Categories
Uncategorized

Doğal Olarak Dudaklarınızı Büyütmek | Güzellik İpuçları ve Makyaj Kılavuzları

Günümüzde herkes dolgun dudaklara takıntılı görünüyor. Elbette çoğu durumda çok güzeller ama burada ölçüyü bilmek çok önemli. Bu nedenle hiç kimseyi dudak içine enjeksiyon yapmaya teşvik etmiyoruz. Ancak dudaklarınızı gerçekten büyütmek istiyorsanız, makyajla veya doğal yollarla, dolgu maddesi olmadan yapın.

Kylie etkisi: Dudaklarınızı nasıl dolgun gösterirsiniz?

1990’larda dudak dolgunlaştırma fikri ilk kez kadınlara geldi. Julia Roberts’ın büyüleyici ve doğal gülüşü o dönemin simgelerinden biriydi. Oyuncu doğduğundan beri şanslı olmalı, ancak hayranları böyle bir etkinin hayalini kurdu – ve bunu geçici değil kalıcı hale getirmeyi. 2000’li yılların başında ağzı güçlendirmek için bir araç olan bio-jel kozmetikte popüler olmaya başladı.

O zaman çok az insan maddenin tehlikelerini biliyordu: derinin altına eşit olmayan bir şekilde dağıldı, sıklıkla topaklar ve yumrular oluşturdu ve daha sonra ortaya çıktığı gibi vücuttan tamamen atılmadı. Biyo-jel ile tatsız bir deneyimin ardından, uzmanlar müşterilere dolgu maddeleri sunmaya başladı ve daha dikkatli insanlar evde dudakları dolgun hale getirmenin kolay yollarına dikkat ettiler.

2015 yılında Kylie Jenner internette en çok konuşulan karakterdi. 18 yaşındaki, kötü şöhretli Kardashian ailesinin en küçük kız kardeşiydi. Ve sonra, bir peri masalında olduğu gibi, büyük kız kardeşler ün kazandı, erkekleri ve paraları vardı, oysa en küçüğü sadece akrabalarının popülaritesinin ve elbette yaratıcılığının sonuçlarına sahipti. Kız kardeşlerin gölgesinde büyüyen ve estetik ameliyatlarla sorunları çözmeye alışmış, köklü dönüşüme başladı. Kylie 2015 yılında imajını çarpıcı bir şekilde değiştirdi: parlak perukları aldı, uzun kirpikleri taktı ve dudaklarını “şişirdi”.

Kylie kozmetik prosedür gerçeğini kısaca reddetti – ağzının “yaşla birlikte” kendiliğinden büyüdüğüne inanmak çok zordu. Nihayet herkesin dikkatini çeken merkez üssüne ulaşan Jenner (Kim Kardashian’ı tanıdığı için değil), durumdan akıllıca yararlandı ve kızlara nasıl makyaj yapılacağını öğretmeye karar verdi. Dahası, bunun için kendi güzellik setini sundu – bir kalem ve sıvı ruj. Kız güzellik uzmanını ziyaret etmeyi gizlemedi, ama aynı zamanda doğru makyaj konusunda ısrar etti: (dolgu maddesi olmadan bile) muhteşem bir görüntü oluşturmasına izin verirdi.

Yıldız, güzelliği hakkında birçok video çekti ve en önemlisi, Kylie Cosmetics markasından anlatılmamış bir servet kazandı. 2018’de dünyanın en genç milyarderi oldu.

Komik bir gerçek: Bu süre zarfında, ünlü, defalarca dudaklarının boyutunu değiştirdi ve iki yıl önce beklenmedik bir itirafta bulundu – güzellik enjeksiyonlarını reddetti ve şimdi doğallığı temsil ediyor. Ancak, son resimlere bakılırsa, Jenner yine de sözlerine geri döndü.

Kylie, dudakların daha dolgun görünmesini sağlayacak dudak makyajı hakkında ne diyor? Birkaç tavsiyede bulunuyor:

Makyajı uygulamadan önce, dudakları bir kapatıcı ile “boyamalısınız” – bu teknik yüzeyi düzleştirecek ve ruj renginin daha doygun hale gelmesini sağlayacaktır.

Kontur bir kalemle özetlenmelidir. Dahası, kapatıcının altındaki gerçek dudakların konturunun neredeyse görünmez olması nedeniyle, boyutu özgürce deneyebilir ve aslında yeni çizgiler çizebilirsiniz.

Kalemden sonra ruj, tercihen mat çikolata veya bej renkler kullanın.

Jenner ayrıca, koyu kahverengi bir dudak çizgisi ve ortada sıcak pembe bir ruj içeren 90’lardan kalma bir numara olan etli dudak efektine de bayılıyor. Kulağa garip geliyor, ancak gerekli olan her şeyi görsel olarak genişletiyor. Bu arada, tüm Kardashian kardeşler bu şekilde makyaj yapıyor.

Makyaj yardımı ile dudaklar nasıl dolgun hale getirilir

Dudaklarınızın daha büyük görünmesine yardımcı olabilecek başka hayat ipuçları da var. Herhangi bir makyaj sanatçısı size fırçalamayla başlamanızı söyleyecektir. Ölü cilt parçacıklarını çıkaracak ve yüzeyi temizleyeceksiniz – en azından rujun daha pürüzsüz ve net görünmesine izin verin. Ovmak aslında bir masajdır. Yani kan dolaşımının uyarılması yani hacimde artış demektir.

Diğer bir ipucu, dudağın üst kemerini bir vurgulayıcı ile vurgulamaktır. Dudakların etrafındaki cildi vurgulayın, bu onları görsel olarak daha dolgun hale getirecektir. Renk şeması da önemlidir: Açık, pembe, çıplak ve kırmızı tonların dudakları görsel olarak büyüttüğüne, tüm koyu renklerin ise geriye dönük olduğuna inanılmaktadır.

Elbette, güçlendiricilerin ve 3D efektli diğer ürünlerin önemi inkar edilemez (genellikle biber, kakule, hatta küçük bir doz arı zehiri içerirler): kısa bir süre dayanırlar, ancak ruj sürmeden önce baz … Bu arada doğanın büyük dudaklardan mahrum etmediği hemen hemen tüm yıldızlar (özellikle Nicole Kidman ve Megan Fox) benzer makyaj hilelerine başvuruyor.

Dudaklarımı bir pompa ile büyütmeli miyim?

Dolgunlaştırıcı, pompalı, büyütücü… Güzellik salonuna gitmeden yıldız gibi görünmek isteyenler arasında 2015 yılında ünlenen dolandırıcıya böyle bir isim verildi.

Çevrimiçi mağazalarda ve çeşitli blog yazarlarının sayfalarında birçok benzer “cihaz” vardır; Dudaklarınızı koymanız, derin nefes almanız ve birkaç kez nefes vermeniz gereken delikli plastik nesneleri temsil ederler.

Evde dudaklarınızı dolgun hale getirmek için bu tür cihazları kullanmaya değip değmeyeceği size kalmış. Ancak, tüm gün giyilebilen makyajın aksine, dolgunlaştırıcılar 30 dakikadan fazla hacim garanti etmez (ambalaj aksini temin etse bile). Dahası, bazı dolgunlaştırıcılar hiç işe yaramıyor – onlara zaman ve para harcamak yazık. Ve böyle bir nesnenin kullanımı aptalca değilse de komik görünüyor.

Giderek daha fazla beyaz kız, Asya şaşkınlıklarını makyaj ve doğal olmayan pozlarla kopyalamaya çalışıyor. Asyalılar elbette bundan hoşlanmıyor.

Daha önce, başarısız plastik cerrahi veya aşırı Botoks enjeksiyonlarından sonra ortaya çıkan doğal olmayan bir şaşılık, bir cerrahın hatası ve hastanın alay konusu olarak görülüyordu. Buna bir örnek, “Kedi Kadın” lakabıyla tanınan 79 yaşındaki Jocelyn Wildenstein’dır: Kadının yüzü o kadar gergindir ki, aslında, kendisinin bir karikatürü olarak kabul edilir. Bugün alay edilmek yerine desteklenmelerine rağmen birçok kedicik kız var.

Makyaj yardımı ile (ve sık sık söylendiği gibi özel kaldırma prosedürleri) gözlerini daha badem şeklinde gösteren ünlüler arasında aktris Megan Fox ve Shay Mitchell, en iyi modeller Bella Hadid ve Kendall Jenner yer alıyor. Ancak kaş ve göz kaldırma hizmetini her geçen yıl daha popüler hale getiren az tanınan ancak iddialı blog yazarları tarafından takip edilmektedir.

Makyaja gelince, trende uyum sağlamak için, güçlü bir şekilde yukarı kaldırılmış çizgiler çizmeniz ve gözün iç köşesini bir kalem veya göz kalemi ile vurgulamanız gerekecektir. Bu, gözleri vurgulayan uzun kirpiklerde daha iyi görünür. Göstermesi açıklamaktan daha kolay:

Eski günlerde Asyalılar, doğal “şaşı” ndan kurtulmak istediler ve epikantanı – gözleri daha Avrupalı ​​yapmak için üst göz kapağındaki sözde Moğol kıvrımı – çıkarmak için ameliyat oldular. Şimdi, ters bir eğilim var gibi görünüyor: açık tenli kızlar, biraz doğu güzelliğine sahip olmayı hayal ediyorlar.

İstediğinizi elde etmenin tek yolu estetik ameliyatlar ve makyaj harikaları değildir. Daha fazla bütçe seçeneği, görüntüye uygun bir filtre uygulamak veya şakaklardaki cildi parmaklarınızla sıkılaştırmak ve bu pozisyonda (yine iyi bir fotoğraf uğruna) veya şaşı bakmaktır. Ağda, kuyruğu sıkmak veya kaşlar ile saç çizgisi arasına yapışkan bandı sıkmak için öneriler de bulabilirsiniz.

İkinci yöntemler Asyalılar tarafından özellikle beğenilmiyor: Bir Avrupalıyı farklı bir ırkın temsilcisi haline getirecek mükemmel açıyı bulma zorlukları, yabancı bir kültürün alay konusu gibi görünmesi ve cildin hangi kısmının tutulduğu poz. bir ele migren pozu denir: fotoğraftaki kadınlar sanki baş ağrısı çekiyorlar, bu yüzden yüze bu kadar kuvvetle dokunuyorlar.

Tilki gözlerine ulaşmak için makyaj kullanın, bu yakında unutulacak bir trend!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *