Categories
Uncategorized

Saç derisi mikropigmentasyonu hakkında bilmeniz gereken her şey – SMP! – Saç Derisi Mikropigmentasyonu (SMP)

Biletleri almaya başladınız ve nasıl saklayacağınızı bilmiyor musunuz? Kelliğin etkilerini nasıl azaltacağını bilmiyor musun? Nasıl kamufle edileceğini bilmediğin bir yara izi mi var? Bu sorulara cevabınız olumluysa doğru yerdesiniz! Alopesi, kendini tam hissetmek ve kendisiyle ilgili iyi bir imaj göstermek isteyen erkeklerin en büyük endişelerinden biridir. Bazı kişiler mikrograft kullanmayı tercih eder, ancak bu seçenek belirli kellik türlerinde mümkün değildir. Tüm bu nedenlerden dolayı, bu kılavuzda saç derisi mikropigmentasyonunun (SMP) ne olduğunu açıklıyor ve saç dökülmesiyle yüzleşmek için bu çok etkili çözüm hakkında bilmeniz gereken her şeyi size anlatıyoruz. Okumaya devam etmek!

Saç derisi mikropigmentasyonu (SMP) nedir?

Saçlı deri mikropigmentasyonu, pigmentlerin implantasyonundan oluşan kozmetik bir tedavidir. Pigmentler, işlevi kafa derisi üzerinde farklı bir görsel etki elde etmek olan iğneli özel teknikler kullanılarak implante edilir.
Bu teknik, kılcal damar yoğunluğu hissi sunmayı ve kafa derisi ile saç arasındaki kontrastı azaltmayı veya ortadan kaldırmayı amaçlamaktadır. Kısacası saçınız varmış gibi görünüyor.

SMP’nin temel özellikleri

Saçlı deri mikropigmentasyonunun temel özelliği, yarı kalıcı sonuçlar sunan bir tedavi olmasıdır; yani, pigmentler genellikle bu tekniği uyguladıktan yaklaşık 3 veya 4 yıl sonra kaybolur. Bunun nedeni, bu pigmentlerin cildin yüzey tabakasına uygulanması ve hücreler yenilendiğinde doğal olarak dışarı atılmasıdır.
Bu işlemin en göze çarpan özelliklerinden bir diğeri de biyolojik olarak parçalanabilen pigmentler ile gerçekleştirilmesidir; yani vücuda herhangi bir olumsuz etki yapmazlar ve cilt onları doğal olarak emer. Ayrıca bu işlemin hızlı ve ağrısız olmasını sağlayan anestezik krem ​​kullanılır. Öte yandan uzun saçlı kişilerde saçlı deri mikropigmentasyonu da yapılabilir. Bu tedavi yoğunluk etkisi sağlar ve genellikle çok küçük alanları kaplamak isteyen kişilerde çok yaygındır. kellik.

Kimler için uygundur?

Saçlı deri mikropigmentasyonu, özellikle saç greftine herhangi bir nedenle erişemeyen kişiler için tasarlanmıştır. Bu nedenle, size bu tekniğin genellikle çözdüğü farklı sorunları gösteriyoruz:

Doğru yara izleri: Bunlar kazalar, yanıklar veya invaziv ameliyatlardan kaynaklanabilir. Geçmişte kötü uygulanmış bir saç greftinin neden olduğu bazı izleri gizlemek için de kullanılabilir.

Total alopesi: Kişi çok miktarda saçını veya bir bölgedeki tüm saçını kaybetmişse, saç ekimini gerçekleştirecek kadar greft olmaması olasıdır. Onlar için kafa derisi mikropigmentasyonu başarıyla gerçekleştirilebilir.

Çok ince veya seyrek saç: örneğin, bu teknik saçın orta hat alanını kapatmak için kullanılabilir.

Ameliyat olmak istemeyen kişiler. Bu tedavi hastanede kalmayı gerektirmez ve lokal anestezi kullanılmadığı için tıbbi izin talep edilmesine gerek yoktur ve kişi günden güne sorunsuz devam edebilir.

Bu tedavi nasıl işliyor?

Bu süreç hızlıdır ve sonuçlar hemen görülmeye başlayabilir. Başlamadan önce, uzman genellikle tedavinin uygulanmasını engelleyen herhangi bir kontrendikasyon olup olmadığını kontrol etmek için küçük bir anket yapar (genellikle alerjiler ve önceki sağlık sorunları hakkında sorular sorarlar). Ayrıca bu süre içerisinde uygun pigment rengi belirlenerek saç çizgisi çizilir. Bütün bunlar hazır olduğunda, bu tedavinin izlediği adımlar şunlardır:

Tedavi edilecek alanı tıraş edin. Tedavinin ilk adımı, saç derisi bölgesini, uygulama yapılmadan en az bir gün önce tıraş ederek bu bölgenin tahriş olmamasıdır.

Anestezik krem ​​uygulaması. Uzman, anestezik krem ​​kullanımı ile olası ağrıların önüne geçer ve hissedeceğiniz tek şey ilk başta küçük bir rahatsızlıktır, hiçbir şey yüklenemeyecektir.

Renkli parçacıkların dermise girmesi. Motor ve özel iğnelerden oluşan özel bir cihazla yapılır. Bu parçacıklar kafa derisinin en yüzeysel katmanına girer ve kalınlıkları 0,6 ila 1,2 milimetre arasında değişebilir.

Bu adımlar kullanılarak mikro pigmentler kafa derisine implante edilir. Bu mikroskobik pigmentler, yoğun bir kılcal yapı görünümü verir.
Yardıma ihtiyacınız varsa veya açıklığa kavuşturulacak şüpheleriniz varsa, bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *