Categories
Uncategorized

Saçınızı Daha Kolay Kıvırmak İçin İpuçları ve Püf Noktaları

Ne yaptığınızı bilmiyorsanız saçınızı kıvırmak büyük bir zorluk gibi görünebilir, ancak nasıl yapılacağını biliyorsanız aslında çok basittir. Mükemmel, kabarık bukleler elde etmenize yardımcı olacak bu süper kolay profesyonel ipuçlarını izleyin!

1) Yüzünüzden Uzaklaşın

Saçınızı kıvırdığınızda, her bir teli yüzünüzden uzağa doğru kıvırdığınızdan emin olun. Demek istediğimiz, saçınızı saç maşasının namlusunun etrafına sardığınızda, saçınızı içten yanağınıza doğru değil, namlu etrafına sardığınızdan emin olun. Saçınızı yüzünüzden uzağa kıvırmak, daha doğal görünümlü bukleler elde etmenize yardımcı olacak ve bitmiş ürün çok daha bir arada görünecektir. Sadece hangi tarafa kıvrıldığına dikkat et! Her iki tarafta da yüzünüzden uzağa kıvrılıyorsanız, saç her iki tarafta zıt yönlerde kıvrılacaktır.

Saçınızı Daha Kolay Kıvırmak İçin İpuçları ve Püf Noktaları

2) Düşük Isı Kullanın

Çoğu insan, ısı ne kadar yüksek olursa kıvrılmanın o kadar iyi olacağını veya kıvrılmanın o kadar uzun süreceğini düşünür, ancak bu aslında doğru değildir. Saçınıza ne kadar çok ısı uygularsanız, ısı folikülünüze o kadar çok zarar verir. Saçınız daha ince taraftaysa, 200 derecenin üzerinde hiçbir şey olmaz. Saçınız daha kalınsa, yaklaşık 250 dereceye kadar çevirebilirsiniz. Daha yükseğe çıkarsan saçın yanmaya başlayacak, kimsenin istemediği ölü ve yıpranmış sonlar yaratacak! Isı çok yüksekse bukleleriniz de çok daha hızlı sertleşir ve bukleleriniz çok çabuk düşebilir. Ütünüzü daha düşük bir ısı ayarında tutmak ve her bir teli yaklaşık 10-12 saniye yerinde tutmak istiyorsunuz. Bu, kıvrılmanız için yeterli zaman sağlayacaktır, ancak daha düşük ısı saçınızı gereksiz ısı hasarlarından kurtaracaktır!

3) Saçınızı Bölümlendirin

Bu, çoğu insanın saçlarını kıvırırken yanlış gittiği yerdir. Kafanızdan rastgele parçalar almak istemezsiniz çünkü bukleler dağınık görünecek ve tuhaf pozisyonlara düşebilirler. Saçınızı kıvırmak söz konusu olduğunda, kıvırmak için daha küçük kısımlar almadan önce her zaman daha büyük parçalara ayırdığınızdan emin olun. Daha büyük bölümler, başınızın tamamını bir kerede ele almak yerine belirli alanlara konsantre olmanızı sağlar ve bölümleriniz saçınızdaki doğal bölümleri takip edeceği için bukleler düzgün ve doğru bir şekilde yerine oturacaktır. Saçınızı bölümlere ayırmak için ince dişli bir tarak alın ve eşit bölümler oluşturmak için saçınızdaki bölümleri izleyin. Şu anda üzerinde çalışmadığınız bölümleri geri kırpın veya bunları engelleyin!

4) Çok Fazla Saç Almayın

Doğru miktarda saç, mükemmel kıvrılma için anahtardır. Çok fazla saç ve sonunda bir dalga veya kısmi bir kıvrılma ile sonuçlanırsınız. Çok az ve sonunda Shirley Temple gibi görünebilirsin. İdeal saç miktarı yaklaşık iki parmak genişliğindedir. Saçın tamamında kıvrılmayı unutmayın, böylece saçınızın ucunda doğal olmayan görünen o küçük düz parça kalmaz. Her kıvrıma tüm bölümü dahil ettiğinizden emin olmak için namlunuzu çevirmeye ve klipsi ayarlamaya devam edin.

5) Buklelerinizi Fırçalayın

Hepimiz buklelerinizi fırçalamanın hiçbir şey olmadığı söylentisini duymuşuzdur, ancak bu gerçekten yalnızca doğal bukleler için geçerlidir. Saçınızı bir ütü kullanarak kıvırıyorsanız, son ürünü fırçalamak aslında gitmenin yoludur. Parmaklarınızı değil, gerçek bir fırça kullandığınızdan emin olun! Buklelerinizi fırçalamak, istenmeyen kıvrımlardan kurtulamaz ve buklelerinizle oluşturmuş olabileceğiniz boşlukları doldurmaz. Ayrıca kıvrılmanın bir kısmını düzeltir ve bukleleri aşağı doğru çeker, böylece bitmiş ürün cilalı görünmez. Tarağınızı veya fırçanızı alın ve başınızın tepesinden başlayın ve hatta nazik hareketlerle aşağı doğru fırçalayın. Çok sert çekmeyin, yoksa buklelerinizi düzleştirebilirsiniz!

Saçınızı Daha Kolay Kıvırmak İçin İpuçları ve Püf Noktaları

6) Saç Spreyi Öncesi ve Sonrası Kullanın

Saçınızı kıvırmadan önce saç spreyi kullanmak buklelerinizin görünümünde ve kullanım süresinde BÜYÜK bir fark yaratabilir. Saçınızı bölümlere ayırdıktan sonra, saçın her bir bölümünü biraz daha tutulan saç spreyi ile hafifçe püskürtün. Saçınız hafifçe yapışana kadar bekleyin, ardından saçınızı kıvırın. Saç spreyinin yapışkanlığı, ütünün ısısının yapışması için bir tür tutkal görevi görecektir. Bukleleriniz daha uzun süre dayanacak ve önemli ölçüde daha az uçup gideceksiniz. Ancak saçınızı kıvırmadan önce saç spreyi kullanmanız, işiniz bittiğinde tekrar vurmamanız gerektiği anlamına gelmez. Son bir sprey, asi tüyleri evcilleştirecek ve buklelerinizin kıpırdamamasını sağlayacaktır!

Saçınızı Daha Kolay Kıvırmak İçin İpuçları ve Püf Noktaları

Ayrıca bakınız

7) Doğru Namlu Boyutunu Kullanın

Mükemmel kıvrılmayı elde etmek için birçok faktör vardır ve en büyüklerinden biri namlu boyutudur. Saçınızı kıvırmak söz konusu olduğunda, boyut kesinlikle ÖNEMLİDİR. Hangi namlu boyutunu satın alacağınıza karar vermeden önce aklınızda bulundurmanız gereken birkaç nokta vardır. Birincisi, ne tür bir kıvrılma yapmayı planlıyorsunuz ve ikincisi, saçınız ne kadar kalın? Daha büyük, daha hacimli bukleler istiyorsanız, daha büyük bir namlu istersiniz. Sıkı muz bukleleri daha küçük bir fıçı gerektirir. Daha kalın saçlar her zaman biraz daha büyük bir namluya ihtiyaç duyar, böylece tüm saçınızı ona sığdırabilirsiniz! Bunu akılda tutarak, çıkarılabilir namlusu olan bir ütü aramanızı öneririz. Ir, güvertede birden fazla seçeneğe sahip olmak her zaman daha iyidir!

8) Kıvrılmanıza Kökünüze Yakın Başlayın

Saçınızı kıvırmayı bitirdiğinizde saçınızın düz ve mat göründüğünü düşünüyorsanız, bunun nedeni muhtemelen kökünüze yeterince yakın başlamamış olmanızdır. Köke ne kadar yakınsanız, o kadar fazla yükseklik elde edersiniz. Bukleleriniz daha canlı görünecek ve saçlarınız çok daha parlak görünecek!

9) Kıvrılmanın Elinizde Soğumasına İzin Verin

Bukleleriniz aradığınız spirali alamıyorsa, düşmelerine izin vermeden önce her kıvrımı elinizde tutmayı deneyin. Elinizi saç maşasının altına koyun ve kıvırmayı bitirdikten sonra her kıvrılmanın avucunuza düşmesine izin verin. Bukleler, kendi başına düşmesine izin verdiğinizde tartılmak yerine daha sıkı bir konuma ayarlanacaktır. Buklelerinizin elinize oturmasına izin vermek buklelerinizi sıkılaştıracak ve size peşinde olduğunuz lüle efekti verecektir!

Saçınızı Daha Kolay Kıvırmak İçin İpuçları ve Püf Noktaları

Bu ipuçlarından herhangi biri size biraz daha fazla kıvrılma güveni verdi mi? Aşağıya bir yorum bırakın ve hangi ipucunun en sevdiğiniz ipucunu bize bildirin!

Öne Çıkan Resim bağlantısı: https://pin.it/339G0ZR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *