Categories
Uncategorized

Velaterapia’yı mı yoksa Mum Kılı Yakmayı mı Denemelisiniz?

Bölünmüş uçlarla uğraşmak düzenli düzeltmeler anlamına gelir, ancak herhangi bir uzunluk kaybetmek istemeyen bazı kadınlar, Brezilya’dan gelen yeni bir saç trendi olan velaterapia’yı övüyorlar. Bir mumun açık alevini kullanarak, mum kesme olarak da bilinen tartışmalı bir prosedürde bölünmüş uçlar yanar.

Mum kılı yakmanın potansiyel faydaları ve dezavantajları hakkında daha fazla bilgi edinin ve hangi ünlülerin bu trendin peşinde olduğunu öğrenin. Bu saç tedavisinin temel ilkesinden maliyetine kadar mum kesimi hakkında bilmeniz gereken her şey burada.

Velaterapia nedir?

Saçınızı küçük bölümlere ayırdıktan sonra, saç stilistleri saç derisine çok yaklaşmadan yanan bir mum yakmadan önce onları bükerler. Mum kılı yakma, bölünmüş uçları kesip 3 aya kadar uzak tutmanın bir alternatifi olarak tanıtıldı, ancak aynı zamanda başka faydalar da sunmayı vaat ediyor.

Mum Saç Kesimi

Mum kesimi birkaç saat sürebilir ve ucuz olmasa da, velaterapia ayrıca saçınızın nemi kilitlemesine ve daha pürüzsüz bir bitişe yardımcı olacağına söz verir.

Velaterapia Kullanan Ünlüler

Mum saç yakmayı kullanan ilk ünlüler Brezilyalı modeller oldu. Instagram’da prosedürün resimlerini yayınlayan Alessandra Ambrosio dahil Victoria’s Secret Angels, eğilimi çoktan denedi ve övdü. Barbara Fialho ve Isabeli Fontana da mum kesmeyi denedi.

Mum Saç Yakma Artıları

Bir yarayı koterize etme prensibiyle, velaterapia saç şaftındaki nemi hapsederek saçın daha iyi görünmesine yardımcı olur ve kırık uçları uzak tutar. Bu prosedürü deneyecek kadar cesursanız, daha sonra derin bir kondisyonlama tedavisi ve tüm dalgalanmaların gittiğinden emin olmak için biraz makas kesimi beklemelisiniz.

Bölünmüş Uçlardan Kurtulmak

Velaterapia sunan saç stilistleri, mumun açık alevinden gelen ısının saç manikürünü kapatmanın ve kırık uçlardan kurtulmanın en iyi yolu olduğunu iddia ediyor. Kırık uçları düzelten normal bir kesimin aksine, mum kılı yakmayı denerseniz herhangi bir uzunluk kaybetmezsiniz.

Daha İyi Koşullandırma

Mumun açık alevi saçınızda “çalıştıktan” sonra, tırnak etleri açılır ve bu da daha iyi bir derinlemesine bakım uygulaması sağlar. Mum kesmeyi denediğinizde, tırnak etlerini kapatacak ve saçınızın normal bir saç kreminden çok daha fazla neme hapsolmasına yardımcı olacak bir uygulamadan da yararlanacaksınız.

Daha Pürüzsüz Bir Doku Elde Etmek

Mum kılı yakmanın bir başka yararı da daha iyi bir genel doku gibi görünüyor. Açık alev, ardından güçlü saç kremi, saçınızın uçları veya dalgalanmaları olmadan daha pürüzsüz görünmesini sağlamalıdır.

Mum Saç Yakma Eksileri

Bu saç tedavisinin en belirgin dezavantajı saçın yanıcı olmasıdır. Deneyimli bir saç stilistiyle bile, saçınızı ateşe verebilecek ve bol miktarda hasara neden olabilecek tek bir yanlış hareket riski her zaman vardır ve en kötü senaryoda, salondan çok daha kısa çıkarsınız. Her şey plana göre gitse bile mum kesmenin başka dezavantajları da var.

Koku ile Başa Çıkmak

Uzun saçlarınız varsa bu işlem üç saate kadar sürebilir. Tüm zaman boyunca kendi yanan saçınızın kokusuna alışmanız gerekecek.

Saç Hasarı Riski

Mum kılı yakmanın kötüleyenleri, velaterapinin saçınız için gerçekten tehlikeli olduğunu iddia ediyor. Isı hasarı sadece şekillendirme araçlarından kaynaklanmaz, kesinlikle ve açık alev saçınıza değdiğinde ortaya çıkabilir. Bu ayrıca uçlarından nemi alarak kurutabilir.

Mucizeler Yaratmıyor

Saç bakımının kuru ve hasar görmüş saçları sihirli bir şekilde eski haline getirmesini bekleyemezsiniz. Derin bir bakım uygulamasında bile, saç tellerinizi en iyi durumda tutmak diyetinizle ve saçınızı nasıl tedavi ettiğinizle başlar.

Önce ve sonra yanan mum kılı

Mum Kılı Yakma Maliyeti

2-3 saat sürdüğü ve çok sabit bir el gerektirdiği için velaterapia ucuz değildir. Halihazırda bu Brezilya saç tedavisini sunan salonlar, bir seans için genellikle 150 ila 200 dolar arasında ücret alıyor. Prosedürdeki tüm riskleri kabul etmeye istekliysen, mum kesme tecrübesi olan bir saç stilisti seçtiğinizden emin olun.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *