Categories
Uncategorized

En İyi Curling Demir: Evde Salon Kalitesinde Bukleler Nasıl Elde Edilir

Pek çok kadın, neredeyse her zaman bir saç maşası yardımıyla yapılan şekillendirme işlemi sırasında saçlarına biraz kıvrılma veya hacim katmak ister. (Bazı saç düzleştiriciler de işi yapabilir, ancak bu farklı bir makale.) Temel klipsli geleneksel fıçı kıvırma ütüleri saçı kıvırmada mükemmel bir şekilde etkili olabilir, ancak bu günlerde her saç tipi ve istenen sonuç için farklı seçenekler vardır. Şekillendirme sürecini her zamankinden daha kolay ve daha etkili hale getirmek için birçok saç maşası şimdi benzersiz şekiller ve hatta hareketli parçalarla tasarlandı.

Curling Iron’da Ne Aramalıyım?

Yeni bir saç maşası ararken, istenen sonucu hesaba katmak isteyeceksiniz. Geleneksel sarmal bukleler oluşturmak için bir saç maşası mı arıyorsunuz, yoksa belki de hızlı bir şekilde bazı plaj dalgaları yaratabilecek bir ürün arıyorsunuz. Belki çoklu görev yapabilen ve çeşitli farklı görünümler yaratabilen bir şey bile istiyorsunuz. Bu muhtemelen dikkate alınması gereken en önemli şeydir.

Isı Hakkında Bilmem Gerekenler

İyi soru. Curling ütüler oldukça ısınır, ancak aralarında bir miktar aralık vardır. Farklı saç türleri, farklı ısı ayarlarına tepki verir, bu nedenle her duruma uyan tek bir beden değildir. Daha uzun ve daha kalın saçlar genellikle örneğin ince ve ince saçlardan daha yüksek ısıya ihtiyaç duyar. Bununla birlikte, bir saç maşası ne kadar sıcaksa saça potansiyel olarak verebileceği zarar o kadar fazla olur.

Eğer ısınmayı planlıyorsanız, saça verilen hasar miktarını azaltmak için yapılmış bir saç maşasına yatırım yapmaya değer olabilir. Saça uyguladığınız herhangi bir ısı, kıvrılma veya hasar görmüş uçlar oluşturma ve hatta renginizi daha hızlı solma potansiyeline sahiptir. Ancak günümüzde teknoloji, saç zaten tehlikeye atılmış veya kurumuş olsa bile hasar görmeden saçı kıvırmayı mümkün kılıyor.

Çok Fazla Şekillendirme Sürem Yok, Bunların Kullanımı Kolay mı?

Bu sorunun basit cevabı evet. Daha gelişmiş saç maşası modellerinden bazılarının öğrenme eğrisine alışması biraz zaman alabilir, ancak bir kez ustalaştıklarında kesinlikle zaman kazandıracaklar. Bir saç maşası, kalıcı bir kıvrılma oluşturmak için hızlı bir şekilde çalıştığında, şekillendirme rutininizden zaman kazandırabilir ve ayrıca yalnızca gerektiği kadar uygulayarak saçı korumaya yardımcı olabilir.

Evde salon kalitesinde bukleler elde etmek için en iyi bukle maşalarının en iyi beş seçimini okuyun.

Klasikleri ve yeni tasarımları içerirler ve her birinin, hepsini dikkate almaya değer kılan farklı farklılıkları vardır.

Conair Anında Isı Curling Demir

Conair Instant Heat Curling Iron bir süredir ortalıkta dolaşıyor ve klasiğin değişmeden kalması, kaliteli bir ürün olduğuna dair iyi bir ipucu olmalı. Bu saç maşası, basit bir namlu tasarımına ve geleneksel bir klipse sahiptir. Varil, çoğu insanın orta, günlük kıvrılma stilleri oluşturmaya çalışırken tercih ettiği boyut olan bir inç boyutunda standart olarak gelir.

Saç maşası, görmesi ve değiştirmesi kolay 25 ısı ayarına sahiptir, bu da onu her saç tipi için iyi bir seçenek haline getirir. Bu saç maşası sadece 29 $ civarında, ancak yine de uzaklaşıp tezgahınızda ısıtılmış halde bıraktığınızda otomatik kapanma gibi güvenlik özelliklerine sahiptir. Bu saç maşası 30 saniyelik bir ısınma özelliğine sahiptir, böylece şekillendirirken önceden planlamayı düşünmenize bile gerek kalmaz. Ayrıca, şekillendirme sırasında ısıyı eşit bir şekilde dağıtmaya yardımcı olan namlu içinde bir tasarıma sahiptir.

Bu kıvrılma, basit bukleler için hayranların favorisidir, ancak en iyi seçenek değildir.

Artıları:

 • Parmaklarınızı yakmamanız için uzun havalı ipucu
 • Kaymaz tutuş
 • Hızlı ısınır
 • Güvenilir model

Eksileri:

 • Namlu klipsi saçı kıvırabilir
 • Kıvrılma boyutunu veya stilini değiştirmek için harika değil

Beachweaver Co. Beachweaver S1

Beachweaver Co.’nun S1 saç maşası, saçta üç farklı bukleler ve hacim, tanımlanmış bukleler, gevşek dalgalar ve glam dalgaları oluşturmak için harikadır.

Bu saç maşası, namlu kelepçesi çok küçük olduğu için geleneksel bir inçlik çubuktan farklıdır. Bu, kullanıcının her şeyi sıkıştırmak yerine, ütü üzerinde ısınırken saçın sadece ucunu kavramasına olanak tanır. Bu, herhangi bir kıvrılmanın meydana gelme olasılığını önemli ölçüde azaltır ve aynı zamanda, saçın namlu üzerinde yattığı yönü değiştirmek için daha fazla özgürlük sağlar.

Belki daha da benzersiz olan, saç maşasının aslında bir düğmeye dokunarak dönmesi, bu da saçı sarma çabasını ve tahmin çalışmasını tamamen ortadan kaldırmasıdır. Düğme seçenekleri sola veya sağa ve ayrıca hızlı ve yavaş. Bir ana düğme, kelepçeyi ana konuma döndürür, böylece o parçayı denemek ve anlamak zorunda kalmazsınız.

Bu saç maşası, kullanım başlangıcında tercih ettiğiniz ısıyı seçmenize izin veren dijital bir ısı ekranına sahiptir.

Saç maşası üzerindeki seramik namlu, ısının eşit olarak dağıtılmasını sağlamak için harikadır. Bu sadece saçınızı tercih edilen görünümde şekillendirmenize yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda saç için de daha güvenlidir. Eşit olmayan bir şekilde dağıtılan ısı yanma anlamına gelebilir, ki bunu her ne pahasına olursa olsun kaçınmak istiyoruz. Maliyetten bahsetmişken, bu saç maşası 129 dolardan daha yüksek bir fiyata geliyor.

Artıları:

 • Stilin sonucuna göre seçenekler sunar
 • Eşsiz bir eğirme variline sahiptir
 • Bükülmeleri önlemek için küçük klips
 • 410 dereceye kadar ısınır

Eksileri:

Sultra Bombshell Külah Çubuk Curling Demir

Sultra Bombshell Cone Rod Curling Iron, ortalama bir saç maşasından biraz farklı görünüyor, ancak bunun sizi korkutmasına izin vermeyin. Birincisi, her şey siyah, ısıtılmış çubuk bile. Ve ısıtılmış çubuktan bahsetmişken, bu tamamen engebeli görünüyor, turşu falan gibi. Bu yumrular, saçın orta kıvrılmadan kayma olasılığını tamamen ortadan kaldıracak doku sağlamak için oradadır. Saç dökülmesi, insanların saç maşası kullanırken yanmalarının ana nedenlerinden biridir, bu nedenle bu durumda bir güvenlik mekanizması olarak da işlev görür. Kıvrılmanın ortasında kayarken asla uzanmanız ve saçı tutmanız gerekmeyecek, bu da şekillendirme süresinden tasarruf etmenin yanı sıra bu parmakları da koruyabilir.

Bu saç maşası, aynı zamanda taban elinin tutuşuna yardımcı olan konik bir tutamaktır. Her türlü kaymayı önlemek için işleri gerçekten bir sonraki seviyeye taşıdılar. Bu saç maşasının hiç klipsi yok, bu da onu listedeki ilk iki kıvrık ütüden farklı kılıyor. Bunun yerine saçı tutacağın etrafına sararsın. Sonuç, herhangi bir bükülme olmaksızın gevşek, muhteşem, kumsal görünümlü dalgalardır. Klipsin serbest kalması, ister inanın ister inanmayın, aslında tüm kıvrılma sürecinin daha hızlı ilerlemesini sağlayabilir.

Seramik demir, saçı ısıtmak için Uzak Kızılötesi Işınları kullanır, bu da her saç tipinde kullanımı güvenli hale getirir. Boyalı, aşırı işlem görmüş ve hasar görmüş saçlar bile bu saç maşasını saça daha fazla zarar vermeden kullanabilir. Bu, saç maşası için benzersizdir, çünkü doğrudan ve çok sıcak ısı, halihazırda tehlikeye atılmış saçlar için büyük bir suçlu olabilir. Bu saç maşası 130 dolar, ancak hayranlar bunlardan yeterince alamıyor.

Artıları:

 • Saça zarar vermez
 • Çeşitli şekillerde kaymaz

Eksileri:

 • Pahalı
 • Bazen bir tane kapmak için bir bekleme listesine girmen gerekir

Sıcak Araçlar Curl Bar

Hot Tools Curls Bar, 24 ayar altın bir fıçıya sahiptir ve geleneksel bir saç maşasından daha çok “L” şeklindedir. Ergonomik tasarım, kıvırma işlemini sizin için kolaylaştırır ve bunları sarmak ve saç boyunca tutmakla birlikte gelen bilek, dirsek ve omuz gerginliğini tamamen ortadan kaldırabilir. Garip bir açıda olduğunuzda saçı bir saç maşasına sarmak yeterince zordur, ancak saç ısınırken orada tutmak acı verebilir. Bu saç maşası tasarımı, bu tür bir rahatsızlığı tamamen ortadan kaldırdı.

Bu saç maşası ile ilgili benzersiz olan başka bir şey de, saçı ne zaman bırakacağınızı size bildirmek için aslında yerleşik bir kıvrılma zamanlayıcısı sunmasıdır. Saç maşası, bir sonraki parçaya geçme zamanı geldiğinde titreşecek ve bu da dahil olan tüm düşünceyi tamamen ortadan kaldıracaktır. Bazen insanlar saç maşasını çok uzun süre bırakmayarak saçlarını korumaya çalışırlar, ancak gerçek bir kıvrılma sağlamak için yeterli ısı olmaz. Öte yandan, ısıyı çok uzun süre açık bırakmak saçı tamamen yakabilir ve bazı durumlarda saçı doğrudan çubuktan yakabilir.

Bu zamanlayıcı işlevine sahip olmak bu durumda neredeyse çok önemlidir çünkü bu saç maşası 450 derece F’ye kadar ısınır. Titreşimli zamanlayıcıya ek olarak, serbest elinize takabileceğiniz ısıya dayanıklı bir eldiven ile birlikte gelir, böylece yapmazsınız. kıvırma kullanırken elini yak. Bu ürün ayrıca iki saat sonra otomatik kapanmaya neden olan bir güvenlik işlevine sahiptir. Muhtemelen 450 derecelik bir saç maşasını gözetimsiz uzun süre oturmak istemezsiniz.

Bu saç maşası yaklaşık 89 dolara bulunabilir.

Artıları:

 • Benzersiz ergo dinamik tasarım
 • Yüksek ısıya kadar ısınır
 • Dayanıklı ürün

Eksileri:

 • Bir süreliğine kullanmak garip gelebilir veya tasarıma alışmak biraz zaman alabilir.

Drybar 3 Günlük Bükücü Saç Maşası

Salon fön endüstrisinde devrim yaratmada nasıl bir rol oynadıklarından dolayı Drybar adını biliyor olabilirsiniz. Salonlar saç kesme ve renklendirme unsuru olmadan üfleme ve kıvırma seansları gibi temel hizmetler sunar. Salonlar sadece tasarım amaçlıdır, bu da hızlı bir düzeltmeye ihtiyacınız olduğunda içeri girip çıkmanın kolay ve eğlenceli olduğu anlamına gelir. Isı ile şekillendirme konusunda uzmanlaştıkları için, kendi ısı şekillendirme araçlarına ve ürünlerine de sahip olmaları mantıklıdır. Bu araçlardan biri, piyasadaki diğer bukle maşalarından daha uzun süre kalıcı bukleler sunmayı vaat eden 3 Günlük Bender saç maşasıdır.

Bu kıvrılma, kolay kıvrılma için dönen bir namluya, ayrıca kızılötesi ısı ve iyon teknolojisine sahiptir. Negatif iyonik iletimi oluşturmak için 32 farklı mineral kullanan NanoIonic ™ teknolojisini kullanırlar. Bunun saçı sağlıklı tutması ve şekillendirme süreci boyunca parlaklık yaratması gerekiyor.

3 Günlük Bükücü, geleneksel bukleler veya daha yumuşak dalgalar oluşturmak için kullanılabilir. Geleneksel bukleler, saç maşasının gövdesi dikey olarak tutularak ve ardından saçın şaftın ortasına kadar sarılmasıyla oluşturulabilir. Oradan saç, namluya doğru bükülecek ve sonra kıvrılma bittiğinde serbest kalacaktır. Kıvrılmak yerine bir dalga oluşturmak için ana şekillendirme farkı, saç maşasını dikey olarak tutmanız ve saçı yüzden uzağa sarmanızdır.

Bunlar, profesyonel kuaförlerin Drybar salonlarında kullandıkları saç maşalarının aynısıdır, bu yüzden iyi bir ürün olduklarını bilirsiniz. Bu kötü çocukları ev koleksiyonunuza eklemek 135 dolara mal oluyor.

Artıları:

 • Kolay kıvrılma için dönen bir namluya sahiptir
 • Sevimli sarı renk
 • Birden fazla saç modeli için kullanılabilir

Eksileri:

 • Pahalı
 • İnce saçları kıvırabilen veya kullanıcının uygun olmayan tekniğe sahip olduğu durumlarda kelepçe kullanır

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *