Categories
Uncategorized

Yaz 2020 İçin 6 Serin Güneş Gözlüğü Stilleri

Havalı güneş gözlüğü seçmeye gelince, gidebileceğiniz iki yol vardır. Klasikleri tercih edebilirsiniz – gibi modeller Ray-Ban’ın Yolcu Büyükbabanızın gününden beri retinaları koruyan – ya da şekiller, renkler ve dönemler açısından neyin trend olduğuna bakabilirsiniz. Her iki durumda da, jaluzileri kör edici çirkin olandan ayırabilmek önemlidir.

Yine de doğru yapın ve başka hiçbir şeye benzemeyen yüz temelli bir yükseltme ile ödüllendirileceksiniz: zararlı UV ışınlarını engelleyebilen, kaz ayaklarını önleyebilen ve akşamdan kalma yüzünü anında silebilen, görünüşte basit bir plastik veya metal parçası, 100 verirken yüzde ekstra ilave yağma.

Bunu akılda tutarak, işte trend olan altı stil ve sizin için doğru olanları bulmanızı sağlamak için önde gelen markaların temel ipuçlarını burada bulabilirsiniz. yüz şekli.

Güneş Gözlüğü Stili Nasıl Seçilir

Bu sezonun en şık gölgelerine girmeden önce, kupanızın hangi kareleri iyi göstereceğini anlamanız gerekecek. Bunun için gözlük perakendecisinden Bhavisha Parmar’ın uzman bilgilerinden yararlandık. Sunglass Kulübesi seninle eşleştirme hakkında bilmeye değer her şeyi kim bilebilir Güneş gözlüğü Doğa ananın sana verdiğine.

Yuvarlak Yüz İçin Güneş Gözlüğü

“Dairesel bir yüzün temel özellikleri, benzer uzunluk ve genişlik, yumuşak özellikler ve yuvarlak bir çene çizgisidir. Köşeli güneş gözlükleri bu yüz şekline belirginlik katarken, derin renkler dolgunluğu en aza indirecek ve gradyan camlar yüzün uzamasına yardımcı olacaktır. Kaplumbağa kabuğu ve sıcak karamel güzel renklerdir. Geniş saplara sahip daha kalın çerçeveler, genişlik ekledikleri için yuvarlak yüzlere de uygundur, ancak bu yüz şekli her zaman yuvarlak güneş gözlüklerinden uzak kalmalıdır. “

Kalp Şeklinde Bir Yüz İçin Güneş Gözlüğü

“Kalp şeklindeki yüzlerde geniş bir alın ve sivriltilmiş çeneli elmacık kemikleri vardır. Buna karşı koymak için, çenenin genişliğini dengelemek için köşeli veya havacı şekiller gibi daha geniş alt yarıları olan ince, hafif metal veya şeffaf plastik güneş gözlükleri arayın. Yüzün çizgisini kesme eğiliminde oldukları için siyah gibi koyu renklerden kaçının. “

Oval Şekilli Bir Yüz İçin Güneş Gözlüğü

“Oval bir yüz şekli genel olarak iyi dengelenmiş olsa da, geniş olduğundan daha uzun olduğu için akılda tutulmalıdır. Hafif kare, gözyaşı camları, havacılar gibi büyük boyutlu lenslerin yanı sıra bu tür yüzlerde harika görünür. Yüzü daraltabilecekleri için dikdörtgen güneş gözlüğü gibi köşeli stillerden kaçının. “

Kare Şekilli Bir Yüz İçin Güneş Gözlüğü

Kare şeklindeki bir yüzün tanımlayıcı özellikleri, eşit derecede geniş bir alnı olan güçlü bir çene çizgisidir. Buradaki amaç, tanımlanan çizgileri yumuşatmaktır: Bu, dairesel stiller ve gözyaşı damlası şeklindeki lensler seçilerek elde edilebilir. Metal çerçeveler yüzün daha yumuşak görünmesini sağlar; siyah veya tek renkli çerçeveler de gurur vericidir. Açılara dikkat çektikleri ve daha kısa bir kafa görünümü verebilecekleri için kare veya dikdörtgen şekillerden kaçının. “

Şu Anda Bilmeniz Gereken Güneş Gözlüğü Trendleri

Yuvarlak Güneş Gözlüğü

Yuvarlak güneş gözlüklerinin John Lennon üzerinde bu kadar iyi çalışmasının nedeninin büyük bir kısmının, onun John Lennon olduğu gerçeğiydi. stil ikonu. Göreceli anonimliğin (ve rock ‘n’ roll kimlik bilgilerinin mutlak eksikliğinin) sizi rahatsız etmesine izin vermeyin, çünkü bunlar vintage güneş gözlüğü sadece ölümlüler tarafından da taşınabilir.

“Asetat kolları ve metal ön kısımları birleştiren en iyi örneklerle yuvarlak güneş gözlükleri bu sezon için bir zorunluluktur” diyor tasarım direktörü Marie Wilkinson Cutler ve Brüt. “Kare ve elmas şeklindeki yüzlere sahip olanlar, bu çerçevelere en iyi şekilde uyacaktır, çünkü dairesel tasarımlar en iyi doğal açıları olanlarda işe yarar.”

Kafanızın çizgileri eksikse, bu sunnies tamamen yasak değildir. Yatay kaş çubuğuna sahip yuvarlak lensler, bu sezon daireler çizmek için daha az affedici bir yol sunuyor.

Erkekler İçin En İyi Yuvarlak Güneş Gözlüğü

cutler and gross 1291V2-12 DARK TURTLE sunglasses - click to buy BARSTOW MONOKEL EYEWEAR KEYHOLE SUNGLASSES - click to buy RAY-BAN Clubmaster Round-Frame Polarised Sunglasses - click to buy H&M Sunglasses - click to buy

Geometrik Güneş Gözlüğü

Kısa sapı çektiklerini düşünen yuvarlak profilleri olan adamlar yüz şekli piyango, bu yılki geometrik güneş gözlüklerinin pratik olarak onlar için özel olarak tasarlandığından teselli alabilir. Orbiküler kemiklere yapı ekleme yeteneğinin yanı sıra, bu açık şekilde açılı gölgeler standart olmaktan uzaktır, bu nedenle diğer Tom, Dick ve Harry’nin güneş çıktığında onları taktığını görme şansı çok azdır.

“Geometrik şekilli gölgeler – ister kare ister altıgen olsun – kendinizi kalabalıktan ayırmanın kolay bir yolunu sunuyor” diyor Reiss marka stilisti Paul Higgins. “Şekilleri nedeniyle incelik çok önemlidir, bu nedenle ince çerçeveler ve klasik renkler seçtiğinizden emin olun.”

Geometrik güneş gözlüğünüzün boyutunu kontrol altında tutmanız gerekecek: Elton John taklitçisi gibi görünmek nihai amacınız olmadığı sürece küçük tarafta hata yapmak her zaman daha güvenli bir bahis.

oliver peoples ALLAND sunglasses - click to buy river island Gold tone black lens hex sunglasses - click to buy FENDI Hexagon-Frame Gunmetal-Tone Sunglasses - click to buy ray ban HEXAGONAL FLAT sunglasses - click to buy

Renkli Güneş Gözlüğü

Güneş gözlüğü satın alırken genel bir kural olarak, sürekli giyilebilir olmak en önemli satın alma noktalarınızdan biri olmalıdır. Ancak, kendilerine birkaç çift iyi huylu klasik, renkli ve hatta spor güneş gözlüğü UV önleyici cephaneliğinize hoş bir katkı sağlayabilir.

“Mevcut stillerin renkleri parlak ve çarpıcı ve en iyi örnekler tüm tasarımda aynı rengi kullanıyor,” diyor ürün tasarım başkanı Lauren van der Kolk Ace ve Tate. “Çerçevelerle aynı renkte renklendirilmiş lensler, hayatı sarı, kırmızı ve mavi olarak görmek için mükemmel.”

Tamam, renkli güneş gözlükleri bir takım elbise ile giymek isteyeceğiniz türden bir şey olmayabilir. yaz düğünüama basitliğe bağlıysan şort ve T-shirt kombinasyonları, görünümünüzü anında yükseltmek için kolay bir yol sunar.

ace & tate Monty Caramel sunglasses - click to buy chimi ACAI 004 MIRROR sunglasses - click to buy ACNE STUDIOS Aviator sunglasses - click to buy OLIVER SPENCER Sid Round-Frame Acetate Sunglasses- click to buy

Aviator Güneş Gözlüğü

Aviator güneş gözlüğü popülaritesi artan ve azalan bir elyaf gibi bir trend değil. Bir yıl kasabanın tostu (eski Robert Redford’u düşünün), bir sonraki yıl ise sadece Top Gun ruhu ile süslü kıyafet partilerinde giyilen optik bir parya. Şu anda havacılar güneşte sık sık yaşadıkları anlardan birini yaşıyorlar.

Wilkinson, “Onlarca yıldır popüler olan ve orijinal pilotun güneş gözlüğü olarak bilinen havacılar büyük bir geri dönüş yapıyor” diyor. “Bu sefer, ana güncelleme, ekstra moda nous için tek bir kaş köprüsü ile ağırlıklı olarak asetattan yapılmış olmalarıdır.”

Ortalama havacıların sallanan tuzağından kaçınmanın anahtarı, olay örgüsü tasarım detaylarını aramaktır. Yanlışlıkla eşleştirme yapmadığınızdan emin olmak için altın çerçeveler, renkli lensler veya desenli asetat tasarımları arayın. senin baban.

cutler & gross 1309-01 GREEN GOLD sunglasses - click to buy ray ban RB3025 AVIATOR GRADIENT sunglasses - click to buy Weekday Tour Aviator Sunglasses - click to buy PERSOL Havana Po3194s pilot-frame sunglasses - click to buy

Nineties Güneş Gözlüğü

Y kuşağı olarak nitelendirilen herkese ezici bir darbeyle Britpop dönemi çoktan geri döndü. İle birlikte parka ceketler ve saçak saç kesimi, güneş gözlükleri, erkek giyimine on yılın muzaffer dönüşünün son taksitidir. Çoğu zaman küçük ve her zaman çılgınca, dünyayı iğrenç sarmalayan döneme son derece dikkatli yaklaşılması gerektiğini söylemeye gerek yok.

“Erkekler doksanlı yılların başındaki güneş gözlüğü tasarımlarına, lüks markalarda ve Londra’da insanların taktığı stillere geri dönüyorlar. sokak stili çarpıştı ve hepsi ilk kez birlikte giyildi, “diyor Kirk Orijinalleri.

Bu görünümü çivilemek, güneşleri asla diriltilmemesi gerekenlerden kurtarmak için ayırabilmeye dayanır. “On yılın en iyisine kanallık yapmak isteyenler, Hunter S. Thompson’ın yeni doksanlar nesli tarafından yeniden keşfedildiği çağda titanyum çerçevelerle karıştırılmış turuncu ve mavi renkli lensler aramalı. Ayrıca, Liam Gallagher’ın ikonik 1994 Glastonbury performansını akla getiren bazı ciddi derecede havalı asetat stilleri de var ”diye ekliyor Richie.

ace & tate Patti Titanium sunglasses - click to buy KIRK ORIGINALS NOTORIOUS SUNGLASSES - click to buy GENTLE MONSTER Cobalt tinted stainless steel sunglasses - click to buy RAY BAN OVAL FLAT sunglasses - click to buy

Üst Bar Güneş Gözlüğü

Bir şeyi yoldan çıkaralım: üst çubuk güneş gözlükleri incelikli veya geri çekilmez değil, görülmek üzere tasarlanmış güneş gözlükleri. Ve bu mutlaka kötü bir şey değil. Esasen, ilk havacı tasarımının daha cesur bir versiyonu olan üst (veya ‘kaş’) çubuk güneş gözlükleri kendi başlarına bir uçuş yoluna girdi ve şimdi bir dizi kılıkta geliyor, bu yüzden sevdiğiniz bir çift bulmamak zor.

Gözlükleriyle OTT’ye gitmekten çekinenler için iyi haberler var çünkü bu sezon, daha fazlası olan bir görünüm için çerçeve genişliğini azaltan yeni bir tasarım ürününü başlattı. polarize polarize olmaktan çok. Higgins, “Üst çubuklu güneş gözlükleri hala akıllıca bir seçim, ancak kalın tasarımlar yerini, genellikle asetat yerine metal kullanan daha ince profil tasarımlarına bıraktı” diyor.

Bu, asetat çerçevelerin tamamıyla no-nos olduğu anlamına gelmez: ince bir metal üst çubukla birleştirildiğinde, asetat çerçeveler, mantıklı / açıklama yapıcı ayrımın ortasında yer alır.

oliver peoples REMICK sunglasses - click to buy GENTLE MONSTER Loe tinted D-frame sunglasses - click to buy HAN TIMELESS CLIP-ON SUNGLASSES - click to buy SAINT LAURENT Aviator-Style Metal Sunglasses - click to buy

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *