Categories
Uncategorized

Saçta Limon Suyu Nasıl Kullanılır?

Günümüzde sağlıklı saçları korumak çok zordur. Ancak sağlıklı, ışıltılı ve dolgun saçlar istiyorsanız saçınızda limon suyunu deneyin. Bu yazımızda saçta limon suyu kullanmanın en iyi yöntemlerini paylaştık. Sağlıksız saçların başlıca nedenleri saç dökülmesi ve saçın incelmesine neden olan kepektir. Kimyasal içeren birçok ürün saçtaki hasarları da tetikler. Bu nedenle, sorunu kimyasal içermeyen ve evde uygulaması kolay olan doğal ilaçlarla tedavi etmek daha iyidir. Parlak ve dolgun saçlara kavuşmak için tek çözüm olan limon kullanın. İşte burada saçta limon suyu kullanmanın en iyi yöntemleri, ama önce limonun saç uzamasına neden iyi olduğunu bilmelisiniz. Aşağıda okuyun.

Limon Saç İçin Nasıl Çalışır?

  • Limon suyu C vitamini açısından çok zengin olduğundan saçları daha güçlü ve uzun kılar.
  • Limon suyu, saç kökünü güçlendirerek saç uzamasını teşvik eder.
  • Kıvırcık saçlara parlaklık katan bileşikler içerir.
  • Limon, kepekle mücadelede yardımcı olan ve ayrıca kaşıntılı saç derisini önleyen mantar önleyici özellikler içerir.
  • Tozu, ölü hücreleri ve diğer istenmeyen birikintileri temizleyerek kafa derisini nazikçe temizleyen asidik özelliklere sahiptir.
  • Limonun sizi enerjik kılan ferahlatıcı bir kokusu vardır.

Saçta Limon Suyu Kullanmanın En İyi Yolları

1.) Limon Suyu Durulamada Saçta Limon Kullanın

Şampuandan sonra limon suyunu durulamak için saçta limon suyu kullanabilirsiniz. Saçınızı şampuanladığınızda, saç ve saç derisindeki yağı, kiri ve tozu giderir. Ancak şampuan kullanımından sonra saç ve saç derisinde kalan herhangi bir şampuan izi saç kökünüze zarar verebilir. Bu yüzden şampuandan sonra hasarı önlemek için limonla durulayabilirsiniz. Limon durulaması, şampuan izi kalmadığını teyit eder.

Limonu durulamak için tatlı su kovasının ¼’üne limon sıkmanız gerekir. Şampuandan sonra saçta kalan şampuan kalıntılarını temizlemek için bu suyu son durulama olarak kullanın.

2.) Limon Suyu Terapisi Olarak Saçta Limon Suyu Kullanın

Limon, doğanın inanılmaz bir armağanıdır. Saçta limon suyunu limon suyu tedavisi olarak kullanabilirsiniz. Kepeği temizlemek ve saç büyümesini desteklemek için limon suyunu doğrudan saç derisine sürmen gerekir.

Limon suyu tedavisi için taze limonu 2 parçaya kesmeniz gerekir. Limonu doğrudan kafa derisine sıkabilir veya limon suyunu çekip sonra saç derinize sürebilirsiniz. Saça yaklaşık 5-10 dakika bir mesaj verin. Suyu 10 dakika boyunca kafa derisine emdirin. Saçınızı hafif bir şampuanla nazikçe yıkayın ve haftada bir bu yöntemi uygulayın.

3.) Kepek Önleyici Karışım Olarak Saçta Limon Suyu Kullanın

Kepek önleyici karışımda limon suyu kullanın. 3 uçucu yağ – hindistancevizi yağı, hint yağı ve kafur yağından oluşan kepek önleyici karışım. Bu bileşenlerin mantar önleyici özellikleri onu kepek önleyici bir karışım haline getirir. Kafurun serinletici etkisi de kaşıntılı saç derisine rahatlama sağlar.

Bu Kepek Karışımı için 2 yemek kaşığı ılık hindistancevizi yağı ve kafur yağını 2 yemek kaşığı limon suyuyla karıştırmanız gerekir. Bu karışımla kafa derisine 5-10 dakika hafifçe masaj yapın ve bir gece bekletin. Sonra ertesi sabah saçları ılık suya batırılmış bir havluyla sardıktan sonra 10 dakika bekletin. Ardından havluyu açın ve saçınızı normal şampuanla yıkayın.

4.) Aloe Vera ile Limon Suyu Kullanın

Saç derisini nazikçe temizleyen ve saçtaki nemi hapseden anti-mikrobiyal, nemlendirici ve onarıcı özellikler içerdiğinden, limon suyunu Aloe Vera jel ile birlikte kullanabilirsiniz. Aynı zamanda saç uzamasını da destekler.

Bu yöntem için, yapraklarından ekstrakte edilmiş veya paketlenmiş 2 yemek kaşığı aloe Vera jeli ile bir çorba kaşığı taze meyve suyu alın. Her iki malzemeyi karıştırın ve karışımı saça ve saç derisine uygulayın. Saç derinize masaj yapın ve 5 dakika bekletin. Yıkamadan önce karışımın 20-30 dakika emilmesine izin verin. Aloe Vera jeli yerine Aloe Vera suyunu da kullanabilirsin.

5.) Kına, Yoğurt Paketi ile Saçınıza Limon Suyu Kullanın

Limon suyu, kına ve yoğurt paketi ile birleştirildiğinde harika bir karışım yapar. Saç kremi, doğal saç ve boyalı saçlar için en iyisidir. Kına, kafa derisini temizleyerek etkili bir şekilde çalıştığı ve kafa derisi enfeksiyonunu ortadan kaldırdığı için.

Bu yöntem için ½ bardak kına, 1 limon ve yeteri kadar yoğurt almalısınız. Kalın bir macun oluşturmak için tüm malzemeleri karıştırın. Macunu saça uygulayın ve plastik bir torba ile sarın. Paketi 30 dakika boyunca saç derinize ve saçınıza bırakın. Renkli işlem görmüş saçlarınız varsa, 1-2 saate kadar aşın. Saçınızı normal suyla yıkayın, ardından şampuanla durulayın.

6.) Hindistan Cevizi Suyu ile Saça Limon Suyu Kullanın

Hindistan cevizi suyunda bulunan doğal besinler ve mineraller en iyi limon suyuyla çalışır. Sadece 1 çorba kaşığı limon suyuyla yarım bardak limon suyuna ihtiyacınız var. Karışımı kafa derisine uygulayın ve dairesel hareketlerle masaj yapın. Karışımın 20 dakika emmesini bekleyin, ardından saçı normal suyla durulayın. Bu yöntemi haftada bir yapabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *