Categories
Uncategorized

2020 Yılında Satın Alabileceğiniz En İyi Kimyasal Eksfoliantlar

Asitlerin kimya sınıfıyla sınırlı kaldığı veya tercih edilen bir silah olduğu bir zamanı hatırlamak zor değil. Bond kötüler. Yüzünüzü bırakın, yakınınızda olmasını istemeyeceğiniz pis, tehlikeli sıvılar.

Birkaç yıl hızlı ilerleyin ve sadece ana akım haline gelen kimyasal eksfoliantlar, tıbbi kliniklerden çıkıp her büyük cilt bakım ürününün formüllerine adım atıyor.

Gerçek şu ki, asitler hiç de korkutucu değil. Kontrollü miktarlarda kullanıldıklarında, yağ, kir ve bakterilerin yanı sıra ölü deri hücrelerini de çözerek, bir yerden alamayacağınız bir temizlik düzeyi sunabilirler. yüz yıkamak veya fiziksel eksfoliye edici.

Büyük gözenekler? Glikolik asit. Soluk ten? Mandelik asit. Kuru cilt? Laktik asit. Yağlı cilt? Salisilik asit. Her cilt rahatsızlığı için bir asit vardır, bu yüzden korkunuzun üstesinden gelin ve şimdiye kadarki en iyi cildiniz için dalın.

Kimyasal Eksfoliye Edici Nedir?

Kimyasal eksfoliantlar, cilt ile reaksiyona giren, birikmiş ölü hücre katmanlarını ve donuk cilde ve lekelere neden olabilecek fazla yağı gideren asitlerdir.

Asitlerin vaftiz babası, “Kimyasal pul pul dökülmenin sonuçları genellikle fiziksele kıyasla daha tekdüzedir” diye ekliyor. Dennis Gross. “Fiziksel olsa da eksfoliye ediciler ölü deriyi temizleyin, bu zımpara kağıdını ahşap bir yüzeye götürmek gibidir – yakından bakarsanız çizikleri görebilirsiniz. “

Kimyasal Eksfoliantlar Nasıl Çalışır?

Dr Gross, “Kimyasal eksfoliantlar, ölü derinin üst katmanını güvenli bir şekilde kaldırarak yeni, genç ve sağlıklı cildin ortaya çıkmasını sağlar” diyor.

Bununla birlikte, tüm asitlerin farklı bir hücresel bileşimi vardır. Büyük moleküllerden oluşanlar, cildin dış katmanlarına odaklanırken, bazıları çok daha incedir ve daha kapsamlı bir pul pul dökülme için dermisin derinliklerine dalabilir.

Kimyasal Eksfoliantı Ne Sıklıkta Kullanmalıyım?

Dr Gross, “Geçmişte, dermatologlar günlük pul pul dökülmeye karşı tavsiyelerde bulundu – bunu unutun” diyor. “Bugün, cildi soymadan veya tahriş etmeden her gün pul pul dökmemize olanak tanıyan formülasyonlarda ilerlemelerimiz var.”

Yine de asitler konusunda yeniyseniz, haftada iki kez kimyasal bir eksfoliant ile başlamak ve günlük işinize kadar devam etmek akıllıca olacaktır.

Kimyasal Eksfoliantlar: Asit Türleri

AHA (Alfa-Hidroksi Asitler)

AHA’lar suda çözünen glikolik, laktik, mandelik, malik ve tartarik dahil olmak üzere bir asit ailesidir. Bunlar, doku, pigmentasyon, gözenekler veya cansız bir ten rengi sizi rahatsız ederse gittiğiniz yerlerdir. “AHA’lar [are] harika bir kimyasal peeling ajanı, ”diye açıklıyor Dr Gross. Bunlar, daha parlak, daha net ve daha genç bir görünüm için hücre yenilenmesini iyileştirir. Ayrıca güneşin verdiği hasarın neden olduğu kahverengi lekelerin rengini açmaya da yardımcı olabilirler. “

BHA (Beta-Hidroksi Asitler)

Çoğunlukla salisilik asitten oluşan BHA’lar yağda çözünürdür ve bu nedenle kir, ölü deri hücreleri ve bakterilerle karışarak lekelere neden olabilecek fazla sebumu çözmek için gözeneklerin derinliklerine dalabilirler. Siyah noktalar, lekeler ve genel yağlılık endişenizse, bir BHA için gidin.

Kimyasal Eksfoliantlar: Dr Dennis Gross’un Asit İndeksi

Glikolik asit

“Glikolik asit, en küçük moleküler yapıya sahip bir AHA’dır ve daha derin pul pul dökülme için cilde nüfuz etmesini sağlar. Glikolik asit, ince çizgileri, hiperpigmentasyonu, koyu lekeleri ve eşit olmayan cilt tonunu azaltırken pul pul dökülme yoluyla cildin görünümünü ve dokusunu iyileştirmek için kullanılır. “

Laktik asit

“Laktik asit, glikolik asitten daha yumuşak ve doğal olarak oluşan bir asittir. Laktik asit, hücre yenilenmesini ve yenilenmesini hızlandırmanın yanı sıra pul pul dökülmeye yardımcı olur. Birden çok görevli arıyorsanız, bu harika bir seçim. “

Salisilik asit

“Salisilik asit, cildi pul pul dökerek, elastin ve kolajen oluştururken gözenek tıkanıklıklarının sayısını azaltan bir BHA’dır. Aynı zamanda, cildi sakinleştirmeye ve berraklaştırmaya yardımcı olan bir anti-bakteriyel ve anti-inflamatuar asittir, bu da onu yağlı ve akneeğilimli cilt. “

Her Cilt Tipi İçin En İyi Kimyasal Eksfoliantlar

Fotoğraf: Lumin on Unsplash

En İyi Günlük Kimyasal Eksfoliye Edici

Anthony Arındırıcı Sıkıştırıcı Pedler

Sıkılaştırıcı pedler, toplam rahatlık istiyorsanız harika bir seçenektir – cilt üzerinde birkaç kez kaydırın ve bitirdiniz. Sonuç verecek kadar güçlü ancak günlük kullanım için yeterince rahatlatıcı olan Anthony’nin cadı fındığı, azelaik asit ve aloe vera karışımı, cildinizi kurutmadan kirleri ve fazla yağı soyacaktır. 60 ile veganKüvette dostça pedler, paranızın karşılığını fazlasıyla alırsınız.

Şimdi Satın Al: £ 25.00

ANTHONY TEMİZLEME ASTRİNGENT TONER PEDLERİ X60

Hassas Ciltler İçin En İyi Kimyasal Eksfoliye Edici

111SKIN Exfolactic Temizleyici

Hassas cilt, baş edilmesi sinir bozucu bir durumdur. İşin püf noktası, ürünleri daha az sıklıkta kullanmaktır, böylece yüzünüzün herhangi bir iltihabı veya tahrişi yatıştırmak için zamanı olur. Saf kimyasal eksfoliant yerine, peeling özelliklerine sahip bir temizleyici tercih edin. 111SKIN ürünü, su ile nötralize edilmeden önce ciltte sadece kısa bir süre kalacak şekilde tasarlanmıştır.

Şimdi Satın Al: £ 45.00

EXFOLAKTİK TEMİZLEYİCİ

Akne İçin En İyi Kimyasal Eksfoliye

Alpha H Clear Cilt Toniği

Yüzünüz sivilceye yabancı değilse salisilik asit içeren bir ürüne ulaşın. Tek yağ çözen asit, tıkalı gözeneklere derinlemesine girecek ve onları temizleyecektir. Alpha H’nin Clear Skin Toniği, herhangi bir iltihap ve kızarıklığı yatıştırmak için papatya, salatalık, arnika ve kekik ile zenginleştirilmiştir.

Şimdi Satın Al: 8,75 £

Temiz Cilt Toniği

En İyi Nazik Kimyasal Eksfoliye Edici

Inkey Listesi PHA Toner

Cilt bakımı sahnesinde nispeten yeni olan PHA’lar (polihidroksi asitler), ölü cildi soyarak üst katmanlara su çekerek en nazik kimyasal eksfoliant formunu sunar. Cildiniz donuk, kuru veya tıkalıysa, aranması gereken kimyasal eksfoliant budur. Taze görünmeniz için nazik asidi aloe vera ve niasinamid (bir B vitamini formu) ile birleştiren The Inky List’in PHA Toneri’ni seçin.

Şimdi Satın Al: £ 9,99

MÜREKKEP LİSTESİ PHA 100ml

Karma Ciltler İçin En İyi Kimyasal Eksfoliye Edici

DCL Çok Etkili Penta Kabuğu

Ciddi bir etki yaratan kimyasal bir eksfoliant için, DCL’nin Multi-Action Penta Peel Pads ile yanlış gitmek zordur. Yine de bunun sizi korkutmasına izin vermeyin. Ürün yüzünüzü gergin veya kırmızı bırakmaz. Bunun yerine, asitlerin karışımı (salisilik, hyaluronik, laktik, fitik ve mandelik) tüm endişeleri ortadan kaldıracak ve yüzünüzü o kadar pürüzsüz bırakarak ona dokunmayı bırakamayacaksınız.

Şimdi Satın Al: £ 58.00

DCL Multi-Action Penta Peel 50 ped

Batık Saçlar İçin En İyi Kimyasal Eksfoliye Edici

Malin + Goetz Batık Saç Kremi

Fiziksel bir kese, günlük iç içe geçmiş tüylere bakmanın harika bir yoludur. Özellikle inatçı olanlar veya çok fazla telaştan nefret eden hassas ciltler için, ancak, Malin + Goetz’in kimyasal peeling kremi var. Glikolik ve salisilik asit, sıkışmış kalıntılardan kurtulacaktır, B5 vitamini ise kırık cildi iyileştirmeye yardımcı olur. O gönderi için hem vücut hem de yüz üzerinde çalışıyor.düzensiz rutin.

Şimdi Satın Al: £ 27.00

batık saç kremi.

Yağlı Ciltler İçin En İyi Kimyasal Eksfoliye Edici

Dr Dennis Gross Alpha Beta Evrensel Günlük Soyma

Dr Dennis Gross asitlerin vaftiz babasıdır, bu yüzden evde ilk soyulmasının kültlerin favorisi olması şaşırtıcı değil. Beş asit (fazla yağı çözmek için salisilik dahil), artı antioksidanlar ve vitaminler karışımı iki aşamada gelir: biri pul pul dökmek ve diğeri cildi güçlendirmek için. Bu, cildinizin tonunu ve dokusunu bir gecede değiştirmek istiyorsanız üzerinde savuracağınız kimyasal eksfoliyandır.

Şimdi Satın Al: £ 19.00

DR DENNIS GROSS Alpha Beta Evrensel Günlük Peel

Vücut İçin En İyi Kimyasal Eksfoliye Edici

REN AHA Akıllı Yenileme Vücut Serumu

Asitler sadece yüzünüz için değildir – ölü deriyi toplamaya meyillidir. en iyi duş jeli Yıkanamaz, vücudunuzun da pul pul dökülmeye ihtiyacı vardır. Kısmi serum, kısmen nemlendirici, kısmen eksfoliant, Ren’in AHA ile aşılanmış vücut bakımı, tüm pürüzleri giderir, biriken hücrelerden ve donuk alanlardan kurtulmanızı sağlar, böylece utanmadan soyabilirsiniz.

Şimdi Satın Al: £ 42.00

AHA Akıllı Yenileme Vücut Serumu

Kuru Ciltler İçin En İyi Kimyasal Eksfoliye Edici

Sıradan Laktik Asit + HA

Laktik asit, pul pul döküldüğü kadar nemlendiricidir. Bunu hyaluronik asidin nemlendirici özellikleriyle (suda ağırlığının 1.000 katına kadar tutabilen) birleştirin ve ciddi bir kuru cilt yok ediciniz var. Dermisin tepesine kadar çekildikten sonra, iyice sızdırmaz hale getirerek suyun dışarı çıkmamasını sağlayın. nemlendirici.

Şimdi Satın Al: 5,50 £

Laktik Asit% 5 + HA

Siyah Noktalar İçin En İyi Kimyasal Eksfoliye Edici

Paula’nın Seçimi Cilt Mükemmelleştirici% 2 BHA Sıvı Eksfoliye

Herhangi bir bakım uzmanına sinir bozucu siyah noktalarla nasıl mücadele edileceğini sorun, size bunun bu sorunun ürünü olduğunu söyleyeceklerdir. Sektörün favorisi Paula’s Choice tarafından yaratılan yüzde iki salisilik asit formülü, gözeneklerin içinde duran yağı çözerek zaman kaybetmez. Tam etki için, köklü gunk’un geri kalanını görmek için bir kömür maskesiyle birleştirin.

Şimdi Satın Al: £ 28.00

Cilt Mükemmelleştirici% 2 BHA Sıvı Eksfoliye Edici

Noktalar İçin En İyi Kimyasal Eksfoliye Edici

Votary Leke Kurtarma Yağı

Tam şişmiş sivilce yerine ara sıra muzdarip olduğunuz nokta ise, bu leke kurtarma yağını bir deneyin. Bir noktaya petrol sürmek mantıksız gelebilir, ancak durum böyle değil. Noktalar, yüzeye çıktıkları alanın etrafında neredeyse her zaman kuru ve hasar görerek cildi kırar ve iltihap sonrası hiperpigmentasyona neden olur. Bu küçük savaşçı, çevredeki alanı beslerken bakterileri çözerek tüm bunları reddediyor.

Şimdi Satın Al: £ 35.00

MAVİ KURTARMA YAĞI - TAMANU VE SALİSİLİK

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *