Categories
Uncategorized

1970’lerin Kadınların Kopyalayacağı Modaya Uygun Saç Modelleri

1970’lerin kadınlar için saç modelleri oldukça farklıydı; uzundan kısa uzunluklara ve ayrıca birleşik hareketler, katmanlar, bukleler ve kabarcık permaları da içerir.

Tüy kesimi sayesinde omuz uzunluğundaki saç; sık sık yanlardan uzaklaşan “kanatlarla” veya belki de daha dolgun bir saçakla eşleştirilmişti. O zamanın bazı ünlü kadın saç stillerini tartışalım.

Ziyaret Edeceğiniz İçerik

1970’lerin Kadın Saç Modelleri için Ape Stilleri

Üstte daha kısa saç, arka tarafta daha uzun saçları birleştiren kadınlar için 1970’lerin başlarında güzel bir saç modeli; saç boyunca birçok katman ile. Saçlar düz ya da kıvrılmıştı ve her zaman tüylü bir dönüşe sahipti.

1970'lerin Kadın Saç Stilleri Trendleri

1970’lerin Kadın Saçları, Sevişme ve Takozlarla

Eşit bir şekilde ilerleyen seviyeler içeren neredeyse hiç fırfırlı kesim içermeyen, tam bir saçak yanı sıra tarafları da derecelendirmeyi başaran uniseks bir tarzdı. Sevişmenin daha büyük bir versiyonu; genellikle sörf ile, aslında çingene kesimi olarak etiketlendi.

Her iki cinsiyet için de 1970’lerin popüler bir saç modeli haline geldi ve o zamanlar çok sayıda film yıldızı tarafından kullanılıyor.

Ayrıca Oku: Retro Örgülü Saç Stilleri Trendleri ve Stilleri

Shag and Wedges 1970'lerin Kadın Saç Modelleri1970’lerde kadınlar için saç modelleri, Kama çok popülerdi ve 1974’te Vidal Sassoon’un protejisti Trevor Sorbie tarafından şekillendirildi. Kesik, her tarafı ve arkası dik açılı yapraklara sahip kısa saçlardan oluşuyordu.

Bu mükemmel kesim, üstte daha büyük olan neredeyse üçgen bir stil yarattı ve sadece arka tarafa çok fazla hareketle ağır katmanlı bir görünüme girdi.

1970'lerin Kadın Kıvırcık Saç Modelleri

1970’ler Kadın Afro Saç Modeli

Siyah renk topluluğunu, düzleştirilmiş saçla “topluluk düzeltmeleri” yerine doğal saç yapısını kabul etmeye davet eden kadın saç stilleri; 1970’lerde, 1960’larda ortaya çıktıktan kısa bir süre sonra, ağırlıklı olarak siyah zevk hareketinde popüler olmaya devam etti.

Afro 1970 Kadın Saç Modelleri

1970’lerin Afro Sonunda moda oldu çünkü on yıllar boyunca her iki cinsiyet tarafından, temelde siyah toplulukla birlikte Afrikalı-Amerikalılar tarafından şekillendirildi.

Hatta farklı etnik gruplar ve gerçekten kıvırcık saçlı insanlar tarafından taşındı çünkü uzun ve düz saçlarda tekdüzelik yerine iyi bir alternatifti.

Cornrows 1970’lerin Kadınlar için Saç Modeli

Cornrows 1970'lerin Kadın Saç Modelleri

Cornrows, 1970’lerin kadınlar için saç stillerinde çok popüler oldu. Saç, kafa derisine sıkı bir şekilde kıvrılır; hem düz sıralarda hem de karmaşık desenlerde. Neredeyse hiç gevşetici veya başka herhangi bir sert kimyasal gerektirmeyen bir tasarım.

Yüzeyler elastik bantlarla sabitlenebilir ve / veya boncuklarla tasarlanabilir. Siyah renkli kadınların hepsinde mısır tarlaları ya da güçlü bir Afro – peruklar kısa ve ek olarak modaya uygun tasarım çeşitlerinde mevcut popüler bir alternatif olmaya devam etti.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *