Categories
Uncategorized

4 Kolay Adımda Zor Parça Saç Stiline Nasıl Ulaşılır?

Zor kısım, sadece parmaklarınızla veya tarakla elde edebileceğiniz sıradan bir saç kısmı değildir. Genellikle bir berber tarafından, iyi bir çift makas, düzeltici ve hatta bazen bir tıraş bıçağı yardımıyla saçı keserek oluşturulur.

Sert kısım, özellikle spor yaparken gerçekten güzel ve güçlü bir kontrast sağlar. alttan kesme, solmuş bir saç kesimi, birleşik veya çivili saç. Bu günlerde çok moda bir saç modeli, ama aynı zamanda bağlılık gerektiriyor. Her gün temiz ve çekici görünmesi için onu her gün koruma ve şekillendirme taahhüdü. Doğru yapılırsa, zor bir kısım saçınız hakkında vereceğiniz en iyi karar olabilir.

Mükemmel zor kısmı oluşturmak için çevrimiçi olarak izleyebileceğiniz eğitim videoları var. Ancak bu ilk kez alıyorsanız, çok yetenekli bir profesyonele gitmek en iyisidir. Sadece kusursuz bir saç kesimi garanti etmekle kalmaz, aynı zamanda çok daha güvenli olacaktır. Bu dört kolay adımda zor bir parçanın nasıl oluşturulduğunu öğrenmek için okumaya devam edin.

Zor Kısım Adım # 1: Saçı hazırlayın.

sert bölüm saç modeli (1)

Bu saç kesiminin zor kısmını kaçıramazsın. Saç derisinin tam ortasındaki o temiz ve temiz traşlı kısım. Zor kısım bitmeden önce, berberiniz saçınızın zor kısmının olmasını istediğiniz yerde ıslatacaktır. Bu şekilde saçı ayırmak ve kafa derisinde düz bir çizgi oluşturmak daha kolaydır.

Saçı ayırmak için bir tarak kullanabilir veya sadece saçınızın doğal veya mevcut kısmını takip edebilir. Sert parçalar merkezin dışına yerleştirilmelidir. Çünkü tam ortaya koymak, üst saçınızın nasıl görüneceğini ve onu nasıl şekillendireceğinizi etkileyecektir. Artı, orta sert kısım sadece saçma görünüyor.

Zor Kısım Adım # 2: Bir yol açın.

sert bölüm saç modeli (2)

Berberiniz saçınızı ıslattıktan ve sert kısmınızın mükemmel konumuna karar verdikten sonra, düz kenarlı bir tıraş bıçağı kullanarak, tıraş bıçağını saç derinizde gezdirerek sert kısım için bir yol açacaktır. Yine de bu son tıraş olmayacak. Sadece zor kısmın nerede başladığını ve nerede bittiğini açıkça işaretlemek için.

Daha büyük ve sert bir kısım istiyorsanız, berber daha kalın bir çizgiyi tıraş edecektir. Daha küçük olmasını ve sadece biraz fark edilmesini istiyorsanız, berber, gereksinimlerinize uyacak şekilde onu daha da inceltebilir. Gerçek kesme ve tıraş başlamadan önce ona ne istediğinizi söylediğinizden emin olun.

Zor Kısım Adım # 3: Tıraş jeli uygulayın.

sert bölüm saç modeli (3)

Berberiniz, kesmeyi veya tıraş etmeyi kolaylaştırmak için saçınıza ve kafa derisine küçük bir tıraş jeli uygulayacaktır. Tıraş jelleri renksizdir, bu nedenle zor kısmı yaparken tıraş kremlerine göre kullanmak aslında daha iyidir. Kremler saç derisini kapatabilir ve düzgün ve kusursuz bir tıraş elde etmek daha zor olacaktır.

Şimdi en iyi kısma geçiyoruz. Berberiniz kafa derisine doğru miktarda jel uyguladıktan sonra, artık gerçek tıraş ve sert kısmı düzeltmeye başlayacaktır.

Zor Kısım Adım # 4: Tıraşa başlayın.

sert bölüm saç modeli (4)

Berberiniz, bir çift düzeltici ile zor kısmı şekillendirmeyi bitirecek. Saçlar saç derisine yaklaştıkça tıraş olmaya başladıkça sert kısmın daha beyaz ve pürüzsüz hale geldiğini göreceksiniz. Bu, saç kesiminize çarpıcı ve çarpıcı bir kontrast vermek için daha da düzleştirilecek ve mükemmel bir şekilde astarlanacaktır.

En iyi saç için ne yapmak istediğiniz tamamen size kalmış. Kesimi şık bir pompadour veya kaygan bir combover veya bir yandan süpürme veya bir hızlı, hatta bir üst düğüm ile bitirebilirsiniz. Güzel görünen sert bir bölümle eşleştirebileceğiniz çok fazla saç modeli var. Herhangi bir modern dokunuş katabilir ve her zaman şık ve zarif görünebilirsiniz. Sadece yaratıcı ve maceracı olmanız gerekiyor!

Sert kısım, normal saç kesimlerinde, özellikle sivri uçlu saçlarda, alt kesimlerde ve kaybolur. Zor bir parçaya sahip olmanın dezavantajı, sert parçayı görünür kılmak ve her zaman iyi görünmek için düzenli bakım gerektirmesidir.

Zor kısım genellikle tıraş edildiği için sadece birkaç gün içinde anız çıkacaktır. Sakalları sevmiyorsanız veya düzenli olarak rötuş yapmaktan nefret ediyorsanız, sert kısım saç kesimi sizin için mükemmel bir saç kesimi olmayabilir. Düzenli bakım yapılmazsa, bakmak oldukça itici olabilir ve dokunulduğunda da iğrenç bir his uyandırır.

Sert bir saç modeli istiyorsanız, stilinizi sizin için yapmak için çok yetenekli bir berbere gidin. Bu saç kesimi, mükemmel sert kısmı elde etmek için sabit eller ve hassas beceriler gerektirir. Ayrıca berberler, bunun gibi karmaşık saç kesimlerini yapmak için ellerinde en iyi araçlara sahiptir. Yani hayır, ne yazık ki, ne kadar YouTube video eğitimi izlerseniz izleyin, bunu DIY yapamazsınız. Şimdilik profesyonellere bırakın.

Eğer sen yapmak Zor bir rol almaya karar verdiyseniz, bir kez bittiğinde bittiğini de bilmelisiniz. Bir gün uyanır ve artık hoşunuza gitmediğine karar verirseniz zor bir bölümü geri alamazsınız. Bu saç durumunu düzeltmenin tek yolu, saçların tekrar uzamasını ve sert kısmın gittikçe daha az fark edilir hale gelmesini beklemektir. Ya da saçı diğer tarafa süpürmeye başlayabilir ve combover’ın zor kısmı saklamakta iyi bir iş çıkardığını umabilirsiniz.

Saçın uzamasını beklerken, saçınızın nasıl göründüğünü değiştirmek için birkaç farklı saç modeli deneyin ve umarım, zor kısmınız için de nasıl hissettiğinizi. Zor parçanı güçlü bir para cezasıyla giyin Pompadourya da kötü bir midilli kuyruğu ya da kaygan bir combover. Henüz pes etmeyin. Zor kısımda sizi şaşırtmanın bir yolu var!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *