Categories
Uncategorized

Yıkanmamış Saçlar İçin 10 Hızlı Saç Modeli

İster saçınızı saç kremi ile yıkamaya karar verin, ister kuru şampuanı tercih edin, saç derinize günlük şampuanlamaya ara vermek çok önemlidir. Ancak yıkanmamış saçların taze ve sevimli görünmesi her zaman kolay değildir.

Yıkanmamış saçlar için en iyi saç stillerinden bazılarına göz atın. Bazıları son 24 saat içinde şampuanlama yapmadığınızda daha iyi çalışır, diğerleri ise yeni yıkanmış saçları şık bir şekilde sallamadığınız gerçeğini gizlemeyi başarır. İşte en iyi seçenekleriniz.

1. Şık Tutun

Biraz yağ biriktiğinde düz bir ütü kullanmak saçınız için her zaman daha iyidir. Yine de iyi bir ısı koruyucu kullanmak zorundasınız, ancak şampuanlamadığınız günlerde şık bir görünümle kolayca kurtulabilirsiniz. Saçınız donuk görünüyorsa, parlak bir sprey ile görünümünüzü tamamlayabilirsiniz, ancak bunu biraz daha fazla TLC’ye ihtiyacı olduğuna dair bir işaret de almalısınız.

2. Yan Örgüleri Deneyin

Yan Örgülü İkinci Gün Saç ModelleriFotoğraf

Tek bir örgü basit bir görünümdür, ancak saçınıza doku katarak herhangi bir yağı gizler, bu yüzden yıkanmamış saçlar için en iyi saç stillerinden biridir. Kuru şampuanla başlamanız gerekecek ve saçınızı fırçalamayı bitirdikten sonra yan örgüyü tercih edin. Bobby pimleri ile tercih ettiğiniz tarafa sabitleyin. Uçuşlarla uğraşıyorsanız, hafif tutulan bir saç spreyi görünümünüzü tamamlamalıdır.

3. At Kuyruğu için gidin

İkinci Gün Saçları İçin Dağınık At Kuyruğu

Sırtı kaygan bir at kuyruğu, saçınızı şampuanlamaya ara vermenin çok kolay bir yoludur. Herhangi bir elektriklenmeyle savaşmak için saç yağı veya serum kullanın ve ister yüksek ister düşük olsun at kuyruğunuzu dikkatlice sabitleyin.

Hair Cuff At Kuyruğu Kirli Saç Stilleri

Dağınık görünüm için de gidebilirsiniz, ancak gerçekten işe yaraması için iyi bir hacim veren doku spreyine ihtiyacınız olacak.

4. Sahil Dalgaları Alın

İkinci Gün Saçları İçin Kumsal DalgalarFotoğraf

Kumsal dalgalar için doğal dokuya sahip değilseniz, gıcırtılı temiz saçlara şekil vermeye çalışmıyorsanız çok daha iyi sonuçlar alırsınız. Bukleleriniz çok daha iyi tutunur, bu yüzden yıkanmamış saçlar için en iyi saç stillerinden biridir. Kuru şampuanla başlayın ve biraz daha fazla hacim için köklerde bir fön makinesi kullanın. 1 inçlik bir saç maşası kullanın ve işiniz bittiğinde saçlarınızı köklerinizden parmaklarınızla gezdirin ve tekstüre edici bir sprey ile bitirin.

5. Fransız Sahte Alttan Kesilmiş Görünümünü Örgü

Sahte Kesilmiş Saç Modeli

Daha sinirli bir görünüm için Fransız örgüler kullanarak sahte alttan kesilmiş bir saç modeli oluşturabilirsiniz. Saçınızı ortada ve her iki tarafta birer tane olmak üzere üç bölüme ayırdıktan sonra, her birini ayrı ayrı örün. İşiniz bittiğinde, uçlarını bükün ve arkaya veya omzunuzun üzerinden sabitleyin. Parlatıcı sprey ile yeni görünümünüzü tamamlayın.

6. Örgülerinizi Çöreklere Çevirin

Kirli Saçlar İçin Rulo TopuzFotoğraf

Bol uzunluğa sahip olduğunuzda yıkanmamış saçlar için en iyi saç stillerinden biri de örgüler içerir. Saçınızı taç kısmından geçirdikten sonra, arkadan üç kısma ayırın ve ortadaki kısmı boynunuzun ense kısmına ve yan kısımları biraz daha yükseğe örmeye başlayın. İşiniz bittiğinde, yukarı doğru yuvarlayın ve bobin pimleri ile sabitleyin.

7. Dağınık Topuzu Deneyin

Kirli Saçlar İçin Dağınık Topuz

Basit ve hızlı, alçak bir topuz sorununuzu herhangi bir komplikasyon olmadan çözebilir. Kuru şampuanla başlayın ve dokunuz yoksa, birkaç rastgele tel üzerinde küçük bir fıçı olan bir saç maşası kullanın. Saçınızı topladıktan sonra, düşük dağınık bir topuz oluşturmak için bükün. Bobby pimleri ile iyice sabitleyin.

8. Quick Top Knot’u seçin

Kirli Saçlar İçin En İyi Düğüm

Yıkanmamış saçlar için en iyi saç stillerinden biridir ve iki dakika veya daha kısa sürede yolunuza devam edebilirsiniz. Yüksek bir at kuyruğu ile başlayın, ardından bir topuz oluşturun ve saç tokası ile taçınıza sabitleyin. Kıvrımla savaşın ve doğru serumla biraz parlaklık katın.

9. Sahte Örgülü Tacı Seçin

İkinci Gün Saçları İçin Sahte Örgülü Taç

Örgülü bir taç oluşturmanın basit bir yolu olan bu saç modeli, yağlı kökleri gizleyecek ve görünümünüze bol miktarda stil noktası katacaktır. Saçınızı ortadan ayırdıktan sonra, iki yarıyı tekrar ayırın ve taçta sabitlenmiş dört at kuyruğu elde edeceksiniz. Her birini çok sıkı olmayan bir şekilde örün, biraz gerin, ardından uçları sabitlemeden ve altına sıkıştırmadan önce onlarla kesintisiz bir daire oluşturun.

10. Yandan Süpürülmüş Bir Chignon Deneyin

Yan ChignonFotoğraf

Yıkanmamış saçlar için kesinlikle en iyi saç stillerinden biri olan yan chignon hızlı ve kolaydır. Uçlarında iyi bir şekillendirici krem ​​kullanın, ardından saçınızı kulaklarınızdan birinin altında bir düğüm halinde bükün ve saç tokası ile iyice sabitleyin.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *