar saçlarına kurutucu bir çarşaf bile sürerler ama önce bir yastıkla başlarlar.
  • Saçınızı bir iyonik fön makinesi. Kuru standları yenmek için negatif yüklü iyonlar yaydığı söyleniyor. Saç ne kadar kuru olursa statik elektrikle dolma olasılığı o kadar yüksektir.
  • Uçlarınıza hafif bir nemlendirici veya saç serumu sürün.

Saçlar Soğuk Havaya Karşı Nasıl Korunur?

Özellikle renkli veya kimyasal işlem görmüş bir işleminiz varsa, aşırı soğuk saça aşırı ısı ve UV’ye maruz kalma kadar zarar verebilir. Bu nedenle, bir koruma serumu kullanmayı düşünün! Saçınızı sert rüzgarlardan korumak söz konusu olduğunda, koruyucu bir yağ yerine bir serum almak isteyeceksiniz. Ağır yağlar saçın yağlı ve düz görünmesine neden olabilir. Aşırı soğukta ıslak saçla dışarıda olmaktan da kaçınmak isteyeceksiniz. Donmuş saç aslında kopabilir!

İyi bir serum sıcağa, aşırı soğuğa, UV ışınlarına ve neme karşı koruma sağlayacaktır. Iles Formül Serumu saçı ağırlaştırmadan dördünden de saçı korur. Fönlemeden önce kesilmiş ıslak saça bezelye büyüklüğünde bir miktar uygulayın. Saçınız hissedecek ve daha kalın görünecek! Kabarmayı yumuşatmak için kuru saça az miktarda da uygulayabilirsiniz.

Soğuk Sezon için En İyi Saç İpuçları.

Iles Formula kullanılarak hazırlanmış saç İmza koleksiyonu. Uzantı eklenmedi ve rötuş yok.

Soğuk Havalarda Doğru Şampuan Nasıl Seçilir

Sonbahar ve kış (ve gerçekten her mevsim) için doğru şampuanı seçerken, sülfatsız, silikon ve paraben içermeyen bir formül seçmek her zaman en iyisidir. PH şampuanı 5,50 – 6,50 sadece sağlıklı saçlar için değil aynı zamanda sağlıklı bir saç derisi için de mükemmeldir. Hacim veren şampuanlar saçı hafifçe temizleme eğilimindedir, bu da saçları soğuk havadan korumak için gerekli olan nemlendirici bileşiklerden uzak durdukları anlamına gelir. Bu nedenle, saçınızı nemlendirmek, elektriklenmeyi kontrol etmek veya hasarı onarmak için özel olarak tasarlanmış bir şampuan seçmeniz şiddetle tavsiye edilir.

Doğru şampuanı seçmek için pH rehberiniz olsun, ancak formülasyonun hindistancevizi yağı, Vitamin B5 ve pantotenik asit gibi ham maddeler içerip içermediğine de dikkat edin. Bu bileşenler saç şaftınıza girecek ve soğuk hava veya kuvvetli rüzgarların neden olduğu hasarı onarmak, saçınız için koruyucu bir kaplama sağlamak ve saçınızın güzel ve şık görünmesini sağlamak için tasarlanmıştır.

Harika Bir Derin Bakım Maskesine Yatırım Yapın

Sağlıklı görünen saç sulu saç, bu yüzden her şeyin normalden biraz daha kuru olduğu aylarda kesinlikle bir saç maskesi kullanmak isteyeceksiniz. Haftalık veya aylık bir saç maskesi, saç tellerini derinlemesine şekillendirmeye yardımcı olur ve saçınızı arzuladığı nemle yeniler. Argan yağı veya hindistancevizi yağı gibi ultra nemlendirici bileşenlerle formüle edilmiş, her ikisi de E vitamini içeren ve saçınızın parlak ve güzel görünmesine yardımcı olabilecek maskeleri arayın!

Kış aylarında kuru, pul pul saç derisinden dolayı kepek sorunu yaşıyorsanız, hindistancevizi yağı veya hint yağı gibi daha ağır bir yağ tedavisini doğrudan saç derisine uygulayın. Saç derisini derinlemesine nemlendirmek için yağın 20-30 dakika emmesini bekleyin, ardından her zamanki gibi saçınızı yıkayın.

Bu Sezon Bir Nemlendirici Kullanın

Kışın kuru saçla savaşmanın şaşırtıcı bir yolunu bilmek ister misiniz? Kullanın nemlendirici. İç mekanda ısıtma, evinizdeki havanın çok kuru olmasına ve saçınızdaki nemi çekmesine neden olur. Nemlendiriciler kilitlerinizin parlak görünmesini sağlamak için havayı yeniden sulandırmaya yardımcı olun. Soğuk aylarda, iç mekanda ısıtma, çok fazla nemi dışarı atma ve saçı kurutmaya eğilimlidir, bazen kuru, pul pul bir saç derisi bırakır. Ekstra nemlendirme için gece saç maskesi tercih edin ve nemlendirici takılı olarak uyuyun.

Tüm fırçalar eşit yaratılmamıştır. Ve saçlarınızda incelme yaşıyorsanız, kesinlikle kullanmanız gereken belirli fırçalar (ve kaçınarak!) saçınızın dolu, parlak ve sağlıklı görünmesini sağlamak için. Mükemmel saç fırçanızda neye bakmanız gerektiğini ve en iyi saç fırçalarını öğrenmek için okumaya devam edin. Seyrekleşen saç.

Bu makaleyi beğendin mi? Kaydolun (ücretsiz!) Ve size her hafta bunun gibi harika makaleler göndereceğiz. Buradan ücretsiz abone olun.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *