Categories
Uncategorized

Yüz Şekliniz İçin Doğru Saç Kesimi Nasıl Seçilir

Giysileriniz gibi, saç kesimi de tek bedene uymaz. Ama kıyafetlerinizden farklı olarak, meslektaşlarınızdan tacizle geçen bir günden sonra saçınızı kestiremezsiniz.

İşte bu yüzden – berber makasının altına girmeden önce – yüz şeklinize en uygun stilin hangisi olduğunu bilmeye değer. Sonuçta, burada fazladan bir inç veya bir yüz kılı büyük bir fark yaratabilir.

Ben Hangi Yüz Şeklimim?

Ama aslında nasıl yaparsın yüzünün nasıl olduğunu belirle? Basit. İlk önce, esnek bir mezura ile kendinizi silahlandırın. Ardından, her birini kaydederek aşağıdaki ölçümleri yapın.

 1. Alın: Bir kaş kemerinin zirvesinden karşı kemerin zirvesine kadar yüzünüzde ölçün.
 2. Elmacık kemikleri: Her bir gözün dış köşesinin altındaki en sivri kısımdan başlayarak ve biterek elmacık kemikleriniz boyunca ölçün.
 3. Çene çizgisi: Çenenizin yukarı doğru açı yaptığı noktada çenenizin ucundan kulağınızın altına kadar ölçün. Çene hattı ölçümünüzü elde etmek için bu sayıyı ikiyle çarpın.
 4. Yüz Uzunluğu: Saç çizginizin ortasından çenenizin ucuna kadar ölçün.

Bu ölçümleri yaptıktan sonra, hangisinin en büyüğü olduğuna dikkat edin ve ardından yüzünüzün nereye düştüğünü bulmak için bunu yedi ana profille karşılaştırın.

 • Oval: Yüz uzunluğu elmacık kemiklerinin genişliğinden, alın çene hattından daha büyüktür. Çene açısı keskin olmaktan çok yuvarlatılmıştır.
 • Dikdörtgen: Yüz uzunluğu en büyük ölçüdür. Alın, elmacık kemikleri ve çene çizgisi boyut olarak benzerdir.
 • Üçgensel: Jawline, alından daha büyük olan elmacık kemiklerinden daha büyüktür.
 • Yuvarlak: Elmacık kemikleri ve yüz uzunluğu benzer bir ölçüye sahiptir. Benzer bir ölçüye sahip olan alın ve çene hattından daha büyüktürler. Çene açısı yumuşaktır ve çok daha az belirgindir.
 • Kalp: Alın, elmacık kemikleri ve çene hattından daha büyüktür. Çene sivri uçludur.
 • Meydan: Tüm ölçümler oldukça benzerdir. Çene açısı yuvarlak olmaktan çok keskindir.
 • Elmas: Yüz uzunluğu en büyük ölçüdür. Sonra azalan sırayla: elmacık kemikleri, alın ve en küçüğü çene çizgisidir. Çene sivri uçludur.

Yüz Şekliniz İçin Doğru Saç Kesimi Nasıl Seçilir

Hızlı Atlama: Oval | Meydan | Dikdörtgen | Yuvarlak | Elmas | Kalp | Üçgen

Oval Yüzler İçin Saç Kesimi

Kadınlar için genetik ikramiye olarak görülen bir oval en fazla olmayabilir alfa erkekler için yüz şekilleri, ancak deneyler için iyi bir tuval. Simetrik ve orantılı, oval bir yüz şekli hemen hemen her saç stilinin hakkını verir, bu yüzden – seni şanslı çocuk – seçim çok senin.

Bununla birlikte, ovalliğinizi optimize etmenizi sağlamak için birkaç küçük uyarı var. “Oval bir yüz şeklinin püf noktası, tepede biraz hacim ve açılar oluşturmak için saçınızı alından koparmaktır” diyor Aveda usta berber Stelios Nicolaou. “En uygun stil klasiktir kısa sırt ve yanlar ve yandan süpürülmüş bir ayırma ile üstte biraz daha uzun. “

Ayrıca ileri bir sınırdan kaçınmak isteyeceksiniz. Ünlü kuaför, “Alnın çok fazla olması özellikleri yumuşatır ve yüzün yuvarlaklığını artırır” diyor Jamie Stevens.

Sakalı atmakta özgürsün, diyor Ruffians yaratıcı yönetmen Denis Robinson. “İhtiyacın yok sakal bu durumda orantısız boşlukları doldurmak için temiz traş olmaktan çekinmeyin. “

Kare Yüzler İçin Saç Kesimi

Eril ideal olarak kabul edilen kare bir yüz şekli, jilet gibi keskin bir çene hattı, eşit oranlar ve genel olarak kesilmiş bir görünüm ile karakterize edilir. Grrr.

Oval gibi, çoğu stil için harika bir temeldir ve hem son derece kısa hem de daha uzun saç modelleriyle çalışacak kadar çok yönlüdür. vızıltı kesintileri -e Fransız mahsulleri -e Quiffs. Ne kadar kısa gidersen, o kadar çok askere alınmış gibi görüneceğini unutma. Bu sana iyi hizmet etmeyecek değil.

“Klasik, düzgün saç kesimi kare şekli en iyi şekilde tamamlar. yakın solmalar, yan bölmeler ve kısa katmanlar, ”diyor Stevens. Hafif kirli sakallar, çene hattınızın keskinliğine, çizgisini bulanıklaştırmadan biraz hoş bir doku verir.

Dikdörtgen Yüzler İçin Saç Kesimi

Yüz şekillerinin en uzun olanı olan dikdörtgen bir yüz, bir oval ile bir kare arasında bir yere düşer, ancak ince bir ince ayar gerektirir saç modeli yüzün olduğundan daha uzun görünmemesini sağlamak için.

Nicolaou, “Dikdörtgen bir yüz daha uzun göründüğü için, uzunluğu üstte tutuyorsa kenarları çok kısa tutmaktan kaçınmak önemlidir, çünkü bu yalnızca yüzün uzunluğunu vurgular,” diye açıklıyor Nicolaou. “Kenarları çok kısa tutmayan veya üstte çok fazla uzunluk bırakmayan, orantılı bir stil deneyin.”

Bu tavsiyeye uyarak, genişlik eklemek ve yüzünüzün olduğundan daha dar görünmemesini sağlamak için saçın yanlara ve / veya alnına düşmesine izin veren bir stil deneyin.

Son olarak, asla Duck Dynasty ile eşleştirmeyin sakalRobinson diyor. “Dolu bir sakal yalnızca yüzü uzatır, bu nedenle boşlukları doldurmak için kısa sakaldan kısa sakala kadar değişen yüz kıllarını deneyin.”

Yuvarlak Yüzler İçin Saç Kesimi

Yuvarlak bir çeneye sahip ve belirgin çizgiler veya açıları olmayan dairesel bir yüz şekli, ona biraz tanım kazandıran bir saç kesiminden yararlanır.

Stevens, “Yuvarlak bir yüz şekliniz varsa, kare düşünün” diyor. “Yuvarlak yüzler, doğal açılardan çok az olduğu için, saçınızla yapı yanılsaması yaratmanız gerekiyor. Üst kısımda yüksekliğe sahip, yanlarda sıkı tutulan bir stil: bir pompadour veya a düz üst ön kenarlarda olduğu gibi yapı eklemek için iyi çalışıyor. “

Robinson, “Saçınızın yüksek gerileme bölgesindeki kare köşeler, yumuşak kenarları keskinleştirir” diye ekliyor. “Tam kare bir sakal aynı zamanda çene bölgesinin incelmesine yardımcı olarak daha keskin bir çene görünümü verir.”

Elmas Yüzler İçin Saç Kesimi

Çene ve kaşta dar, yanaklarda genişliğe sahip olan elmas, daha nadir yüz şekillerinden biridir. Bu nedenle, adaşını görünmesini sağlamak için bazı uzman gereksinimleri vardır.

Stevens, “Alın ve çene bölgesine genişlik katan saç stilleri en iyi seçeneğiniz” diyor. “Saçaklar alnınıza doku eklemek için iyi çalışır, kulakların arkasına sıkıştırılabilen daha uzun stiller bir elmas şeklinin kemik yapısını vurgulamak için mükemmeldir. “

Bununla birlikte, yanları çok kısa tutmayın – elmacık kemiklerinin genişliği göz önüne alındığında, özellikle yanlarda kısa olan bir saç modeli yalnızca kulaklarınızın daha büyük görünmesini sağlayacaktır.

Doğal açılarını yumuşatmak için çalışan bu yüz şekli için daha yumuşak çizgiler ve katmanlar daha iyidir. Bir yandan süpürmeyi veya derinliği deneyin yan ayrılıkve daha dar bir çeneye biraz boyut eklemek istiyorsanız, saat 5 yönünde bir gölge büyütmeyi düşünün.

Kalp Şeklinde Yüzler İçin Saç Kesimi

Şakaklarda ve saç çizgisinde geniş, çenede bir noktaya kadar kademeli olarak daralan (oldukça nadir) kalp yüzü şekli, daha iyi orantılı görünmesi için birkaç optik illüzyondan yararlanır.

Stevens, “Çok sıkı kesiklerden kaçının, çünkü bunlar çenenin darlığını ve alnın genişliğini vurgulayacaktır” diyor. “A orta uzunlukta Hızlı bakış, en güvenli bahis. ” Orta uzunlukta ve uzun saç modelleri Oldukça ince ve hafif tutulan kağıtlar kalp şeklinin güçlü alnını yumuşatır.

Robinson, bu durumda, dar bir çene ve çene hattına çok ihtiyaç duyulan bir hacim kazandıran yüz kıllarının da önemli olduğunu söylüyor. “Elmas yüz şeklinde olduğu gibi, sakal da bir kalp şeklinin başın alt, daha dar yarısında dolgunluk kazanmasına yardımcı oluyor.”

Üçgen Yüzler İçin Saç Kesimi

Üçgen bir yüz, dar alnı ve geniş çene çizgisi nedeniyle, kalp şeklinin zıt işlemesini gerektirir.

Stevens, “Hacimli bir tarz bunda kraldır” diyor. “Derinlik katmaya çalışan daha dolgun kenarlara sahip daha uzun, burun boyu saç kesimlerini tercih edin.”

Sakala gelince, en iyi görüneceğin şey hafif kirli sakaldır. Ama gerçekten, bu durumda çene çizgisinin önemi göz önüne alındığında, en iyisi temiz traşlı olmaktır. Yakala Ustura, arkadaşlar.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *