Categories
Uncategorized

Yüz Şekliniz İçin En İyi Saç Kesimi

Saç, kendimizle ilgili hızla değişebileceğimiz ve kendimiz için kendimizi harika ya da kötü hissedebileceğimiz birkaç şeyden biridir. Saç, kimliğimizi yeniden şekillendirebilir, hayatlarımızda değişime ilham verebilir veya bize sadece oynayabileceğimiz ve deneyebileceğimiz eğlenceli bir şeyler verebilir. Bununla birlikte, saç ilkesi ve her bir kişi için neyin işe yaradığı ile birlikte gelen bazı kurallar vardır. Saçla birlikte gelen şeylerden bazıları, cilt tonumuza uyan renk, her durum için şekillendirilmiş saçlarımızı en iyi şekilde nasıl giyebiliriz ve tabii ki yüz şeklimize en uygun saç kesimi. Hangi saç kesimlerinin yüz şeklinize en uygun olduğunu ve dünyaya gerçekten kraliçe olduğunuzu göstermek için hangisinden kaçınmanız gerektiğini öğrenmek için okumaya devam edin.

Oval

Hollywood’daki favori aktrislerimizden ve müzisyenlerimizden bazıları oval bir yüz şekline sahip ve neredeyse her şeyi sallıyorlar ‘deniyorlar. Sosyal medyada gördüğümüz ünlüler ve insanlar, görünüşümüz açısından denediklerimizde esas olarak bizim yol gösterici etkimiz olduğundan, oval yüzler için yeni bir saç kesimi denemek ve yürümek için zamanımızın en çarpıcı güzelliklerinden bazılarına bakacağız. kafaları dik. Oval yüzlü bazı ünlüler arasında yıllar boyunca farklı saç kesimlerini deneyen muhteşem kadınlar olan Jennifer Aniston ve Rihanna yer alıyor. Oval şekilli yüzlerle özellikle iyi görünen saç kesimleri, katmanlar, yandan süpürülmüş patlamalar, peri kesimleri ve çok çeşitli bob kesimleri gibi daha tüylü olanlardır. Gerçekten, görünüşünüzle denemeyi seviyorsanız, bu sağlam bir yüz şeklidir, çünkü herhangi bir kıvrımlı, dalgalı veya kısa kör olan size bakacak ve ateş hissedecektir.

Yüz Şekliniz İçin En İyi Saç KesimiDikdörtgen

Yine Hollywood’da bu yüz şekline sahip Sarah Jessica Parker ve Victoria Beckham gibi çok güzel kadınlar var. Uzun yüzlerin anahtarı, yüzünüzü daha kısa gösteren bir saç modeli bulmaktır, çünkü bu yüz şekline sahip insanlar en uzun yüzlerden birine sahiptir. Bu görünümü elde edebilecek bazı saç kesimleri, uzun, hacimli dalgalar, dokulu bir bob ve künt veya yandan süpürülmüş dalgaları olan düz saçlardır.Yüz Şekliniz İçin En İyi Saç Kesimi

Yuvarlak

Yuvarlak yüzler, yüzü güzelce çerçeveleyen daha kısa saç kesimleriyle çalışmak için mükemmel bir yüz şeklidir. Sevimli yuvarlak yüzleriyle tanınan tanıyor olabileceğiniz bazı insanlar Ginnifer Goodwin ve Lucy Hale’dir. Yuvarlak yüz, çalışmak için iyi bir şekildir çünkü onu kısa saç kesimleriyle vurgulamayı, katmanlarla çerçevelemeyi veya uzun, gevşek dalgalarla örtmeyi seçebilirsiniz. Yuvarlak bir yüzünüz varsa almayı düşünmeniz gereken bazı saç kesimleri düz bir bob, sahte bir saç, şık, düz saç ve bir peri kesimidir.

Yüz Şekliniz İçin En İyi Saç Kesimi

Meydan

Kare yüzlerle çalışmak eğlencelidir çünkü kemik yapısıyla oynarsınız ve ya daha kısa bir saç kesimi ile göstermeyi seçersiniz ya da çene çizgisini karışık dalgalarla yumuşatırsınız. Kare şekilli bir yüzünüz varsa denemek için bazı harika saç kesimleri, tüylü, uzun bir bob, uzun, yandan süpürülmüş patlamalar, uzun, gevşek dalgalar, saçaklı katmanlar ve asimetrik bir bobdur.

Yüz Şekliniz İçin En İyi Saç Kesimi

Kalp

Kalp şeklinde bir yüzünüz varsa, yüz şeklinize çok iyi uyacak birçok saç kesimi vardır. En sevdiğimiz kalp şekilli kızlarımızdan bazıları arasında Reese Witherspoon, Jennifer Lawrence ve Katharine McPhee var. Kalp şeklindeki bir yüzü sallıyorsanız, yüzünüzü çerçeveleyen ve güzel kemik yapınızı ve çenenizi vurgulayacak uzun patlama, lob, peri, büyük gevşek dalgalar ve uzun katmanlar gibi saç stillerini denemelisiniz.

Yüz Şekliniz İçin En İyi Saç Kesimi

Elmas

Elmas yüz şekli, üzerinde deneyebileceğiniz birçok saç stiline sahip olan bir diğeridir. Elmas şeklindeki yüzüyle tanıyabileceğiniz ve sevebileceğiniz kişiler arasında Bella Hadid, Chrissy Teigan ve Keira Knightly bulunur. Bu yüz şekline sahipseniz denemek isteyebileceğiniz bazı saç kesimleri, diğerleri arasında tüylü patlamalar, derin yan patlamalar, dalgalı bir bob.

Yüz Şekliniz İçin En İyi Saç Kesimi

Dikdörtgen

Dikdörtgen yüz şekli bazen doğru saç kesimini bulmak için zor olabilir, çünkü bu belirli yüz şekillerinin hepsinin boyutları değişiyor gibi görünüyor. Bu yüz şekli için denemeniz gereken saç kesimleri, saçak veya yandan süpürülmüş patlamalar, katmanlı hacimli dalgalar, kıvrılmış, kabarık bukleler, uzun boblar ve sert bir çene çizgisini çerçevelemek veya yumuşatmak için her şeydir.

Ayrıca bakınız

Yüz Şekliniz İçin En İyi Saç Kesimi

Üçgen

Üçgen yüzlü tanıyor olabileceğiniz bazı insanlar Scarlett Johansson ve Chloë Grace Mortez’dir Üçgen yüz şeklinin, çeneyi yumuşatacak ve daha ağır bir alt kısmı dengeleyecek bir saç kesimi ile tamamlanması gerekir. Bununla birlikte, saçını kestirmeye gittiğinizde yüzünüzü çerçevelemek ve yumuşatmak için katmanları tercih edin. Daha kısa gitmeyi seçerseniz, bir peri kesimi de isteyebilirsiniz; bu, üçgen şekli ve bu rotaya gitmeye karar verirseniz bazı ince, yan süpürme patlamalarıyla iyi görünecektir.

Yüz Şekliniz İçin En İyi Saç Kesimi

Heptagon

Karşılaşabileceğiniz birçok ünlü, yapılandırılmış bir çene çizgisi ve düz bir alından oluşan bu altıgen yüz şekline sahip gibi görünüyor, bu ünlülerden biri de Fergie. Altıgen yüzleri olan kişiler, çene çizgilerini yumuşatan saç kesimlerini tercih etmeleri gereken üçgen ve kare yüzler için belirlenmiş yönergeleri takip etmelidir. Bu saç kesimleri arasında kalın katmanlar, uzun boblar ve şık, düz, uzun saçlar bulunur.

Yüz Şekliniz İçin En İyi Saç Kesimi

Sonuç olarak, saç stilini, kesimini veya rengini genel olarak denemek eğlencelidir. Anahtar, sizin için belirli bir stile ve renge alışmadan önce, mümkün olduğunca gençken denemektir. Yüzünüzü inceleyin ve yüz şeklinizin ne olduğunu belirleyin, en iyi şekilde görünmenizi sağlayacak saç kesimlerini araştırın ve arkadaşlarınızdan, ailenizden ve en önemlisi kuaförünüzden fikir alın. İlham almak ve saç kesimlerine göre size neyin iyi görüneceğine dair bir fikir edinmek için sosyal medyadaki ünlülere ve insanlara bakın. Saçta ustalaşmak, acele etmemek, sürecin tadını çıkarmak ve olabildiğince denemek zor olmak zorunda değil. En sevdiğiniz görünümün ne olduğunu aşağıya yorumlayın!

Öne Çıkan Görüntü Kaynağı: https://www.pinterest.com/pin/175499716715499174/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *