Categories
Uncategorized

Yüz Şekliniz İçin Doğru Sakal Nasıl Seçilir

Bugünlerde, eğer pogonofil değilseniz, olan birini tanımanız oldukça olasıdır. (Siz Google’a bakarken burada bekleyeceğiz.)

En çok sakalın geçtiğini ve geçtiğini iddia eden fırçalama, sakal trend kalıcıdır. Ve artık sakallar erkeklerin yüz mobilyalarının sağlam bir parçası olduğundan, vurgu sizinkini “eğer” değil, “nasıl” a kaydırdı.

Tıpkı her saç stilinin size uymaması gibi, sakallar da tek bedene uymaz. Yani, burada yardımıyla Londra’nın en iyi berberleri, bilgilerinizi tazeleyin ve tatsız bir stil seçme şansınızı azaltın.

Ben Hangi Yüz Şeklimim?

Tüm geleceği yapmak için tımar kesin kararlar, yüz şeklinizi bilmek önemlidir. Bunu nasıl belirlediğiniz basit. İlk önce, esnek bir mezura ile kendinizi silahlandırın. Ardından, her birini kaydederek aşağıdaki ölçümleri yapın.

 1. Alın: Bir kaş kemerinin zirvesinden karşı kemerin zirvesine kadar yüzünüzde ölçün.
 2. Elmacık kemikleri: Her bir gözün dış köşesinin altındaki en sivri kısımdan başlayarak ve biterek elmacık kemikleriniz boyunca ölçün.
 3. Çene çizgisi: Çenenizin yukarı doğru açı yaptığı noktada çenenizin ucundan kulağınızın altına kadar ölçün. Çene hattı ölçümünüzü elde etmek için bu sayıyı ikiyle çarpın.
 4. Yüz Uzunluğu: Saç çizginizin ortasından çenenizin ucuna kadar ölçün.

Bu ölçümleri yaptıktan sonra, hangisinin en büyüğü olduğuna dikkat edin ve ardından yüzünüzün nereye düştüğünü bulmak için bunu yedi ana profille karşılaştırın.

 • Oval: Yüz uzunluğu elmacık kemiklerinin genişliğinden, alın çene hattından daha büyüktür. Çene açısı keskin olmaktan çok yuvarlatılmıştır.
 • Dikdörtgen: Yüz uzunluğu en büyük ölçüdür. Alın, elmacık kemikleri ve çene çizgisi boyut olarak benzerdir.
 • Üçgensel: Jawline, alından daha büyük olan elmacık kemiklerinden daha büyüktür.
 • Yuvarlak: Elmacık kemikleri ve yüz uzunluğu benzer bir ölçüye sahiptir. Benzer bir ölçüye sahip olan alın ve çene hattından daha büyüktürler. Çene açısı yumuşaktır ve çok daha az belirgindir.
 • Kalp: Alın, elmacık kemikleri ve çene hattından daha büyüktür. Çene sivri uçludur.
 • Meydan: Tüm ölçümler oldukça benzerdir. Çene açısı yuvarlak olmaktan çok keskindir.
 • Elmas: Yüz uzunluğu en büyük ölçüdür. Sonra azalan sırayla: elmacık kemikleri, alın ve en küçüğü çene çizgisidir. Çene sivri uçludur.

Yüz Şekliniz İçin Doğru Sakal Nasıl Seçilir

Hangi Sakal Oval Yüze Uygun?

Kendinizi bu şekilde tanırsanız, okurken fazla kendini beğenmiş görünmemeye çalışın. Oval bir yüzle çeşitli şekillerde kurtulabilirsiniz. sakal stilleri diğer erkekler yapamaz. Bu çok yönlülük, hem kare hem de yuvarlak özelliklerin sahibi olmaktan gelir, yani gerçekten hiçbir şeyi dengelemenize gerek yoktur. Odaklanmanız gereken tek şey sakalınızın en iyi şekilde görünmesini sağlamaktır.

Bunu, Paul Pogba’nın saçını değiştirdiği sıklıkta stilleri değiştirme fırsatı olarak kullanmak yerine, diğer tüm yüz şekillerinin teşvik edebileceği zamansız, klasik bir stili tercih edin.

Joe Mills, “İstediğiniz sakal çenede kare şeklinde, yanaklarda temiz çizgiler, yanlarda kısa ve alttan kesilmiş” diye açıklıyor. Joe & Co Berberler Soho’da. Bu görünüm, tam bir sakalın ağırlığını, çoğu zaman bir hipster sazından yoksun tanımla birleştirir.

Dikdörtgen Bir Yüze Hangi Sakal Uygun?

Uzun yüze gerek yok. Özellikle dikdörtgen bir yüz şeklinin rüzgara dikkat etmenize ve yüz foliküllerinin neler başarabildiğini görmenize olanak tanıdığını düşündüğünüzde saç modeli).

“Dikdörtgen, daha uzun bir yüz şeklidir. Bu nedenle, sakalınızın çene hizasında uzun, üçgen veya sivri olması size hiçbir fayda sağlamaz “diyor Lilybelle Louis Pall Mall Berberler Bishopsgate’de. “Sakalda daha dolgun yanaklara sahip olmak, biraz daha geniş bir çene izlenimi vererek dikkatin yüzün uzunluğundan tamamen uzaklaştırılmasını sağlar.”

Zaten sahip olduğunuz şekli abartmak istemezsiniz. Öyleyse biraz genişletin ve eğer yapabilirseniz, sakal uzatmak yanakları da yukarı kaldırın. Bunu yapmak yüzünüzün çok uzun görünmesini engelleyecektir.

Hangi Sakal Üçgen Bir Yüze Uygun?

Temelde ‘kalp’ şeklinin zıttı olan üçgen bir yüzle amaç, dikkati daha belirgin bir çeneden uzaklaştırmaktır.

Bunu yapmanın en kolay yolu bir ‘sakal bıyık’ (a bıyık kısa sakallı veya kirli sakallı). Bir zamanlar Viktorya dönemi diktatörleri korunurken, şimdi dikkatleri yüzün yukarısına çekecek ciddi derecede havalı bir görünüm.

Bu hibrit stille, yanaklarda çok daha geniş ve kalın bir şeyden kaçının, bu da daha geniş bir çene hattı istenmeyen izlenimi verecektir. Mills, “Kılları yanaklardan uzak tutmak, bazı köklü favorileri yüzünüzün daha da aşağısına indirmenize izin veriyor” diyor. “Çeneyi fazla uzatmaktan nefret ederim. Bunun yerine, altta karesini alın. “

Hangi Sakal Yuvarlak Bir Yüze Uygun?

Sakal bakımı Yüz şekliniz ne olursa olsun asla gözden kaçırılmamalıdır. Bununla birlikte, büyük, dağınık bir sakalın ekilmesi, bu durumda, sadece başınızı bir bowling topuna çevirmeye hizmet edecektir. Öyleyse bununla savaşmak için, açıları çalışmanız gerekir.

“Yuvarlatılmış yüz şekli üçgen biçimli bir stile sahip olmanın faydaları ”diyor Louis. “Gerçekten gurur verici bir görünüm için yanaklarda daha kısa ve çeneye doğru daha uzun bir sakal tercih edin.”

Örneğin, hala yanaklarında kirli sakal olan bir keçi sakalı, daha uzun ve daha belirgin bir çene izlenimi yaratacaktır. Toplantılarda bu tarz düşünceli bir şekilde okşamak standarttır.

Hangi Sakal Kalp Yüze Uygun?

Hiçbir erkek çenesinin zayıf olmasıyla suçlanmak istemez. Neyse ki kalp şeklinde bir yüze sahip olanlar için, sakallı balast eklemenin bir yolu var.

Bununla birlikte, yatırım yapmayın sakal yağı, taraklar ve düzelticiler Daha şimdi. Louis, “Bu daha küçük bir yüz şekli, bu nedenle sakal sadece yüzünüzün daha küçük görünmesini sağlar” diye uyarıyor Louis. Bu nedenle risk, sakal bırakıp sadece sakal haline gelmekte yatıyor.

Bunun yerine, doğal kemik yapınızı güçlendirmeden pürüzlü ve hazır bir görünüm sağlayacak yanlarda tasarım kirli sakalları tercih edin. Bu arada, çene hattınıza derinlik ve hacim kazandırmak için çene ve bıyığınızda daha fazla uzunluk bırakın.

Hangi Sakal Kare Yüze Uygun?

Güçlü, kare bir çene, birçok erkeğin memnuniyetle takas edeceği bir şeyken yamalı sakal çünkü, saat beşli bir gölgeyi daha ciddi bir şeye genişletmeyi seçerken sınırlamaları var.

Zaten sahip olduklarınızı aşırı abartacak ve sizi Johnny Bravo’ya çevirecek bir sakal istemezsiniz. Louis, “Keskin hatlara ve dik açılara sahip kare bir sakal, geniş bir çene çizgisiyle gurur duymayacaktır” diyor. “Bu yüz şeklini tamamlamak için çene bölgesinin yuvarlak veya üçgen olmasını sağlamanız gerekir.”

Çeneyi keçi sakalı tarzı bir sakalla uzatmak, kalın, geniş çene kemiklerini yumuşatmaya yardımcı olurken, yine keskin bir görünüm yaratır. Bu aynı zamanda gözü yüzün diğer özelliklerine odaklayarak bu parlak mavilere parlama şansı verir.

Hangi Sakal Elmas Yüze Uygun?

Elmas yüz şekli elmacık kemiklerinde en geniş olup, genişliği yaklaşık olarak simetrik olan dar bir alın ve çene çizgisidir. Bu nedenle amaç, elmacık kemiklerini telafi etmek için her zaman saçları çene üzerinde tutmak olmalıdır, bu nedenle tıraş makinesi. İdeal olarak, daha dengeli bir kemik yapısına sahip olma yanılsamasını yaratmak için belirgin bir çene kare yapmak istersiniz.

“Ne kadar uzun olduğun konusunda dikkatli ol sakalını düzelt da, ”diyor Mills. “Çenede çok uzun süre kalmanızı tavsiye etmem – çok sivri olan herhangi bir şey bu yüz şeklini vurgulama eğilimindedir. Yanaklarda daha geniş ve çene kemiğinin kenarlarında daha geniş olabilir, böylece yüzünüzün alt yarısını kareler. “

Bu arada bıyığı hafifletmek yanaklarınıza ve çene hattınıza daha fazla vurgu yapacaktır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *