Categories
Uncategorized

Saçları Doğal Yollarla Nasıl Açarım?

Saçınızı aydınlatmak için saç renklerinden uzaklaşıyor musunuz? Cevabınız evet ise bu makale tam size göre. Saçınızı aydınlatmak için saç boyası veya başka herhangi bir kimyasal işlem kullanmanıza gerek yoktur. Saçı doğal olarak aydınlatmak için bu en iyi yöntemleri takip edin.

Saçı Doğal Yollarla Aydınlatmanın En İyi Yolları

1.) Yüzmek Saçları Doğal Yollarla Aydınlatır

Yüzmeyi seviyorsanız hiçbir çaba sarf etmeden saçınızı doğal bir şekilde açma avantajına sahipsiniz. Ağartma işleminde bir yüzme havuzunda güneşli günün tadını çıkarın. Bu süreçte güneşe çıkmanıza gerek yoktur. Güneşin bu süreçte hiçbir etkisi yoktur. Sadece okyanusta ve yüzme havuzunda bulunan tuz ve klorlu su, sürecin hafifletilmesine yardımcı olur. Bu yüzden yakındaki koyunuzda dalışın keyfini çıkarın ve saçlarınızın kısa sürede aydınlanacağını görün. Saçınızı doğal bir şekilde açmak için en kolay ve etkili yöntemdir.

saçları doğal olarak nasıl aydınlatır

2.) Saçı Doğal Yollarla Azaltmak İçin Bal

Bal, saçları doğal yolla açmada çok etkilidir. Saçınız kimyasal işlem görmemişse, saçı doğal bir şekilde açmak için limon kullanın. Bal saçı derinlemesine nemlendirdiğinden ve hatta saçı doğal olarak aydınlatan hidrojen peroksit izleri içerir. Daha iyi sonuç almak için saçı doğal yolla açmak için su veya sirke ile bal kullanabilirsiniz. Bal yapışkan bir madde olduğundan kullanmadan önce seyreltin. Daha sonra balı su veya sirke ile karıştırarak bir harman hazırlayın. Lekeleri önlemek için duş bonesini takarak solüsyonu bir gece saç üzerinde bile bırakabilirsiniz. Saçınızı doğal bir şekilde açmak için saç şampuanı ile durulayın.

3.) Saç Rengini Azaltmak İçin Tarçın

Tarçın, saçları doğal olarak aydınlatmanın etkili yollarından biridir. Daha koyu saçlara sahipseniz tarçın kullanın. Zararlı bile olmayan doğal bir içeriktir ve her evde bulabilirsiniz. Saçınızda çok pahalı olan ve zarar görmüş kimyasal ürünler yerine tarçın kullanın. Tarçının içinde bulunan ve saçı kurutmayan peroksit. Saçınızda güzel bir koku bırakarak saçları nazikçe ağartır. Diğer ticari ağartıcılar gibi saçınıza herhangi bir zarar vermez.

Bu uygulamada öncelikle saçınızı ıslatmanız ve saç kremi kullanmanız gerekir. Saç kremi, tarçının uzun süre saça yapışmasına yardımcı olur. Saçınızda vurgular istiyorsanız, tarçını belirli bir tele uygulayın ve saçınızı doğal bir şekilde aydınlatmak için tarçın macunu hazırlayın. Bir macun oluşturmak için sadece su ve tarçın ekleyin. Macunu saç fırçası yardımıyla saçınıza sürün veya elinizin yardımıyla taraklayın. Macunu alın ve saç derisine sürün, ardından daha açık renk tonu elde etmek için macunu 4-8 saat bırakın. Macunu kapatmak için plastik bir torba veya duş bonesi kullanabilirsiniz. En iyi etkiyi elde etmek için macunu şampuanla durulayın.

4.) Saçları Aydınlatmak İçin Papatya Çayı

Papatya çayı, saçınızı doğal olarak aydınlatmanın en iyi yollarından biridir. Kimyasallarla dolu olan ve size ağır kırılmalar veren diğer ürünlerden gerçekten etkilidir. Papatya altın renginde ve doğal bir maddede olduğu için saçınızı size zarar vermeden ve kırmadan ağartır. Evde papatya yoksa, aynı derecede papatya gibi çalışan siyah çayı kullanabilirsiniz.

Bu uygulamada saç kremi ve papatya çayı gerekiyordu. Papatya çayı poşetlerini alıp kaynamış suya demleyebilirsiniz. Doğada çok kuvvetli olduğu için kullanmadan önce sadece papatya çayını soğutun. Saç kreminizi alın ve saç kreminize 5-6 yemek kaşığı papatya ekleyin. İyice karıştırın ve 10 dakika bekletin. Bu yüzden saçınızı şampuanla yıkadıktan sonra saçınızı yıkayacağınız zaman saçları doğal bir şekilde açmak için bu papatya saç kremini kullanın.

5.) Saç Rengini Azaltmak İçin Sirke

Sirke, saçları doğal yollarla aydınlatan yöntemlerden biridir. Daha açık saçlar elde etmek için saçınızı sirke ile durulayın. Kırmızı vurguları seviyorsanız elma sirkesi kullanın. Sirke, saçınızı doğal olarak aydınlatan bir ağartma özelliğine sahiptir. Bu yöntem için normal suya eşit miktarda sirke ekleyin. Saçınızı doğal bir şekilde aydınlatmak için solüsyonu saçınıza püskürtün. Vurgu alma arzunuz varsa, o zaman belirli iplikler üzerinde pamuk veya fırça kullanın. Solüsyonu uygulayın ve 30 dakika saç üzerinde bırakın. Daha sonra saçınızı şampuanla durulayın.

6.) Rengi Değiştirmek için Kına Tozu

Halkın çokça kullandığı kına tozunu kullanabilirsiniz. Saç kremi gibi çalışır ve saçları açıcı özelliklere sahiptir. Saçınıza herhangi bir zarar vermeden doğal olarak ağartmak için kına tozu kullanın. Saçınızı daha iyi aydınlatmak için papatya tozu ve kına tozu ile su kullanabilirsiniz. Her iki tozu da eşit miktarda eklemeniz gerekir. Hamuru kaynar suda karıştırıp soğumaya bırakabilirsiniz. Macunu elinizle veya fırçayla doğrudan saçınıza uygulayın. Macunu yarım saat bırakın, koyu renk tonunuz varsa 2 saat bekletin. Macunu normal saç şampuanı ile durulayın. Kına bir saç kremi gibi çalıştığı için saç kremi kullanmaz.

7.) Saçınızı Azaltmak için C Vitamini

C vitamini saçınızı hafifletmek için kullanılan yöntemlerden biridir. Daha hafif ve güçlü kılar. C vitamini tabletleri içeren C vitamini şişesi satın alabilirsiniz. Tabletleri tüketmenize gerek yok, tabletleri ezip bir macun haline getirin. Bir macun oluşturmak için 5-10 tableti ezin. Bu tozu şampuana ekleyin ve saçınızı doğal bir şekilde aydınlatmak için yıkayın.

8.) Saçınızı Doğal Yollarla Aydınlatmak İçin Zeytinyağı

Zeytinyağı, saç uzamasına iyi gelen ve aynı zamanda doğal olarak saç renginin açılmasına yardımcı olan uçucu yağdır. Saçınızı derinlemesine şekillendiren ve size doğal renk veren zeytinyağı uygulayabilirsiniz. Yağlı saçlarınız varsa, saç kremi düzgün çalışmayabilir. Doğal saç kremi olarak çalışır ve saçınızı kuru bırakmaz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *