Categories
Uncategorized

Cilt Tonunuz İçin Giymeniz Gereken Doğru Renkler

Renk zalim bir metres olabilir. Çoğumuz konfor bölgemizin dışında renk tonları vererek birkaç stil puanı kazanabileceğimizi biliyoruz, ancak – bulmak gibi yüz şekliniz için doğru saç kesimi – cildinize uygun tonları seçmek genellikle yapmaktan daha kolaydır. Sunulan böyle kaleydoskopik bir renk yelpazesiyle, buğdayı samandan ayırmak hiç de kolay değil.

Şimdi, bazılarınız bunun tam olarak roket bilimi olmadığını söyleyerek aynı fikirde olmayacak, sadece satın almadan önce bir şeyi denemek ve onu soyunma odası aynasında boyutlandırmak meselesi. Ve bir dereceye kadar haklısın. Ancak, alışveriş turlarınızdan biraz zaman geçirmek veya çevrimiçi olarak daha güvenli bir şekilde satın almak istiyorsanız, sizi tamamlayacağından emin olduğunuz tonları bilmek söz konusu olduğunda birkaç temel kuralla tanışmaya değer.

İlk adım? Sözde karmaşık algoritmalara dayalı olarak bu çevrimiçi sınavlar için yaptığınız yer imlerini silin. Ve sizi bir sezon olarak etiketleyerek size bir iyilik yaptıklarını düşünen rehberleri bir kenara bırakın (cidden, WTF?). Bunlar biraz hafif bir eğlence için iyi olabilir, ancak cildinizin ‘kış’ olduğunu bilmek, harekete geçmek söz konusu olduğunda o kadar da yararlı değildir.

İkincisi, ön kolunuza bir bakın. Hangi renklerin gardırobunuzun temelini oluşturması gerektiğine en iyi şekilde karar vermek için cildinizin soluk, orta / zeytin veya koyu olup olmadığını belirlemeniz gerekir. Bu yoldan çıktıktan sonra, sizin için işe yarayan renkleri bulmaya yönelik ayrıntılı bir kılavuz için okumaya devam edin.

Açık / Soluk Ten

Kendinizi sürekli yaz güneşinden gölgelenecek bir yer mi arıyorsunuz? Benekli bir kaz yumurtasından daha fazla çil mi? Veya en azından kırmızı, sarı veya açık kahverengi saç? Muhtemelen sütlü bir solgunluğun gururlu sahibisiniz.

Giyilecek Renkler

Soluk teniniz ve açık renk özellikleriniz varsa, cilt tonunuzla net bir şekilde kontrast oluşturan tonlar – kelimenin tam anlamıyla – ten renginize biraz renk katacaktır.

Selfridges kişisel alışverişçi ve stilist Daniel Rhone, “Kıyafetinizi daha açık renklerle birleştirebileceğiniz daha koyu renklere dayandırmanızı tavsiye ederim” diyor.

Gri, kahverengi, bordo, şişe yeşili, lacivert ve daha koyu mavi tonları gibi daha koyu renkler, bu tonlar ten renginizle tezat oluşturduğundan iyi sonuç verir.

Kaçınılması Gereken Renkler

En azından yanlış aydınlatmada kadavrayla karıştırılabileceğinizi düşünürsek, yumuşak, pastel tonlardan veya parlak renklerden kaçınmak isteyeceksiniz çünkü bunlar sizi sadece daha fazla yıkayacaktır. Aynısı nötrler için de geçerli; beyaz, açık bej veya taş yerine kum, deve, haki ve arduvaz grisi gibi daha zengin tonları seçin.

Bu, kendinizi renklerle ifade edemeyeceğiniz anlamına gelmez. Bu sadece açık renkleri koyu olanlarla karıştırmanız gerektiği anlamına geliyor ”diye ekliyor Rhone.

Kırmızı, kırmızı yanaklı soluk kişi için en uygun olmasa da, kızıl gibi koyu tonlarda giyildiğinde daha kaymaktaşı soluk ten tonları için çalışabilir.

Kıyafet İlhamı

Zeytin / Orta Cilt

Güneşte kızartmak yerine bronzlaşma eğilimi gösteren zeytin tonlu bir cildiniz varsa, açık tenli veya ‘soğuk’ tenli olanlardan çok daha geniş bir renk yelpazesine uyan ‘sıcak’ bir ten rengine sahip olursunuz. .

Giyilecek Renkler

Çoğu renk orta ten tonuyla çalışacak olsa da, orta zeminden biraz daha parlak veya daha koyu tonları seçerek en iyi şekilde görünmenizi sağlayabilirsiniz.

Bu tam olarak ne anlama geliyor? Açık nötrleri tercih ediyorsanız sıcak kum yerine soluk bej seçin veya örneğin leylak rengi yerine daha koyu bir mor tonu (macenta gibi) deneyin.

Rhone, “Ten renginizi vurgulamak için beyazın en belirgin seçim olduğu daha açık bir renk paleti tavsiye ederim” diyor Rhone. O halde, sade gölgenin artık bunlarla sınırlı olmaması iyi bir haber. keten. Güneşli mevsimin dışında bir çift deneyin beyaz kot çarpıcı bir görünüm için koyu bir ceket ile.

Kaçınılması Gereken Renkler

Cildinizde büyük olasılıkla sarı veya yeşil alt tonlar olacağından, bu renklerin cilt tonunuza çok yakın tonlarını giymekten kaçınmak akıllıca olacaktır.

Burada kaçınmaya çalıştığınız şey çıplak görünmek, yani cildinizin giysilerinizle karışmasıdır. Büyük ihtimalle vermeniz gereken tonlar arasında fıstık, hardal, zeytin ve moka kahvesi bulunur.

Tamamen beyaz veya pastel üzerine pastel gibi daha zorlu görünümler için, yeterince tabaklandığınızdan (yeşil zeytin yerine siyaha daha yakın) emin olun ve solmuş görünmeden taşıyın.

Kıyafet İlhamı

Daha Koyu Cilt

Orta tenli olanlar gibi, size uygun renkleri bulmaya gelince, daha koyu tenli erkekler genetik piyangoyu kazandı ve çok fazla endişeye gerek duymadan hemen hemen her renkte ellerini deneyebilirler.

Giyilecek Renkler

Beyler, dünya gerçekten sizin istiridyenizdir. Cildinizin rengi, nispeten soluk ten tonları gibi yıkanma riskini taşımadığından, tonların ve gölgelerin büyük çoğunluğuyla iyi bir şekilde evlenecek şekilde mükemmel bir şekilde konumlandırılmıştır.

Bununla birlikte, birkaç uyarı var. Rhone, “Yeşim yeşili veya kobalt mavisi gibi cesur, parlak renkler giyme lisansına sahip olmak harikadır, ancak görünümünüzü bir arada tutacak bir renkle kıyafetinize denge katmaya dikkat edin” diyor Rhone.

Pratikte bu, renk çarkını bir boyahanede yarım saat kimyasalları karıştırmak için harcayan çılgın bir dekoratör gibi döndürmek değil, birbiriyle rekabet etmek yerine tamamlayan tek bir veya iki renk tonu seçmek anlamına gelir.

Kaçınılması Gereken Renkler

Kahverengi neredeyse hiç yapılmaz. Pastel tonların soluk ten tonlarını nasıl yıkadığı gibi, kahverengi teninizle yeterince net bir kontrast oluşturmaz ve görünümünüzün cildinizde ‘kanamasına’ neden olur.

Siyah ve lacivert, herhangi bir erkeğin gardırobunda iki ana renk olsa da (resmi ve kurumsal giyimin çoğunu oluşturur), özellikle çok yönlü cilt tonunuzdan en iyi şekilde yararlanmak için bunları minimumda tutmaya değer.

Rhone, “Kişisel olarak, ten renginize göre nasıl giyinmeniz gerektiğini belirten bir renk tablosuna abone değilim,” diyor. “Stil her zaman kendini ifade etmekle ilgilidir ve müşterilerime her zaman beğendiğiniz bir renk varsa gidin ve güvenle giymenizi öneririm. Bununla birlikte, birlikte çalışan renklere dikkat etmeye değer. “

Kıyafet İlhamı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *