Categories
Uncategorized

40 Yaşından Sonra Mat Ruj Kullanımı | Güzellik İpuçları ve Makyaj Kılavuzları

Son yıllarda çok popüler olan mat ruj, soyulma ve pürüzlülüğü vurgulayarak her yaşta belirli zorluklar yaratabilir. İlk göze çarpan kırışıklıkların yaşı olan 40 yıl sonra doğru ruju nasıl seçeceğimizi anlıyoruz.

40’tan sonra hangi ruju seçmelisiniz?

Geleneksel olarak yaşın kıyafet ve makyaj seçimini, saç ve etek uzunluğunu, tırnak rengini ve kaşları etkilememesi gerektiğine inanıyoruz. Ancak yaşlanmayı geciktirici makyajın genel kurallarından (diğer bir deyişle göz altı kıvrımlarını, kırışıklıkları, mavi halkaları vurgulamayacak makyaj) bahsedecek olursak trendler şu şekildedir: parlak, gösterişli tonlar Gereksiz her şeyi vurgulayabilir. Sessiz, mat tonları tercih etmenizi öneririz. Dudakların etrafındaki küçük düzensizlikleri vurgulamayacaklar.

40 yaşından sonra dudaklara nasıl bakılır

Mat rujları uygulamadan önce dudaklarınızı temizleyerek ve nemlendirerek hazırlayın. Bunu yapmak için haftada 1-2 kez fırçalayın. Pek çok insan dudak derisinin pul pul dökülmeye ihtiyacı olmadığını düşünür, ancak gerçekte bu doğru değildir: Ovma işleminden sonra dudaklar doğal pigmentlerini gösterir.

Ovmadan sonra nemlendirici bir maske (veya merhem) uyguladığınızdan emin olun. Bu, cildinizin iyi bir nemlendiriciye kavuşmasına yardımcı olacaktır. Maskenin kural olarak yıkanmasına gerek yoktur; 15-20 dakika sonra fazlalığı bir kağıt havluyla ıslatmak yeterlidir.

Yaşlanma önleyici makyaj için ruj nasıl düzgün uygulanır?

Rujları özenli içeriklerle kullanmak en iyisidir (örneğin, E vitamini, hint yağı, karite yağı, hindistancevizi yağı ile) – sadece rengi ayarlamakla kalmaz, aynı zamanda cilde de bakarlar. Yaşlanmayı geciktirici makyaj oluşturmanın ana kuralları şu şekildedir: Ağzınızın çevresinde çok sayıda kırışıklık varsa dudakların çevresini vurgulamayın. Sorunlu alana odaklanmayın, böylece yaşınızı vurgulayın.

Fondöten, ince dudaklara hacim kazandırmaya yardımcı olacaktır. Üst ve alt dudakların ortasına (makyaj yaptıktan sonra) az miktarda uygulayın ve karıştırın. Krem yerine bir damla dudak parlatıcısı kullanabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *