Categories
Uncategorized

Doğal Kıvırcık Saçlar İçin En İyi Kılavuz

Kıvırcık kız arkadaşlarım, doğal kıvırcık saçlarınızı nasıl evcilleştireceğinizi hiç merak ettiniz mi? Sonunda doğal olarak kıvırcık saçlarım olduğu ve yakın zamanda hiçbir yere gitmeyeceği gerçeğini kabul ederken, çeşitli ürünleri ve yöntemleri araştırdım ve size doğal kıvırcık saçlar için en iyi kılavuzu sundum! Şimdi annenizin size verdiklerini kucaklamanın zamanıdır ve umarım bu küçük ipuçları ve püf noktaları, kıvırcık saçlarınızı serbest bırakan bir rutin bulmanıza yardımcı olur.

Paraben, Sülfat VEYA Silikon YOK

Rutinimdeki en büyük değişiklik, paraben, sülfat ve silikon içeren ürünleri ortadan kaldırmak oldu. Sülfatlar ve parabenlerin saçınızı doğal yağlarından sıyırdığı ve saçınızı daha kırılgan ve kuru bıraktığı bilinirken, silikonların temelde saç gözeneklerinizi tıkayarak saçınızın nem almasını önlediği bilinmektedir. Bu üç ürünün kombinasyonu saçınızın sağlığı için çok kötüdür. Bu kombinasyon özellikle doğal kıvırcık saçlar için sağlıksızdır çünkü saç dokumuz düz ve hafif dalgalı saçlardan çok farklıdır. Kıvırcık saçlar doğal olma eğilimindedir ve tipik olarak nemden yoksundur, bu nedenle bu sıyırıcı bileşenler saçımıza sürüldüğünde, tüm doğal yağlar ve nem alınır. Bu kuru, kırılgan ve yönetilemez buklelere neden olur. Kişisel favori şampuanlarım ve saç kremlerim Garnier Fructis Bakım Serisinden geliyor.

Doğal Kıvırcık Saçlar İçin En İyi Kılavuz

Ürünleri Satın Alın:

Doğal Kıvırcık Saçlar İçin En İyi Kılavuz

Derin Saç Kremi

Nem treni boyunca ilerlerken, bir sonraki en büyük ipucum haftalık rutininize derin bir saç kremi eklemektir. Şahsen saçlarım o kadar kalın ki, saçlarımı yıkadığım günlerde normal bir saç kremi yerine derin bir saç kremi kullanma eğilimindeyim çünkü alabileceğim tüm ekstra neme ihtiyacım var. Şimdi, iyi bir derin saç kremi ararken paraben, sülfat ve silikon içermeyen bir tane bulmayı unutmayın. Silikon, üç saç kreminden en sık görülen bileşendir. Derin bir saç kremi, kıvırcık saçlarınızın yanı sıra kıvrımını evcilleştirmek için yeni en iyi arkadaşınız olacak. Her zaman bir çeşit kıvrılma önleyici bileşen veya yumuşatma bileşeni olan derin bir saç kremi alma eğilimindeyim. Tercih ettiğim derin saç kremi Garnier Fructis 1 Dakika Besleyici Saç Maskesi. Bu ürün aynı zamanda bir saç kremi olarak ikiye katlanabilir ve koku bölümünde kesinlikle hayal kırıklığına uğratmaz.

Kıvırcık Saçlar İçin En İyi Kılavuz

Ürünlerinizi Buradan Alın:Kıvırcık Saçlar İçin En İyi Kılavuz

Saçınızı Islatın

Peki sülfat, paraben ve silikonsuz şampuan ve saç kremi ile duş aldıktan sonra ne olacak? Bırakılan ürünlerinizi hala inanılmaz derecede ıslakken saçınıza eklersiniz. Beni doğru duydun, sırılsıklam ıslanırken ürünlerini saçına sürdün. Bu teknik, ürünün buklelerinize daha fazla yayılmasını sağlar. Kulağa çılgınca geldiğini biliyorum, ama bu yöntemi bir kez denedikten sonra bunu başka bir şekilde yapamayacaksın. Buklelerim bu tekniği izleyerek inanılmaz derecede tanımlanmış ve kabarıktır. Ürünlerimi sırılsıklam ıslak saçlarıma uygulamadan önce VE sonra Denman Fırçası olarak bilinen özel bir kıvrılma tanımlayıcı fırçayla saçlarımı fırçalarım.

Doğal Kıvırcık Saçlar İçin En İyi Kılavuz

Fırçanızı Burada Bulun:

Doğal Kıvırcık Saçlar İçin En İyi Kılavuz

Durulanmayan Saç Kremi

Şimdi, hangi şekillendirme ürünlerini kullanıyorum, sorabilirsiniz? Şekillendirme için kullandığım en önemli iki üründen biri saç kremi. Bu, saçınızı durulanan bir ürüne karşı şekillendirici bir ürün şeklinde saçınıza nem sağlar. Durulanmayan saç kremi bukleleri tanımlamak için kullanılır, bu nedenle doğal olarak kıvırcık saçlarınız açısından kullandığınız en önemli ürünlerden biridir. Yukarıda bahsettiğim Garnier Fructis 1 Dakikalık Besleyici Saç Maskesini saç kremi olarak kullanabilirsiniz, ben genellikle farklı bir saç maskesini tercih ederim. Şu anda tercih ettiğim saç kremi L’oreal Paris Elvive Total Repair 5 Protein Recharge Leave In Conditioner. Şimdi bu şok edici olabilir, ancak bu ürün, silikona çok benzeyen gliserol içerir. Herkesin saçı ürünlere farklı tepki veriyor ve saçlarım bu saç kremi ile onsuz denediklerime göre aslında daha iyi çalışıyor. Durulanmayan saç kremleri buklelerinizin yumuşak kalmasına ve gün boyunca tanımlanmasına izin verir.

Doğal Kıvırcık Saçlar İçin En İyi Kılavuz

Bu kalıcı saç kremini burada bulabilirsiniz:

Doğal Kıvırcık Saçlar İçin En İyi Kılavuz

Ayrıca bakınız

Jel

Durulanmayan saç kremimi uyguladıktan sonraki adım bir jel uygulamaktır. Jel, bırakılan saç kremi onları tanımladıktan sonra bukleleri ayarlamak için kullanılır. Her zaman su bazlı bir jel aramalısın, çünkü saçın suda çözünür olduğunda yıkanması çok daha kolay. Kullandığım jel Biotera Alkolsüz Tanımlayıcı Jel. Şimdi, jel kuruduktan sonra saçınızı biraz gevrek hale getirecek, bu yüzden gevrekliği ortadan kaldırmanız gerekecek. Jel kullanmamayı seçtiğim günler oluyor ama o günlerde saçlarım hep daha kıvırcık oluyor.

Doğal Kıvırcık Saçlar İçin En İyi Kılavuz

Bu Jeli Burada Bulun:

Doğal Kıvırcık Saçlar İçin En İyi Kılavuz

T-Shirt Kurutma

Buna deli olduğumu düşüneceksin, ama sonra saçını pamuklu bir tişörtle kurula. Tişörtü alın ve saçınızdaki fazla suyu sıkın. Evet, saç ürünü zaten saçınızda olsa bile bunu yapacaksınız. Şimdi, saçlarınızı pamuklu tişörte dolaştıracak ve başınızın üzerinde dururken kurumasını bekleyeceksiniz, tıpkı saçlarınızı bir havluya gevşekçe sarmanız gibi. Gömlek, normal bir havlunun yapacağı sürtünmeye neden olmadan saçınızdaki fazla suyu emecektir. Normal bir havlu kumaşı, sürtünme nedeniyle kıvırcık saçlarda kabarmaya neden olur. Havlu kurutmaya alternatif bir seçenek, difüzörlü bir fön kullanmaktır. Difüzör en iyi şekilde, ısı olmadan sadece soğuk hava ile düşük bir ayara konulduğunda kullanılır, çünkü doğal olarak kıvırcık saçlar herhangi bir ısı biçimi kullanmayan yöntemlere iyi yanıt verir. Isı, büyük kabarmalara neden olur.

Doğal Kıvırcık Saçlar İçin En İyi Kılavuz

Burada Bir Difüzör Bulun:Doğal Kıvırcık Saçlar İçin En İyi Kılavuz

Doğal kıvırcık saçlarınızı şekillendirmek için bu ipuçlarından herhangi birini deneyecek misiniz? En sevdiğiniz ürünleri aşağıda paylaşın!

Öne Çıkan Görüntü Kaynağı: https://www.pinterest.com/pin/792774340637210019/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *