Categories
Uncategorized

Bu Kızıl Saçlı Mevsim Kuru, Tahriş Edilmiş Cildi Kovmak için 8 İpucu

Bu sayfadaki bağlantılardan komisyon alabiliriz, ancak yalnızca sevdiğimiz ve ‘kızıl saçlı dostu’ olduğunu düşündüğümüz ürünleri öneriyoruz. Tam açıklama.

Bizim hassas, çirkin kızıl saçlı cilt yılın bu zamanı narin yüzlerimizi mahvedebileceği anlamına gelir. Dışarıdaki soğuk hava çalabilir cildimizden nemiç mekan ısıtması da kuruluğa neden olabilir.

Seninle ilgilenmek kızıl saçlı cilt hava durumu ne olursa olsun önemlidir. Burada, yılın hangi zamanında olursa olsun cildinizin her zaman ışıl ışıl olmasını sağlamaya yönelik en iyi ipuçlarına bir göz atacağız!

1. Günlük nemlendirin

Hafif yaz nemlendiriciniz bu soğuk aylarda onu kesmeyecek. Cilde nemin bağlanmasına ve sağlıklı ve nemli kalmasına yardımcı olan hyaluronik asit ve gliserin gibi bileşenlerden birini seçin.

OKUYUN: 9 Kızıl Saçlı Dostu Yüz Nemlendiricileri

Deneyin: Obagi Medical CLENZIderm MD Terapötik Nemlendirici Gliserin% 20 Cilt Koruyucu veya Reviva Collagen Gece Kremi Normal ve Kuru Ciltler İçin Nemlendirici

2. Akıllıca yiyin

Diyetinizi değiştirin ve kuru cilde yardımcı olduğu düşünülen ceviz ve avokado gibi sağlıklı yağlar ekleyin. Bolca su iç.

3. Haftalık peeling yapın

İstenmeyen kuru pul pul ciltten kurtulun nazikçe peeling. İçinde tahıl parçaları bulunan “fiziksel” çalılıklardan kaçınmaya çalışın; bunlar hassas ciltler için pürüzlü olabilir ve çözdüklerinden daha fazla soruna neden olabilir. Bunun yerine, kimyasal bir eksfolyant arayın. İki ana tip kimyasal eksfolyant vardır. AHA’lar (Alfa hidroksi asitler) glikolik asit, laktik asit ve malik asit gibi bileşenleri içerirken, BHA’lar (Beta hidroksi asitler) salisilik asit içerir. Kızıl saçlı cildinizin ihtiyaç duyduğu miktara bağlı olarak haftada 1-2 kez peeling yapmanızı öneririz.

Deneyin: Paula’s Choice CİLDİ MÜKEMMEL% 8 AHA Jel Eksfoliye Edici ve% 2 BHA Sıvı Seyahat İkili

4. Bir antioksidan serum kullanın

Antioksidan serumlar tüm yıl boyunca kullanmak için mükemmeldir. A, C ve E vitaminleri gibi içeriklerin yanı sıra niasinamid. Duyarlıysanız, A veya C vitamini içeren herhangi bir şeye dikkat edin, çünkü bunlar cilt alışana kadar biraz kızarıklık ve rahatsızlığa neden olabilir.

Deneyin: PCA SKIN C-Quench Antioksidan Yüz Serumu veya MD Tam Retinol C Vitamini Konsantre Serumu

5. SPF’nizi unutmayın

Düşmesi, bu hayati adımı atlamanız gerektiği anlamına gelmez! İster inanın ister inanmayın, güneşin UV ışınları bulutun içinden geçebilir, bu nedenle cildi güneşin zararlarından ve güneş lekelerinden korumak için en sevdiğiniz yüz SPF’sini (50, obvs) doldurduğunuzdan emin olun.

OKUYUN: Kızıl Saçlıların Neden Bu Sonbaharda ve Kışın Güneş Kremi Kullanmaya Devam Etmesi Gerekiyor?

Deneyin: Cerave% 100 Mineral Güneş Koruyucu SPF 50

6. Hafif bir temizleyici kullanın

Sıfır parfüm / koku ile her gün kullanabileceğiniz bir temizleyici bulun. Papatya ve yulaf ezmesi gibi malzemeler hassas ciltler için harikadır. Her gün yanlış temizleyiciyi kullanmak cildin hayati öneme sahip üst bariyerini sıyırabilir ve kuruluğa, tahrişe ve hatta lekelere yol açabilir.

Deneyin: Eminence Calm Skin Papatya Temizleyici

7. Sıcak, kaynar duşlar alın

Çoğumuz, özellikle soğuk aylarda iyi bir sıcak duşu severiz, ancak bundan kaçınmaya çalışırız. Cildinize iyi gelmiyor. Bunun yerine, ılık bir duş seçin.

OKUYUN: Kuru, Kızıl Saçlı Cildin Önlenmesi İçin 5 Daha Akıllı Duş Önerisi

8. Haftalık yüz maskesiyle kendinizi şımartın

Dışarıda birçok cilt maskesi var, ancak biraz ev yapımı DIY işiyle uğraşmaktan korkmayın. Bal, yulaf ezmesi, avokado ve muz püresi, dolabınızda bulabileceğiniz, cildi beslemeye ve nemlendirmeye yardımcı olan malzemelerdir.

OKUYUN: 2020’de Kızıllar İçin Favori 6 Yüz Maskesi

Redhead gibi sallayın!

H2BAR Box’a abone olun: Kızıllar için aylık ve üç aylık güzellik abonelik kutusu! REDHAIR kodunu% 10 indirim için kullanın. Şimdi abone olun!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *