Categories
Uncategorized

Saçınız Sizi Yaşlandırıyor Olabilir — Bu Saç Hatalarından Suçlu Musunuz?

Kapana kısılmak kolay olabilir. en iyi yaşlanma karşıtı cilt bakımı veya o genç ışıltıyı korumaya yardımcı olacak prosedürler. Ama bazen saçlarımız geride kalabilir. Yıllardır aynı kesim ve renge sahip olsanız da, stilinizle biraz daha maceraperest olsanız da, saçlarınız yaşlanma karşıtı rutininize karşı çalışıyor olabilir. Sizi yaşlandırabilecek aşağıdaki saç hatalarını yapmadığınızdan emin olmak için okumaya devam edin.

Saç Hatası # 1: Grilerinizi örtecek vurgular almak

Doğal bir sarışın değilseniz, istenmeyen gri saçlarınızı örtmek için vurgular kullanmayın. Değilseniz, kuru iplik riskiyle karşılaşırsınız. Bunun yerine, yalnızca köklerde tek bir işlem rengiyle daha fazla derinlik isteyin. Ayrıca, ek (ve ince) boyut için yılda birkaç kez ince vurgular ekleme konusunda stilistinizle sohbet etmek isteyebilirsiniz.

Saç Hatası # 2: Çok koyulaşmak veya aşırı renk değişikliği yapmayı tercih etmek

En büyük saç hatalarından biri çok koyulaşmak veya aşırı renk değişikliğini tercih etmektir. Öyleyse, stilistiniz daha koyu bir renk tonu konusunda size biraz itici geliyorsa, onları dinlemelisiniz. Bununla birlikte, daha açık saç, ten rengini aydınlatabildiği için daha çok yönlü olma eğilimindedir. Koyu renkli saçlar, büyüyen gri tüyleri de vurgulayacaktır, bu nedenle cilt tonunuz için daha doğal bir şey tercih etmek en iyisidir.

o yaştaki saç hataları

Saç Hatası # 3: İncelen saçları görmezden gelmek

Saçlarımız yaşlandıkça doğal olarak incelmeye başlar. Bu nedenle, saçlarınız inceliyor, ancak yine de imza stilinizi kullanıyorsanız, işleri biraz değiştirmenin zamanı gelmiş olabilir. Stilistinizle, özelliklerinizle neyin en iyi görüneceği konusunda bir tartışma yapın. Katmanlar, yeni bir uzunluk veya denenecek yeni bir açı önerebilirler. Hemen kısaltmanız gerektiğini düşünmeyin – bazen kısa saçlar yine de tel gibi görünebilir!

Saç Hatası # 4: Tek düz saç rengine sahip olmak

Saçınızı boyuyorsanız, tek bir genel tonla gitmekten kaçının. Vurguları atlamak saçınızın sıkıcı ve düz görünmesine neden olabilir. Bu nedenle, saçınıza biraz hareket kazandırmak ve yüzünüzü çerçevelemek için stilistinizden vurgular hakkında bilgi isteyin. Bunları saçınız için şekillendirme olarak düşünün – doğru yapıldığında, en iyi yüz hatlarınızı vurgulayacak ve yüzünüzün daha genç ve dolgun görünmesini sağlayacaktır.

Saç Hatası 5: Çok fazla saç kremi kullanmak

Bizi yanlış anlamayın – saçımızın nemli ve sağlıklı olmasını sağlamak için hepimiz uygun adımları atmalıyız. Bununla birlikte, saçınızı aşırı bakım yapmak saçınızı düz, yağlı ve cansız hale getirecektir. Bunun yerine, hafif bir saç kremi seçin ve aşırıya kaçmayın. Hala kırılmaları, karışıklıkları ve diğer sorunları fark ediyorsanız, stilistinizle ihtiyaçlarınıza daha iyi uyacak bir kesim hakkında sohbet etmek isteyebilirsiniz.

Saç Hatası # 6: Renginizin solmasına izin vermek veya küllü tonlar kullanmak

Renginizin solmasına izin vermek veya küllü tonları tercih etmek saçınızda donuk, grimsi bir görünüm yaratacaktır. Bu nedenle, kuaförünüzle daha fazla ışık ve parlaklık yaratacak daha sıcak renkler üzerinde ortak olun. Ayrıca, güneşe çıkıyorsanız veya ısı aletlerine uzanıyorsanız, uygun bir koruyucuya ihtiyacınız olduğunu unutmayın!

Saç Hatası # 7: Nemlendirici ürünler kullanmamak

Biliyoruz, biliyoruz. Aşırı şartlanmanın tehlikelerinden bahsetmiştik ama siz yapmak yine de nemlendirici ürünler kullanmanız gerekir. Ayaklarınızı kurutacağı için alkol içeren saç ürünlerinden kaçının. Ve sadece nemlendirici şampuanlara ve saç kremlerine bağlı kalmayın – ağırlıksız bir yağ elde edin, örneğin Fiil Hayalet Yağı. Renk olarak kristal berraklığında olduğundan saçınızın tonunu lekelemez. Nemli veya kuru saça fazla yağlı görünmeden veya hissetmeden de eklenebilir.

Saç Hatası # 8: Güvensizlik!

Kötü bir saç kesimi veya renkle uğraşmaktan daha kötü bir şey yoktur – güvenimizi anında zedeleyebilir, bu da şüphesiz stilin daha da kötü görünmesine neden olur. Bununla birlikte, uzun saçlarınızı yıllardır seviyorsanız veya imza renginiz kendinizi harika hissettiriyorsa, o zaman devam edin! Hiçbir şey bizi güven eksikliğinden daha fazla yaşlandırmaz, bu yüzden kesiminizi ve renginizi bir gülümsemeyle giyin!

Görünümünüzü güncellemeye hazır mısınız? Kontrol et 50 yaş üstü kadınlar için en iyi saç kesimi!

Sizi Yaşlandıran 8 Saç Hatası

Bu makaleyi beğendin mi? Kaydolun (ücretsiz!) Ve size her hafta bunun gibi harika makaleler göndereceğiz. Buradan ücretsiz abone olun.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *