Categories
Uncategorized

Saç Nasıl Kalınlaştırılır?

İnce saç konusunda gerçekten endişeli misiniz? Her gün yoğun bir kırılma ve saç dökülmesi yaşıyor musunuz? Varsa, bu makaleyi okuyun. Değerli doğal saçlarınızı kaybetmek istemiyorsanız, gün geçtikçe incelen güzel buklelerinize bakmaya başlayın. İşte kesinlikle işe yarayan saçları kalınlaştırmak için en iyilerden bazıları.

Saçı Kalınlaştırmanın En İyi Yolları

1.) Saçları Kalınlaştırmak İçin Avokado

Avokado, saçı kalınlaştırmanın yollarından biridir. Hasar ve yoğun kırılma nedeniyle saçlarınız incelir. Donuk saçlarınıza vücut eklemek için avokadoyu kullanabilirsiniz. Saçları derinlemesine nemlendirir ve cansız saçlara hayat katar. Avokado, şaftın genel sağlığını koruyan E vitamini açısından zengindir.

Bu yöntem için bir adet avokado püresi, bir adet muz püresi ve bir çorba kaşığı zeytinyağı eklemeniz gerekir. Saçınıza nazikçe masaj yapın ve karışımı düzgün şekilde emilmesi için 30 dakika bekletin. Ardından macunu normal saç şampuanınızla durulayın. Daha kalın ve uzun saçlara kavuşmak için avokadonun saç maskesini yapabilirsiniz. Yarım yırtık avokado ile iki yemek kaşığı buğday tohumu yağı ile nemlendirici bir maske yapın. Maskeyi şampuandan sonra temiz saça uygulayın ve 20 dakika bekletin, ardından tekrar şampuanınızla durulayın.

Kalınlaşan saçlar nasıl elde edilir

2.) Daha Uzun Saçlar İçin Hint Yağı

Hint yağı, daha uzun saçları kalınlaştırmanın en iyi yollarından biridir. Yağ çok etkilidir ve saçları kalınlaştırmak için yaygın olarak kullanılmaktadır. Saçları kalınlaştırmanın en kolay yolu olan soğuk preslenmiş hint yağı ile masaj yapmanız yeterlidir. Yağın kaplaması hasar ve kırılmaya karşı korur. Hint yağı, daha iyi saç büyümesi sağlayan E vitamini ve yağ asidi bakımından zengindir.

Bu yöntem için, sadece eşit miktarda hint yağı ve hindistancevizi yağına ihtiyacınız var. Her iki uçucu yağı karıştırın. Yağı saç derisine uygulayın ve saçtaki kan dolaşımını artıran dairesel hareketlerle düzgün bir masaj yapın. Ardından saçınızı tarayın ve ılık suda beklettikten sonra havluyu sarın. Daha uzun ve kalın saçlara sahip olmak için bu işlemi haftada bir yapın.

3.) Hacimli Saçlar Almak için Aloe Vera

Aloe Vera, saçları kalınlaştırmanın yöntemlerinden biridir. Saçı nazikçe nemlendirir ve ayrıca saç derisinin pH seviyesini korur. Aloe Vera jel saçınızı hasar ve kırılmaya karşı korur. Ayrıca kepek, tahriş ve iltihaplanmadan kurtulma sağlar.

Bu yöntem için, sadece Aloe Vera yapraklarından elde edilen taze Aloe Vera jeline ihtiyacınız var veya paket jel de kullanabilirsiniz. Jeli alın ve kafa derinize nazikçe sürün. Bunu haftada 1-2 kez tekrarlayın. Başka bir yöntem kullanabilirsin, taze Aloe Vera jeli içine 2 yemek kaşığı hindistan cevizi sütü alabilirsin. Macunu saç derinize uygulayın ve masaj yapın. Macunu saç derinize yarım saat bekletin, ardından normal saç şampuanınızla durulayın.

4.) Saçları Kalınlaştırmak İçin Zeytinyağı

Zeytinyağı sadece saçımızı kalınlaştırmakla kalmaz, aynı zamanda saçları bakteri ve mikroplardan korur. Mikroplara ve enfeksiyona karşı savaşarak birçok sorunu iyileştirir. Yağ, kepek, kızarıklık, kaşıntı ve iltihaplanmayı giderir. Saç köklerindeki yabancı maddeleri nazikçe temizler ve saç derisine enerji verir. Zeytinyağı saçınıza güç verir ve yumuşak bırakır.

Bu yöntem için saç derinize ılık zeytinyağı ile hafif bir masaj yapın ve 30-40 dakika bekletin. Saç şampuanı yardımıyla sizden gelen yağı durulayın. Saç derisi için maksimum beslenme istiyorsanız, o zaman yağı gece boyunca bırakıp ertesi sabah durulayabilirsiniz. Daha az zaman alan başka bir yöntem kullanabilirsiniz. Balı zeytinyağı ile kullanın ve 30 dakika beklettikten sonra durulayın.

5.) Alınacak Yumurtalar Sağlıklı saç

Yumurtaların sağlıklı bir şekilde tadını çıkarmak ve saçları kalınlaştırmak için çok önemlidir. Daha iyi saç büyümesini teşvik etmede çok yardımcı olan protein açısından çok zengindir. Bildiğiniz gibi saçların yüzde 70’i keratinden oluşuyor. Ayrıca hasarı onarır ve kan dolaşımını iyileştirir. Yumurtalar saç telinizle birlikte zayıf noktaya beslenme sağlar. Protein tedavisi almak istiyorsanız, maksimum protein elde etmek için en iyi bileşen olan yumurtaları tercih edin.

Bu yöntem için saçınızın uzunluğuna göre 1-2 yumurta almanız gerekmektedir. Yumurtayı düzgün çırptığınızdan emin olun. Yumurtayı nemli saçınıza uygulayın ve 30 dakika bekletin. Yumurta hamurunu ılık suyla durulayın, ardından şampuan kullanın. Bu tedaviyi haftada bir veya iki kez tekrarlayabilirsiniz. Saçı kalınlaştırmanın başka bir yolunu kullanabilirsin, 1 yumurta sarısını bir yemek kaşığı saç yağı ve 2 yemek kaşığı normal su ile alabilirsin. Karışımı saçınıza uygulayın ve kalın saçların tadını çıkarmak için nazikçe masaj yapın.

6.) Sağlıklı Saçlar İçin Hint Bektaşi Üzümü

Hint bektaşi üzümü, saçları kalınlaştırmada çok faydalı olan pek çok etkili özelliğe sahiptir. Saç derisi için çok önemli olan anti bakteriyel, antioksidan, peeling ve antiinflamatuardır. Hint bektaşi üzümü saçın kalınlaşmasına yardımcı olur ve kafa derisinin sağlığını korur. Aynı zamanda daha iyi saç uzamasına yardımcı olur.

Bu yöntem için bir çorba kaşığı Hint bektaşi üzümü almalısınız veya Amala tozu alabilirsiniz. Bektaşi üzümü 2 yemek kaşığı hindistancevizi yağıyla karıştırın ve kaynayana kadar ısıtın. Etkili solüsyonu süzün ve yatmadan önce saçınıza nazikçe masaj yapın. Ertesi sabah yağı şampuanla durulayın. Daha kalın saçlar elde etmek için her hafta bu yöntemi uygulayın. Hacimli saçları elde etmek için başka bir seçeneği deneyebilir, bir buçuk bardak Hint bektaşi üzümü tozu ile çeyrek bardak su içebilirsiniz. Her iki malzemeyi de iyice karıştırın ve 10 dakika bekletin. Karışımı saçınıza uygulayın ve 15-20 dakika bekletin. 20 dakika sonra normal suyla durulayın şampuanı birkaç saat kullanmayın. Saçı kalınlaştırmak için bu ilacı her hafta tekrarlayın.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *