Categories
Uncategorized

Uzun Saç Uzatmanın Sırları

Kısa veya orta saç stillerinden bıktığınızda, uzamasına yardımcı olmak için saçınıza biraz daha fazla çaba göstermeniz gerekecek. Saçınıza zarar veren ve saç derinize zarar veren ürünlerden ve şekillendirme tekniklerinden kaçınmaktan, doğal saç uzatma çözümlerini kullanmaya kadar, bunu yapmanın birçok yolu vardır.

Uzun saç uzatmanın en önemli sırlarını keşfedin ve görünümünüzü değiştirebilecek ve örgülerden ve uzantılardan sonsuza dek vazgeçebileceksiniz. İşte uzun, güzel ve sağlıklı saçlar uzatma hakkında bilmeniz gerekenler.

Saç Ürünlerinde Tehlikeli Bileşenlerden Kaçının

Şampuanınız ve diğer saç ürünleriniz söz konusu olduğunda kesinlikle doğal ve organik olmayı düşünmelisiniz, ancak bu olmasa bile, zararlı kimyasallardan kaçınmalısınız. Saç ürünleriniz asla şunları içermemelidir: alkoller, özellikle izopropil alkol, SLS veya sodyum lauril sülfat, propilen glikol, PEG veya polietilen glikol, aminometil propanol, kömür katranı, mineral yağ, sentetik renkler ve kokular.

Bölünmüş Sonları Yasaklayın

Bazıları, uzun saçların uzamasının sırlarından birinin düzenli bir şekilde düzeltilmesi olduğunu söylüyor. Ancak bu, süreci uzatabilir ve bazen gerekli değildir. Saçınızda bölünmüş uç olup olmadığını kontrol edin ve ihtiyacınız olup olmadığına karar verin. Kuru ve kıvırcık uçlar, bir düzeltmeye ihtiyacınız olduğunun bir işaretidir ve bölünmüş uçları normal tedaviler ve maskelerle yönetemiyorsanız, her ay yarım inçten daha azına yapışmalısınız.

Doğru Durum

Durulanmayan saç kremi, saçınızı korumanın harika bir yoludur, ancak aynı zamanda düzenli bir derinlemesine bakım uygulamasına da ihtiyacınız olacaktır. Hasar görmüş saçlar için haftada bir yapmalısınız. Protein tedavileri ayrıca kırılmayı önlemeye ve saçınızı iyi durumda tutmaya yardımcı olabilir.

Kimyasal Hasarı Azaltın

Tüm kimyasal tedaviler saçınıza zarar verir, bu nedenle her biri arasında daha uzun süre beklemeli veya hatta tamamen bırakmalısınız. Uzun saç uzatmanın sırlarından biri saç derinizi boyadan korumaktır, bu da onu kökünden 1/4 inçten daha yakın uygulamamanız gerektiği anlamına gelir. Bu sizin için işe yaramayacaksa, kına gibi doğal saç boyalarını deneyin.

Düzenli Yağ Tedavileri Alın

Fas’tan gelen hindistancevizi yağı ve argan yağı, saç derinizi dışarıdan beslemenin ve saçınızın harika görünmesini sağlamanın en doğal yolları arasındadır. Şampuandan önce bir yağ bakımı uygularsanız, saç telinden çok fazla doğal yağı sıyırmasını da önleyeceksiniz.

Saçınızı Isıdan Koruyun

Havayla kurutma, uzun saçları büyütmenin en yararlı sırlarından biridir çünkü saç derinizin nemi korumasına yardımcı olur. Özellikle yüksek sıcaklıkta fönlemek saç derinizi kurutur. Tüm ısı şekillendirme araçları bir ara verebilir. Isıdan kaçınamıyorsanız, iyi bir ısı koruyucu kullandığınızdan emin olun ve saçınız ıslakken doğru şekilde uygulayın.

Saçınızı Düşünceli Yıkayın

Kuru şampuan, günlük şampuanlamaya ihtiyaç duymadığından saçınıza ara vermenize yardımcı olabilir. Bundan nefret ediyorsanız, her gün şampuan yerine saç kremi kullanarak birlikte yıkamayı düşünün. Çok terlediğinizde saçınızı her zaman yıkayın, aksi takdirde saç derinizin tahriş olma riskini alırsınız. Şampuanlama sırasında veya saçınızı fırçalarken günlük saç derisi masajı, dolaşımı canlandırmaya yardımcı olur ve saçın uzamasına yardımcı olabilir.

Saçınızı Kırılmadan Koruyun

Sıkı saç stillerinden kaçınarak saçınızı sağlıklı tutun ve buna buklelerinizle sıkı bir saç tokası içinde uyumak da dahildir. Günlük fırçalama, uzun saçların uzamasının sırlarından biridir, ancak 100 vuruşa ihtiyacınız yoktur. Saçınızı ıslakken çözmek için geniş bir diş tarağı ve kuruduğunda bir yaban domuzu kıl fırçası kullanın. Her zaman uçlardan başlayın ve kırılmayı en aza indirmek için yolunuza devam edin.

Güven Hint Yağı

Mükemmel bir saç uzatma solüsyonu olan hint yağı, antibakteriyel ve antifungal özelliklere sahiptir, böylece cildinizin doğal pH’ını geri kazanabilir. Saç derinizin sağlığını iyileştirecek ve hatta kirpiklerinizde bile kullanabilirsiniz. Küçük bir miktar yapıştırın, gece boyunca bırakın ve yastığınızı korumak için bir duş başlığı kullanın.

Doğru ye

Yağsız protein, omega-3, demir, D ve E vitaminleri ve folat bakımından zengin besinler ile birlikte saçınızın sağlığını korumaya yardımcı olabilir. Biotin ve Viviscal gibi takviyeler de uzun saçların uzamasının sırları arasındadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *