Categories
Uncategorized

Daha Kolay Saç Eklemeleri ile Çalışma

Spor salonuna gitmeyi ve egzersiz yapmayı seviyorsunuz, ancak saç uzatma endişe mi? Merak etmeyin, arkanızdayız. İnsanların çoğu günlük olarak egzersiz yapmak için spor salonuna gidiyor. Egzersiz yapmak çok fazla terlemeye neden olur ve yoğun bir sporcuysanız saç uzatma bir seçenek değildir.

Bununla birlikte, kimse spor salonu aktiviteleri için güzellikten vazgeçmek istemeyecektir. Hepimiz iyi görünmek ve yine de içinde formda olmak istiyoruz. Bu makale, saç uzatma ile çalışmayı kolaylaştıracak basit ipuçlarında size rehberlik edecektir.

Saç Eklentilerindeki Klipsi Çıkarın

Klipsli saç uzantılarınız varsa, spor salonuna gitmeden önce bunları çıkarmalısınız. Bu kesinlikle saç uzatma ile çalışmanızı çok daha kolay hale getirecektir. Kırpılmış saç uzantılarını çıkarmak, karışık ve terli bir karmaşa ile uğraşmak istemiyorsanız en iyi seçenektir. Bu aynı zamanda tavsiye edilir çünkü ter, saç uzamasının kirli görünmesine neden olur ve sonuçta daha fazla hasara yol açacak şekilde yıkamanız gerekir. Bu yüzden saç uzatma olmadan kolayca çalışın.

Ter Maruziyetini En Aza İndirin

Bantlanmış gibi klipsler dışında saç uzantılarınız varsa, o zaman egzersiz yapmanın bir yolu yoktur. Saç uzatmalarınızın ömrünü uzatmak için, ter maruziyetini en aza indirmeniz gerekecektir. Terin formülü tuzlu, asidik olduğundan, dikkatlice yıkanmazlarsa saç uzatmalarınızı kolayca kurutacaktır.

Terin saç uzatmalarına maruz kalmasını en aza indirmek için saçınızı alın ve boyundan uzak tutmanız gerekecektir. Saçı at kuyruğu veya topuzun içine koyabilirsiniz. Ayrıca teri emecek bir bandana da takabilirsiniz. Saç bandı takmak da saçı cildinizden uzak tutacağı ve fazla teri emeceği için yardımcı olacaktır.

Saçınızı Çok Sıkma

Çalışmayı kolaylaştırmak için saçı ciltten uzak tutmanız tavsiye edilirken, saç uzatmanızı tutan yapışkanın gevşemesine neden olabileceğinden tüm saçlarınızı çok sıkı çekmeniz önerilir. Uzatmanın kaybedilmesi, zamanından önce dökülmesine neden olacaktır.

Saunalardan ve Buhar Odalarından Kaçının

Saunaların ve buhar odalarının nemi, tıpkı saçı gergin bir şekilde çekmek onu gevşeteceği gibi, saç uzatma yapıştırıcısının da erimesine neden olabilir. Doğrudan güneş ışınlarına maruz kalırsanız veya dışarıda egzersiz yaparsanız, sıcak güneş saç uzatma yapıştırıcısına zarar verir.

Yapıştırıcı eriyeceğinden saç uzatma yerini terk edecek ve hareket edecektir. Yapıştırıcının erimesi, saç uzantılarınızın dökülmesine neden olur çünkü onları güvenli bir şekilde tutabilecek hiçbir şey olmayacaktır.

Peki, saç uzatma ile çalışmayı kolaylaştırmak için ne yapabilirsiniz? Saçınızı buhardan korumak için bone takabilirsiniz. Bu saç uzamasının biraz daha uzun yaşamasına yardımcı olacak olsa da, nemden arınmış gibi uzun süre dayanmayacaktır.

Saçınızı Kimyasallardan ve Karışıklıklardan Koruyun

Saç uzatma ile yüzme egzersizleri rahatlıkla yapılabilir. Çoğunuz yüzmekten kaçındınız çünkü klor saçı kurutacak ve yapıştırıcıya zarar verecektir, ancak yüzme başlığını takmak saç uzatmalarını sağlamlaştıracaktır. Bu aynı zamanda saçların yüzme sırasında dolaşmasını ve matlaşmasını da önler.

Nihayetinde, yüzme başlığını takmak, aynı zamanda, egzersiz bittikten sonra kapsamlı saçların düğümlenmesi, fırçalanması ve temizlenmesi için boşa harcanan zamandan da tasarruf sağlayacaktır.

Uzantılarınız İçin Temizlik ve Bakım

Eğer bir egzersiz meraklısıysanız, saç uzatma temizliğine özen göstermelisiniz. Egzersizi bitirdikten sonra biraz temizlik yapman iyi olur. Saçınızın temizlenmesi gerekiyorsa saçları sülfatsız şampuanlar ve saç kremleri ile yıkayabilirsiniz.

Klor havuzunda yüzdüyseniz, saçlarınızın pürüzsüzlüğünü ve parlaklığını kaybetmemesi için ayda bir derin bakım maskesi kullanmanız önerilir.

Saç Eklemelerini Profesyonelce Kurmak

Saç uzatma işlemlerinizi iyi bir salonda, lisanslı ve eğitim kursunu tamamlamış profesyonel bir güzellik uzmanı tarafından kurmanız önemlidir.

Bir uzman tarafından saçın yerleştirilmesi, saç uzatmalarını doğru bir şekilde yerleştirmelerini sağlayacaktır ve yerleştirme, günlük olarak çalıştığınızda bile yapılmayacaktır.

Kabarmayı önleyin

Saçınızda kabarmayı önlemek için makalenin üst kısmında belirtildiği gibi bir bone takmanız önerilir. Bir bone takmak, antrenmandan bittiğinde saçınızın ne kıvırcık ne de çok kirli ve kokulu olmamasını sağlar.

Kaymayı önleyin

Saç uzatmalarınızın kayma durumundan kaçınmak için, onları bir saç örgüsü içinde bağlamanız önemlidir. Bu, alnınıza veya boynunuza dokunmayacak şekilde yapılmalıdır, deneyebileceğiniz birçok farklı sevimli spor salonu saç modeli vardır. Bu, saç uzantılarınızla kolayca çalışmanızı, ancak yine de her zaman sevimli görünmenizi sağlar.

Egzersiz sonrası

Antrenmanı bitirdikten sonra saç uzatmalarınıza dikkat etmeniz çok önemlidir. Sülfatsız şampuan ve saç kremi ile yıkamak ve ayda bir kez saçınızı derinlemesine yumuşatmak önemlidir.

Bu makaleyi, saç uzatma ile birlikte kolayca çalıştırmanızı sağlayacak bir şey bulacağınızı düşünerek okumaya geldiniz, umarız faydalı bir şeyler bulmuşsunuzdur.

Artık güzel görünürken saç uzatma ile maraton koşabileceğinizi biliyorsunuz. Her şey saç uzatmalarınıza vermeniz gereken iyi bakımla ilgilidir ve daha sonra her türlü egzersize dayanabilirler.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *