Categories
Uncategorized

En İyi Fırçalı Kurutucu Nasıl Seçilir

Özellikle saçlar çok düz, çok düz, çok kıvırcık veya çok sade görünebilir. Bununla birlikte, tüm saçlar harika bir saç kurutma makinesi fırçası ile kurtarılabilir!

Bu, piyasada dünya çapında patlayan yeni bir ürün. Aniden saçınızı aynı anda kurutabilir ve fırçalayabilirsiniz. Bu sadece size zaman kazandırmakla kalmaz, aynı zamanda saçınızı daha iyi hale getirir.

Bu şu anda bir trend ve bu yüzden gördüğünüz ilk seçenek yerine güvenilir bir markaya güvenmek isteyeceksiniz. Kurutucu fırçanızı alma zamanı geldiğinde, bu kılavuza göz atın. Avustralya’daki en iyi saç kurutma makinesi fırçası. Aksi takdirde, aşağıdaki 5 faktör, satın almanız gereken fırçayı seçmenize yardımcı olacaktır.

1. Watt ve sıcaklık

Satın almak istediğiniz fırçanın watt değerinin ne kadar yüksek olduğu göz önünde bulundurulduğunda önemlidir. Watt değeri çok düşükse, saçınız yavaş kurur ve bu nedenle daha yüksek bir watt seçmek daha verimli olacaktır.

Bununla birlikte, düşük vatlı kurutucular genellikle daha ucuzdur, bu da bütçeniz varsa ve saçınızı şekillendirmek için biraz daha fazla zaman ayırmaya istekliyseniz daha çekici olabilir.

1500 gibi ortalama watt değerine sahip bir kurutucu fırçası seçmek iyi bir seçenek olabilir. Aynı ilkeler sıcaklık için de geçerlidir. Düşük sıcaklık ayarlarına sahip bir kurutucu fırçası seçin, o zaman saçınızı daha uzun süre kullanmanız gerekir, ancak çok yüksek bir şey seçerseniz saçınıza zarar verebilir. Yine, orta seçeneği tercih etmek mantıklıdır.

2. Stiller

Saç kurutma makinesi fırçaları birkaç farklı stilde gelir.

Kuruyan, hacim oluşturan ve elektriklenmeyi azaltan ve parlaklığı artıran yuvarlak başlı fırçalar elde edebilirsiniz. Ancak pürüzsüz, kayan bir fırça istiyorsanız, kürek şeklini tercih etmek daha iyi bir seçimdir.

Boyut, uzunluk ve şeklin ayrıntıları markadan markaya değişir, bu nedenle her zaman talimatları okuyun, ancak bunlar takip edebileceğiniz bazı genel kurallar ve ipuçlarıdır.

3. Dış özellikler

Saç kurutma makinesi fırçası satın alırken şunları aramak isteyeceksiniz:

  • Renk
  • Doku
  • Bitiş
  • Boyut
  • Form

Bunların hepsi tamamen kişisel tercihlere bağlıdır. Bununla birlikte, dikkate alınması gereken diğer önemli faktörler şunlardır:

  • Kıl uzunluğu
  • Doku
  • Ürün telleri

Teller genellikle göz ardı edilir, ancak özellikle uzunluk açısından kontrol edilmelidir. Tuvalet masanız fişten uzaksa, saç kurutma makinenizin ulaşmasını isteyeceksiniz. Kıllara gelince, onları yumuşak, sıkı, uzun veya kısa isteyip istemediğiniz size kalmış. Her şey saç tipinize bağlıdır, bu yüzden dikkatli seçin! Örneğin, yumuşak kıllar kıvırcık saçlarda kabarmaya neden olabilirken, sert kıllar saçınızı güzelce düzleştirir.

4. Benzersiz özellikler

Klasik modeller genellikle en güvenilir olanlardır. Ancak, ekstra özelliklere sahip bir fırça satın almak gerçekten buna değer olabilir:

Döner fırçalar

Döner hava üfleyiciler

Ayarlanabilir ısı ve hız ayarları

Bunların hepsi dikkat edilmesi gereken özelliklerdir – bu, ortalama fırçayı kesinlikle arzu edilenden ayıran şeydir. Bu nedenle, fazladan mesafe kat etmek istiyorsanız, ekstra ayarlara sahip bir fırça seçmek iyi bir seçenektir. Daha yüksek bir fiyata gelebilir.

5. Kalite ve fiyat

Genel olarak, kalite ödediğiniz fiyatla eşleşir ve fırçalı kurutucular da istisna değildir.

Fırçalı kurutucular, çok ucuzdan çok pahalı olan yüzlerce ürüne kadar bir dizi veya fiyatta satılmaktadır. Amatör bir stilistseniz, en ucuzundan başlamanın en iyisi olduğunu düşünebilirsiniz. Bununla birlikte, daha pahalı bir kurutucuya gitmek saçınızı çok daha iyi şekillendirmenize yardımcı olacaktır, çünkü fırçanın işin yarısını sizin için yapması gerekir. Bir kez daha, profesyonel bir stilist değilseniz, orta fiyata ortalama kalitede bir kurutucuya gitmek sizin lehinize olabilir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *