Categories
Uncategorized

Saç Eklemelerinden Kaçınma Nedenleri

İster sentetik ister gerçek saç uzatmayı tercih edin, takma ve yapıştırmadan dikişe ve hatta kırpmaya kadar her türlü prosedürün olumsuz yanları vardır. En yüksek kaliteli ürün ve uygulama için ödeme yapmaya istekli olsanız bile, saç uzatmalarının kendi saçlarınıza zarar vermeyeceğinin garantisi yoktur.

Saç uzamasından kaçınmanın en büyük nedenleri hakkında daha fazla bilgi edinin ve risklere değip değmeyeceklerine kendiniz karar verin. Uzantılardaki küçük klipsler o kadar tehlikeli olmasa da, her tür saç uzatma, pazarlık ettiğinizden daha fazlası olabilir.

Saç Hasarı

Uzantıların ağırlığı her zaman bir sorundur ve kırılma neredeyse garantilidir. Uzatma kullandıktan sonra saçınız eskisinden daha kötü bir şekle bürünebilir ve sizi prosedürü tekrar seçmeye ve hasar döngüsüne devam etmeye zorlayabilir. En hafif klipsli saç uzatmalarını kullanmadığınız sürece, hasarla savaşmasına yardımcı olmak için saç bakımı rutininizi gerçekten geliştirmeniz gerekir.

Bakım Zorluğu

Saç uzamasından kaçınmanın en bariz nedenlerinden biri, bol miktarda bakım gerektirmeleridir. Onları iyi durumda tutmak için salonu ayda bir ziyaret etmeyi bekleyin ve bunu atlarsanız daha fazla zarar görme riskiniz olur. Ayrıca birkaç ayda bir değiştirilmeleri gerekir ve bu da bir uzman için pahalı bir yolculuktur.

Aynı Görünümle Sıkışmış

Saç şeklinizi düzenli olarak değiştirmeyi seviyorsanız, saç uzatma kesinlikle size göre değil. Ruh halinize göre bir şeyleri deneme ve değiştirme özgürlüğüne sahip olmayacaksınız. Güzel uzun saçlara sahip olabilirsiniz, ancak ona takılıp kaldınız ve sınırlamalar uğraşmaya ve maliyete değmeyebilir.

Sahte Görünümlü

Pahalı uzantıları savursanız ve bunları bir profesyonel tarafından yaptırsanız bile, saç uzatmalardan kaçınmanın nedenlerinden biri, genellikle sahte görünmeleri gerçeğidir. Yabancılar bile saçınızın uçlarını uzantıların üzerinden fark edebilir ve düz uzantıları tercih ederseniz, onlar da sahte görünebilir.

Uzantılarınızı Kaybetmek

Uzatma takmanın en güvenli yolları aynı zamanda hem saçınıza hem de saç derinize en çok zarar verendir. Ayrılmalarından korkuyorsanız, özellikle de onları yalnızca özel bir gün için aldıysanız, salon randevunuzu yeniden düşünmelisiniz. Sorunu çözmenize yardımcı olacak herhangi bir saç uzatma uzmanı olmayacak.

Yüksek fiyat

Saç uzamasını önlemenin nedenlerinden biri, başlangıçta aklınızdan daha fazlasını ödeyebileceğiniz gerçeğidir. Bakım maliyetlerini bir kenara bırakırsak, bunları düzenli olarak değiştirmeniz gerekecektir. Pahalı bir seçeneği tercih ettiyseniz, sırf kıyafetlerinizi savurduğunuz ve kredi kartlarınızı en üst düzeye çıkardığınız için eski sürüme geçmekte zorlanacaksınız.

Baş Ağrısı Riski

Kafa derisi gerginliğine karşı çok toleransınız varsa, migrenler günlük olarak ortaya çıkabilir. Saç uzantıları kökünden çekilir ve gerçekten alışık olmadığınız baş ağrısına neden olabilirler. Zaten uzantıları seçtiyseniz ve kafa derisi bölgenizde ağrı yaşamaya başladıysanız veya migren tedavisi gördüyseniz, bunlardan hızlı bir şekilde kurtulmak iyi bir fikirdir.

Kalıcı Saç Dökülmesi

Çekiş alopesi, saç uzamasını önlemenin en korkutucu nedenlerinden biridir. Saçınıza sadece zarar vermekle kalmazlar, aynı zamanda onu kökünden çekerek sizi kel bölgelere bırakabilirler. Saç uzatmalarının ağırlığı ve gerginliği nedeniyle saç derinize kalıcı hasar verilmesi küçük bir risk değildir. Saç dökülmesini fark etmeye başlar başlamaz, saç uzatmadan sonsuza dek geçme zamanı.

Sömürü

Gerçek saç uzatma en pahalı ve gerçekçi görünüşlüdür, ancak nereden geldiklerini hiç merak ettiniz mi? Yoksul ülkelerdeki, muhteşem saçlar için ödemeye razı olduğunuz fiyatın en küçük kısmını alan kadınların sömürülmesinin sonucu olabilirler.

Yanlış Bakışla Bitirme

Uzun saçların sana uygun olduğundan gerçekten emin misin? Saç uzatmalardan kaçınmanın nedenlerinden biri, birkaç gün sonra bunların sizin için gerçekten işe yaramadığını kolayca anlayabilmenizdir. Yüksek kaliteli uzatma konusunda savurganlık yapmadan önce, bir peruk deneyin ve bunun gerçekten tarzınızı geliştiren bir görünüm olup olmadığına karar verin.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *