Categories
Uncategorized

En İyi 5 Perma Saç Modeli | Farklı Perma Türleri

En İyi 5 Perma Saç Modeli

Perma Türleri: İlk 5 Farklı Perma Türü

Çoğu insan perma hakkında düşündüğünde, bugünün güzellik standartlarına göre değerlendirilirse son derece şık ve eski görünecek olan 80’lerden klasik, belirgin bir şekilde kıvrımlı saç stilini düşünüyorlar. Bu özel saç stilini giyme fikri sizi utandıracak olsa da, aslında modern, süper gurur verici ve en önemlisi: bir kaniş yelesine insan saçından daha fazla benzemeyen çeşitli perma saç stilleri olduğunu unutmayın! Perma, hangi ürünü veya şekillendirme cihazını kullanırsanız kullanın, inatla cansız kalan saça biraz doku ve hacim eklemenin harika bir yoludur.

1Düşünülmesi gereken şeyler

Bununla birlikte, permalar sadece saçlarını birçok kimyasal işlemden geçirmemiş kızlar için çok uygundur. Perma işlemi sırasında kullanılan kimyasallar çok güçlüdür ve eğer saçınız güçlü değilse, kelimenin tam anlamıyla saçınızı kökünden koparabilir. Tarihli bir perma takmaktan daha kötü birkaç şey olsa da, tüm saçlarınızı yakmanın muhtemelen kesimi yaptığını düşünüyoruz! Bunu akılda tutarak, perma randevusu almadan veya evde kendinize perma vermeye çalışmadan önce saçınızın geçmişi ve kalitesi hakkında bir saç uzmanına danışmanızı şiddetle tavsiye ederiz. Stilistiniz yüz yapınıza, saç tipinize ve geçmişinize hangi perma saç stilinin uygun olduğunu size bildirecek ve zaman içinde permanızdan ne bekleyeceğiniz konusunda size rehberlik edecektir. Takip etmeyi seçtiğiniz perma saç stiline bakılmaksızın, perma işleminizden sonra saçınızı yeterince nemlendirmenizi sağlamak için kesinlikle biraz çaba sarf etmeniz gerekeceğini bilin. Bu arada, bu muhteşem, modern perma saç stillerine bir göz atın!

2Vücut Dalgası Perma Çeşitleri

perma saç modelleri

Kate Hudson

Kate Hudson, vücut dalgası perma yaptırmak isteyen kızlar için klasik bir ilham kaynağıdır çünkü saçları her zaman harika ve zahmetsizce çekici görünür! Vücut dalgası perdesi saça hacim, kaldırma ve ince dalgalı bir doku kazandırır. Çok ihtiyaç duyulan hacmi eklemek isteyen ince, gevşek saçlara sahip kadınlar için veya saç maşası gibi standart DIY saç şekillendirme cihazlarını kullanarak tutunabilen bir dalga elde edemeyen ince düz saçlı kadınlar için harikadır. Bu tür dalgalı perma, diğer birçok perma stilinin kullandığından daha büyük çubuklar kullanarak zahmetsizce göz alıcı ve şık bir görünüm yaratır. Çubuğun daha büyük çapı, gevşek ve doğal görünümlü bir dalga oluşturur. Vücut dalgası perma, zarif bir şekilde göz alıcı bir görünüm isteyen kadınlar için mükemmel bir çözüm olsa da, daha gevşek dalgaların peşinden gitmenin daha az olumlu yanı, vücut dalgası perdesinin diğer birçok perma saç modeli kadar uzun sürmeyeceğidir. Saçınızın vücut dalgası perma tedavisi uygulanamayacak kadar hasar görmüş olabileceğini fark ederseniz, bu perma stilinin güzel sonuçlarını çoğaltmanın birçok yolu vardır. Bir vücut dalgası perma ile aynı sonuçları elde etmek için büyük sıcak rulolar veya geniş namlulu bir saç maşası kullanabilir ve stilinizin dayanıklılığını en üst düzeye çıkarmak için saçınıza saç spreyi sıkabilirsiniz. Vücut dalgası perma sayesinde mükemmel bir şekilde kıvrılmış saçlarla her gün uyanmak daha kolay olsa da, her gün biraz daha fazla çaba gösterirseniz kesinlikle aynı görünüme kavuşabilirsiniz!

3Spiral Perma Çeşitleri

perma saç

Annalynne Mccord

AnnaLynne McCord, tatlı sıkı bukleleriyle ünlüdür ve birçok kıza muhteşem kıvırcık saçlarını taklit etmek için spiral perma yaptırmayı düşünmeleri için ilham verdi! Spiral perma, saçlarında daha sıkı bir kıvrılma isteyen kızlar için harikadır. Bu kıvırcık perma saç modeli tipik olarak, ayırt edici bir spiral görünüm oluşturmak için tasarlanmış özel perma çubukları kullanılarak elde edilir. Spiral perma, diğer birçok perma saç stilinden daha eşit büyüklükte bukleler oluşturduğundan, spiral perma çubukları, saçın uzunluğu boyunca tutarlı bir kıvrılma oluşturmak için saçın yerleştirildiği eşit aralıklı boşluklara sahip olma eğilimindedir. Tüm perma saç stilleri gibi, spiral perma da zamanla gevşer, ancak bukleler çok sıkı olduğu için, spiraller gevşemeye başladığında bile saçlarınız kıvırcık kalacaktır. Spiral perma, doğal olarak kıvırcık saçları olan kızlar için harikadır, ancak buklelerinin herhangi bir kıvrılma olmadan sıkı ve parlak kalmasını sağlamak için kimyasal bir işlem gerektirir!

4Gevşek Kıvrılma Perma Tipi

Gevşek perma bukleler

ashley Benson

Ashley Benson’ın saçı, her durum için harika görünen gevşek parlak buklelerle şık ve gurur verici! Gevşek perma, vücut dalgası perma görünümüne benzer bir görünüm yaratabilir, ancak gevşek kıvrılma perdesi, vücut dalgası perma için en uygun ince saçlı kızlardan daha kalın saçlı kızlar için çok uygundur. Gevşek kıvrılma perdesi, adından da anlaşılacağı gibi, muhteşem doğal görünümlü gevşek bir kıvrılma yaratır. Bu perma, çok fazla hareketle tatlı bir kıvrılma oluşturmak için geniş perma çubukları kullanılarak elde edilir. Bu perma stili, saçlarında zaten en az küçük bir doğal dalga bulunan orta ila kalın saçlı kızlarda özellikle işe yarar. Öte yandan, saçlarınızı doğal olarak sıkıca kıvırdıysanız, gevşek bukle perma da saçınızı gevşeterek pürüzsüz, şık ve gevşek bukleler oluşturmak istiyorsanız harika bir çözümdür. Bu listedeki tüm perma saç stillerinde olduğu gibi, perma işleminizi yaptıktan sonra uygun bakım önemlidir. Perma saç, perma oluşturmak için kullanılan sert kimyasallara karşı hareket etmek için çok fazla nem ve nazik kullanım gerektirir.

5Çok Dokulu Perma Tipi

Gisele Bundchen saç perma

Gisele Bundchen

Gisele Bundchen, dünyadaki en ünlü saç kafalarından birine sahip çünkü yelesi her zaman inanılmaz derecede hacimli, mükemmel bir şekilde kıvrılmış ve inkar edilemez derecede çekici görünüyor. Gisele’nin inanılmaz saçlarını kopyalamak için çok dokulu bir perma almayı düşünebilirsiniz. Gisele’nin muhteşem kilitlerinin sırrı, birkaç farklı boyutta buklelere sahip olmasıdır. Saçlarındaki buklelerin farklı boyutları, dinamik ve tatlı bir şekilde göz alıcı bir görünüm yaratır. Her gün Gisele’ye benzeyen saçlarla uyanmak istiyorsanız, çok dokulu perma en iyi seçeneğinizdir çünkü farklı boyutlarda bukleler oluşturmak için farklı boyutlarda çubuklar kullanılarak çoklu dokulu perma elde edilir. Daha düzgün bir görünüm oluşturan spiral perma modelinin aksine, bu perma saç modeli kasıtlı olarak tutarlı bir görünüme sahip olmayan bukleler oluşturur. Çoklu dokulu permanın bir yararı, farklı saç parçaları ve at kuyruğu yükseklikleri ile deneyler yaparak saçınızın görünümünü kolayca değiştirebilmenizdir. Bu nedenle, uzun saçlar için perma arıyorsanız, çok dokulu perma tüm yüz şekillerinde ve saç uzunluklarında harika görünür, ancak uzun, kalın saçlı kızlarda özellikle büyüleyici bir görünüm yaratır.

6Spot Perm Türü

uzun saçlar için permalar

Olivia Palermo

Spot perma, saçın yalnızca belirli bir alanını hedefleyen özel bir perma türüdür. Örneğin, yüz şeklinize bağlı olarak, elmacık kemiklerinizin yakınındaki hafif bir dalga, aksi takdirde düz saçlarda gurur verici olabilir. Olivia’nın saçı sadece alt kısımda kıvrılır, bu nokta perdeler için yaygındır ve bu doku parçası normalde düz saçlarına biraz hayat ve hareket katar. Pürüzsüz bir kıvrılma oluşturmanın yanı sıra, spot perdeler, tam başlıklı perdelere göre daha az zarar verme avantajına sahiptir. Saçın yalnızca küçük bir kısmına izin verdiğiniz için, nokta perma, tam perma geçirecek kadar güçlü olmayan saçlara sahip kızlar için en iyi çözümdür.

Bu listeden de görebileceğiniz gibi, permalar ilk popüler olduklarından bu yana çok yol kat etti! Kısa saçlar ve uzun saçlar için pek çok farklı perma türü vardır ve 1980’lerden kalma kabarık sıkı bukleler retro temalı bir partiye bakmak veya çoğaltmak için eğlenceli olsa da, permanın kesinlikle daha iyi hale geldiğini düşünüyoruz. son yıllar. Bu listedeki perma saç stillerinin her biri evrensel olarak gurur vericidir ve sizin tarafınızdan günlük şekillendirme çabası olmadan saçınızın kesinlikle harika görünmesini sağlar. Bir hatırlatma olarak, dalmaya başlamadan ve perma işlemine başlamadan önce bir saç uzmanı ile konuştuğunuzdan emin olun. Perma kesinlikle inanılmaz görünse de, işlem sırasında kullanılan kimyasalları kaldıracak kadar güçlü olmayan saçlara uygulanırsa saç dökülmesine ve önemli hasara neden olabilirler. Denemeyi seçtiğiniz perma saç stiline bakılmaksızın, saç uzmanınızla tedavi sonrası bakım ve uygulama geçtikten sonra saçınızda bekleyeceğiniz değişiklikler hakkında da konuştuğunuzdan emin olun. Perma, saçınızın kimyasal yapısını değiştirir, bu da permanın etkileri sonunda yıprandığında eskisi gibi görünmeyebileceği veya hissetmeyebileceği anlamına gelir. Saçınıza perma yaptırmaya karar vermeden önce aklınızda bulundurmanız gereken çok şey olsa da, bu listeyi denemekten heyecan duyacağınız bir saç perma stilini seçmenize yardımcı olacak bilgilendirici bir kaynak olarak bulacağınızı umuyoruz!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *